Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София - Казанлък. Откъде да мина?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • София - Казанлък. Откъде да мина?

    Утре ми предстои пътуване до Казанлък за радиолюбителски изпит.

    Откъде да мина:

    1. по магристралата до Стара Загора, и от там към Казанлък
    2. София -> Горна Малина -> Карлово ->Казанлък.

    По магистралата знам какво е положението, но пътя ми се удължава с около 70 километра. Обаче по пътя в т.2 отдавна не съм минавал, и не знам какво да очаквам.

    За колко време се стига приблизително? Ще съм с кола, и по магистралата мога да поддържам 130-140 навсякъде, където позволяват условията.

    Благодаря предварително.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    До: София - Казанлък. Откъде да мина?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Утре ми предстои пътуване до Казанлък за радиолюбителски изпит.

    Откъде да мина:

    1. по магристралата до Стара Загора, и от там към Казанлък
    2. София -> Горна Малина -> Карлово ->Казанлък.

    По магистралата знам какво е положението, но пътя ми се удължава с около 70 километра. Обаче по пътя в т.2 отдавна не съм минавал, и не знам какво да очаквам.

    За колко време се стига приблизително? Ще съм с кола, и по магистралата мога да поддържам 130-140 навсякъде, където позволяват условията.

    Благодаря предварително.
    Зависи с каква кола си, как караш, проблем ли е бензина....
    Пътя по подбалканския е ОК, без никакви проблеми, дори миналата седмица оправяха двете "околовръстни" на Златица и Пирдоп. Но през Пловдив е по "Лесно" за лека кола - караш и си свиркаш със 130км/ч (да не нарушаваш еиииии).

    Коментар


    • #3
      До: София - Казанлък. Откъде да мина?

      Колата е шкода фабия. Пътувам сам и е празна. Не ме интересува бензина. Както и да я настъпвам, разхода по магистрала ми е 5/100.

      130-140 поддържам от край до край по магистралата, стига да има условия за това. По-бързо от това не обичам да карам. Не и с тази кола, бъпреки че може и повече.

      Единствената цел е да стигна максимално бързо. Нищо друго не ме интересува като разход.

      На връщане, понеже не бързам, мога да мина откъдето ми е кеф, и да карам и с 20 ако искам.

      Всъщност сещам се и за трети маршрут - София -> Пловдив -> Карлово -> Казанлък, ама ме съмнява че е удачен.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: София - Казанлък. Откъде да мина?

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Колата е шкода фабия. Пътувам сам и е празна. Не ме интересува бензина. Както и да я настъпвам, разхода по магистрала ми е 5/100.

        130-140 поддържам от край до край по магистралата, стига да има условия за това. По-бързо от това не обичам да карам. Не и с тази кола, бъпреки че може и повече.

        Единствената цел е да стигна максимално бързо. Нищо друго не ме интересува като разход.

        На връщане, понеже не бързам, мога да мина откъдето ми е кеф, и да карам и с 20 ако искам.
        Ми ти сам си отговори - Врътни едно Кръгче - през Пловдив на отивана, на връщане прец Пирдоп....
        Приятен път.

        Коментар


        • #5
          До: София - Казанлък. Откъде да мина?

          Мини през магистралата до Карлово и после Казанлък.
          Ако минеш през С.З. като тръгнеш към Казанлък се връщаш...

          Коментар


          • #6
            До: София - Казанлък. Откъде да мина?

            Ето какво дава MapSource:

            1. София -> Горна Малина-> Карлово -> Казанлък - 195км.
            2. София -> Пловдив -> Карлово -> Казанлък - 262км.
            3. София -> Пловдив -> Стара Загора -> Казанлък - 266км.

            Явно ще е третия. София - Стара Загора цялото е магистрала, и със сигурност ще е по-бързо от т.2.

            А на връщане - т.1.

            За 3 часа дали ще стигна? Смятам да тръгна към 6:00 сутринта.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: София - Казанлък. Откъде да мина?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Ето какво дава MapSource:

              1. София -> Горна Малина-> Карлово -> Казанлък - 195км.
              2. София -> Пловдив -> Карлово -> Казанлък - 262км.
              3. София -> Пловдив -> Стара Загора -> Казанлък - 266км.

              Явно ще е третия. София - Стара Загора цялото е магистрала, и със сигурност ще е по-бързо от т.2.

              А на връщане - т.1.

              За 3 часа дали ще стигна? Смятам да тръгна към 6:00 сутринта.
              Ако потдържаш скоростта която си написал, ще стигнеш със сигурност. Ако обаче се замислиш, ще тръгнеш 15-20 минути по рано за да пътуваш по-спокойно... кеф ти кафенце, да направиш "пиш-стоп" и т.н.

              Аз обикновенно спазвам максимата колкото по-спокоен си зад волана - толкова по-добре....

              Коментар


              • #8
                До: София - Казанлък. Откъде да мина?

                Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                Аз обикновенно спазвам максимата колкото по-спокоен си зад волана - толкова по-добре....
                +1

                Излишни рискове не поемам. Установил съм че при разстояние от порядъка на това, между бясно кяране и бързане, и нормално спокойно каране (не бавно), без поемане на ненужни рискове, раликата във времето е такава, че изобщо не си струва.

                Изпита ми е в 11:00, обаче трябва да съм там по-рано, за да намеря къде е сградата, и разни други такива, че и да седна на пийна/хапна нещо дребно. Някоя цигара, и т.н.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: София - Казанлък. Откъде да мина?

                  1. София -> Горна Малина-> Карлово -> Казанлък - 195км.
                  2. София -> Пловдив -> Карлово -> Казанлък - 262км.
                  3. София -> Пловдив -> Стара Загора -> Казанлък - 266км.

                  Ако избереш маршрут 2, няма смисъл да ходиш до Карлово, на изхода на едно село (Баня, Труд или някое друго, не съм сигурен) има леко изкачване и на високото има разклон за Калофер. Там правиш десен завой директно към Калофер и маршрут 2 става около 240км. Автобусите София-Казанлък минават по този маршрут. Пътят е точно 3 часа без да се бърза.
                  При маршрут 1 пътят е също 3 часа, по-живописен, но и в малко по-лошо състояние.

                  Коментар


                  • #10
                    До: София - Казанлък. Откъде да мина?

                    като гледам с тази кола откъдето и да минеш пътят ти е около 3 часа.
                    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                    Коментар


                    • #11
                      До: София - Казанлък. Откъде да мина?

                      Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                      като гледам с тази кола откъдето и да минеш пътят ти е около 3 часа.
                      Май да.

                      А всъщност и друга да си купя, пак нямаше да я карам много по-бързо. И тая вдига над 160, ама не обичам. За тия скорости си трябват по-добри пътища от нашите.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: София - Казанлък. Откъде да мина?

                        аха
                        (всъщност нямах предвид над 160 - така ще спестиш около 15 мин. по магистралата... сравнявам с моята нива дето по магистрала гледам да не карам с повече от 110, че ... )
                        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                        Коментар


                        • #13
                          До: София - Казанлък. Откъде да мина?

                          Свърших работа. Взех изпита.

                          Както и да го въртях - все 3 часа.

                          На места се кара спокойно със 160. Нямаше движение. Нямаше дъжд.

                          Под 130 не съм падал.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: София - Казанлък. Откъде да мина?

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Свърших работа. Взех изпита.
                            Честито! Пожелавам ти само успехи.

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Както и да го въртях - все 3 часа.

                            На места се кара спокойно със 160. Нямаше движение. Нямаше дъжд.

                            Под 130 не съм падал.
                            Нали знаеш Закона за движение по пътищата ?:

                            "...Чл. 21. (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) При избиране скоростта на движение на водача на пътно превозно средство е забранено да превишава следните стойности на скоростта в км/ч:
                            Пътно превозно средство - Населено място; Извън населено място; Автомагистрала:
                            Категория А - 50; 80; 100
                            Категория В - 50; 90; 130
                            Категории С, D - 50; 80; 100
                            Категории В+Е, С+Е, D+Е - 50; 70; 100
                            Категории Т - 50; 50; не
                            Категория М - 45; 45; не
                            Самоходни машини - 40; 40; не
                            (2) Когато стойността на скоростта, която не трябва да се превишава, е различна от посочената в ал.1, това се сигнализира с пътен знак."

                            както и:
                            "Чл. 182. (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Водач, който превиши разрешената максимална скорост в населено място, се наказва, както следва:
                            1. за превишаване с 10 км/ч - с глоба 10 лв.;
                            2. за превишаване от 11 до 20 км/ч - с глоба 30 лв.;
                            3. за превишаване от 21 до 30 км/ч - с глоба 100 лв.;
                            4. за превишаване от 31 до 40 км/ч - с глоба 150 лв. и един месец лишаване от право да управлява моторно превозно средство;
                            5. за превишаване над 41 км/ч - с глоба 200 лв. и два месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство;
                            6. за превишаване над 51 км/ч - с глоба 250 лв. и три месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство.
                            (2) Водач, който превиши разрешената скорост извън населено място, се
                            наказва, както следва:
                            1. за превишаване с 10 км/ч - с глоба 10 лв.;
                            2. за превишаване от 11 до 20 км/ч - с глоба 30 лв.;
                            3. за превишаване от 21 до 30 км/ч - с глоба 50 лв.;
                            4. за превишаване от 31 до 40 км/ч - с глоба 100 лв. и един месец лишаване от право да управлява моторно превозно средство;
                            5. за превишаване от 41 до 50 км/ч - с глоба 150 лв. и два месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство;
                            6. за превишаване над 51 км/ч - с глоба 200 лв. и 3 месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство.
                            (3) Водач на моторно превозно средство за обществен превоз на пътници и опасни товари, който превиши разрешената скорост, се наказва, както следва:
                            1. за превишаване с 10 км/ч - с глоба 10 лв.;
                            2. за превишаване от 11 до 20 км/ч - с глоба 30 лв.;
                            3. за превишаване от 21 до 30 км/ч - с глоба 100 лв. и един месец лишаване от право да управлява моторно превозно средство;
                            4. за превишаване от 31 до 40 км/ч - с глоба 200 лв. и два месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство;
                            5. за превишаване от 41 до 50 км/ч - с глоба 300 лв. и три месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство;
                            6. за превишаване над 51 км/ч - с глоба 400 лв. и три месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство.
                            (4) Водач, който повторно превиши скоростта на движение с над 31 км/час, се наказва с глоба 300 лв. и лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок три месеца."

                            Така че, внимавай със скоростите, ей. Не знаеш какво може да ти се случи на път.
                            Не ме разбирай погрешно, просто високите скорости по нашите пътища са си екстремно събитие.
                            Пожелавам ти приятен път без "изненади".
                            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                            Коментар


                            • #15
                              До: София - Казанлък. Откъде да мина?

                              Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                              Честито! Пожелавам ти само успехи.



                              Нали знаеш Закона за движение по пътищата ?:

                              "...Чл. 21. (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) При избиране скоростта на движение на водача на пътно превозно средство е забранено да превишава следните стойности на скоростта в км/ч:
                              Пътно превозно средство - Населено място; Извън населено място; Автомагистрала:
                              Категория А - 50; 80; 100
                              Категория В - 50; 90; 130
                              Категории С, D - 50; 80; 100
                              Категории В+Е, С+Е, D+Е - 50; 70; 100
                              Категории Т - 50; 50; не
                              Категория М - 45; 45; не
                              Самоходни машини - 40; 40; не
                              (2) Когато стойността на скоростта, която не трябва да се превишава, е различна от посочената в ал.1, това се сигнализира с пътен знак."

                              както и:
                              "Чл. 182. (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Водач, който превиши разрешената максимална скорост в населено място, се наказва, както следва:
                              1. за превишаване с 10 км/ч - с глоба 10 лв.;
                              2. за превишаване от 11 до 20 км/ч - с глоба 30 лв.;
                              3. за превишаване от 21 до 30 км/ч - с глоба 100 лв.;
                              4. за превишаване от 31 до 40 км/ч - с глоба 150 лв. и един месец лишаване от право да управлява моторно превозно средство;
                              5. за превишаване над 41 км/ч - с глоба 200 лв. и два месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство;
                              6. за превишаване над 51 км/ч - с глоба 250 лв. и три месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство.
                              (2) Водач, който превиши разрешената скорост извън населено място, се
                              наказва, както следва:
                              1. за превишаване с 10 км/ч - с глоба 10 лв.;
                              2. за превишаване от 11 до 20 км/ч - с глоба 30 лв.;
                              3. за превишаване от 21 до 30 км/ч - с глоба 50 лв.;
                              4. за превишаване от 31 до 40 км/ч - с глоба 100 лв. и един месец лишаване от право да управлява моторно превозно средство;
                              5. за превишаване от 41 до 50 км/ч - с глоба 150 лв. и два месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство;
                              6. за превишаване над 51 км/ч - с глоба 200 лв. и 3 месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство.
                              (3) Водач на моторно превозно средство за обществен превоз на пътници и опасни товари, който превиши разрешената скорост, се наказва, както следва:
                              1. за превишаване с 10 км/ч - с глоба 10 лв.;
                              2. за превишаване от 11 до 20 км/ч - с глоба 30 лв.;
                              3. за превишаване от 21 до 30 км/ч - с глоба 100 лв. и един месец лишаване от право да управлява моторно превозно средство;
                              4. за превишаване от 31 до 40 км/ч - с глоба 200 лв. и два месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство;
                              5. за превишаване от 41 до 50 км/ч - с глоба 300 лв. и три месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство;
                              6. за превишаване над 51 км/ч - с глоба 400 лв. и три месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство.
                              (4) Водач, който повторно превиши скоростта на движение с над 31 км/час, се наказва с глоба 300 лв. и лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок три месеца."

                              Така че, внимавай със скоростите, ей. Не знаеш какво може да ти се случи на път.
                              Не ме разбирай погрешно, просто високите скорости по нашите пътища са си екстремно събитие.
                              Пожелавам ти приятен път без "изненади".

                              Той знае какво може да му се случи (ама не ми се пише),
                              Не одобрявам превишаването на скоростта, но съвременните коли по съвременните пътища (дори и у нас ги поосъвремениха, малко) - ограничения от сорта на 40-50 са единствено и само за повишаване на нечии доходи. Безсмислените и забравени ограничения, накараха хората да не УВАЖАВАТ правилата и масово да ги нарушават, което е Изключително зле за общестовото като цяло
                              Отвлекох се
                              Честито за изпита

                              П.С.
                              Полезно четиво, ама си го знам

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X