Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-накрая! Взех си Витара и аз!Моля за малко съвети.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Най-накрая! Взех си Витара и аз!Моля за малко съвети.

    Здравейте колеги!
    От скоро и аз влезнах в клуба.Взех си Витара далга база - 16В мотор.Имам проблеми обаче с трансмисиите (кардан,карета,диф.,раздатка) незнам кое точно.Може да не е проблема само в едно от тези.
    При рязко пускане на съединителя или между І-ва и II-ра предавка при ускорение се чуват удари под колата.Удря нещо за кратко.Тук мога да кажа че ако беше LADA NIVA сигурно щеше да е нормално, но за ВИТАРАТА едва ли е нормално.Това последното от опит го казвам.Мой близък кара нова НИВА - на 1 година и от I-ва на II-ра пак се чуват някви удари когато ускорявам повечко.
    Може ли да ме посъветвате кое и как да проверя за да разбера къде точно е проблема с това чукане(чаткане).

    Другото ми питане е свързано с луфта на волана.Нормално ли е да има и ако да колко трябва да е?От къде се регулира този луфт евентуално?
    Благодаря за компетентната информация предварително.

  • #2
    До: Най-накрая! Взех си Витара и аз!Моля за малко съвети.

    Първоначално публикуван от dimkov1 Преглед на мнение
    При рязко пускане на съединителя или между І-ва и II-ра предавка при ускорение се чуват удари под колата.Удря нещо за кратко.Тук мога да кажа че ако беше LADA NIVA сигурно щеше да е нормално, но за ВИТАРАТА едва ли е нормално.Това последното от опит го казвам.Мой близък кара нова НИВА - на 1 година и от I-ва на II-ра пак се чуват някви удари когато ускорявам повечко.
    Може ли да ме посъветвате кое и как да проверя за да разбера къде точно е проблема с това чукане(чаткане).
    Погледни си всички тампони. И по ходовата част, и по трансмисията. Може някой да е сдал багажа.

    Иначе може да е всичко. От каре до скорости. Преди да сваляш и разглежаш, легни отдолу и провери за луфтове по карданите и лагерите.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Най-накрая! Взех си Витара и аз!Моля за малко съвети.

      Какви са ти хъбовете?
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • #4
        До: Най-накрая! Взех си Витара и аз!Моля за малко съвети.

        Уф! Верно бе!

        Автоматичните хъбове също прищракват. Ама само когато си на 4х4. Ако прави същия номер и на 4х2 , не е нищо по предната "половина" на трансмисията.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Най-накрая! Взех си Витара и аз!Моля за малко съвети.

          При мен има същите удари при смяна на скорост, особено м/у първа и втора. Не мога много време вече да ги хвана къде са. Смених карета, защото бях с луфтове, не се оправи... вече почвам да си мисля, че е от диференциал, ще я водя някъде да я погледнат както си трябва, защото вече не се търпи. Точно като някакъв голям луфт, който се обира, звучи.

          Коментар


          • #6
            До: Най-накрая! Взех си Витара и аз!Моля за малко съвети.

            Пафи, помниш ли, че и аз имах зверските тропания! Точно на 1ва и 2ра... От както свалих малко лифта с другите пружини, тотално СПРЯ този шум! Задния кардан, нали влиза на шлици в раздатката... е при мен вече искаше да излиза и съм 95% убеден, че шума идва от раздатката!!! След, като свалих малко лифта, кардана си влезе малко по-навътре в раздатъчната кутия! И сега всичко е бимба!!!
            P.S. Има обаче и вариант да е от шарнира на А-рамото... Ако се е разбил е възможно кардана да суче моста!!! (малко, но достатачно за да може тропането да се пренесе по цялата кола! )
            Успех!!! И да пишеш, какъв е излязъл проблема!
            Vitara 1.6 8V; +/-80hps; Kobra NT-235/75 R15; FJ 48"

            Коментар


            • #7
              До: Най-накрая! Взех си Витара и аз!Моля за малко съвети.

              Първоначално публикуван от kirilpetrov Преглед на мнение
              Пафи, помниш ли, че и аз имах зверските тропания! Точно на 1ва и 2ра... От както свалих малко лифта с другите пружини, тотално СПРЯ този шум! Задния кардан, нали влиза на шлици в раздатката... е при мен вече искаше да излиза и съм 95% убеден, че шума идва от раздатката!!! След, като свалих малко лифта, кардана си влезе малко по-навътре в раздатъчната кутия! И сега всичко е бимба!!! ...
              Трябвал ти е фланец, да "удължи" малко кадрана.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Най-накрая! Взех си Витара и аз!Моля за малко съвети.

                Това за фланеца го знам! Но тя така или иначе беше по-висока от необходимото! Та сега е перфектна!
                Vitara 1.6 8V; +/-80hps; Kobra NT-235/75 R15; FJ 48"

                Коментар


                • #9
                  До: Най-накрая! Взех си Витара и аз!Моля за малко съвети.

                  Благодаря за бързите отговори.Хъбовите ми са автоматични обаче едва ли проблема е в тях.Това чаткане ми го прави и на 2H.А иначе пробвахме с един приятел предниа мост на един голям баир с трева и леко ръчна спирачка.Предните колела въртяха и двете - както им скимне, ама все пак въртеха.
                  Кажете от къде да почвам с проверките.От тампоните назад или от към диффа напред.
                  Ще се радвам ако някой колега с опит с Витарите от София иска да погледне.Да удари едно рамо с локализацията на проблема и да пием по бира )

                  Коментар


                  • #10
                    До: Най-накрая! Взех си Витара и аз!Моля за малко съвети.

                    Колега защо не започнеш с проверка на каретата на карданите?При колите със задно предаване като има "чукане",проблема почти винаги е там.А при теб когато си на задно е все едно автомобил само със задно предаване....Успех и пиши като си разрешил проблема.
                    Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                    Коментар


                    • #11
                      До: Най-накрая! Взех си Витара и аз!Моля за малко съвети.

                      Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение
                      Колега защо не започнеш с проверка на каретата на карданите?При колите със задно предаване като има "чукане",проблема почти винаги е там.А при теб когато си на задно е все едно автомобил само със задно предаване....Успех и пиши като си разрешил проблема.
                      Няколко поста по-нагоре:

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      ...Преди да сваляш и разглежаш, легни отдолу и провери за луфтове по карданите и лагерите.
                      Ако е каре, все ми се струва че ще го види.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Най-накрая! Взех си Витара и аз!Моля за малко съвети.

                        Първоначално публикуван от dimkov1 Преглед на мнение
                        Здравейте колеги!
                        Другото ми питане е свързано с луфта на волана.Нормално ли е да има и ако да колко трябва да е?От къде се регулира този луфт евентуално?
                        Благодаря за компетентната информация предварително.
                        Не е нормално луфт във волана, и моята беше така, проблема беше в една втулка, която е един вид упора на кормилната система към шасито. Спомням си че въпростната втулка ставаше от Опел, но иначе японска или наречена за такава беше 15 BGN. Иначе по чуканато в трансмисията колегите са дали точни съвети
                        Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                        Коментар


                        • #13
                          До: Най-накрая! Взех си Витара и аз!Моля за малко съвети.

                          Провери за всеки случай двата танпона между раздатката и гредичката под нея.
                          Николай Папазов

                          Коментар


                          • #14
                            До: Най-накрая! Взех си Витара и аз!Моля за малко съвети.

                            Колеги, пробвали ли сте масло MARLY GOLD 5W/40? Много ми го препоръчват и се чудя какво да налея на Сузана.Маслото е с графит и магнезии и е по-скъпо.Вие с коя марка сте и какъв вискозитет?Другата марка за която си мисля е CASTROL Magnatec GTX3

                            Коментар


                            • #15
                              До: Най-накрая! Взех си Витара и аз!Моля за малко съвети.

                              Заложи на сигурно и взимай Кастрола. Другото може и да е по-добро, но може и по-лошо. Никой не може да ти каже аргументирано. Кастрол поне са с традиции. Само внимавай от кого купуваш.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X