Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Семеринг на раздатка за преден кардан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Семеринг на раздатка за преден кардан

    Здравейте,
    Колеги имам следния проблем,значи много не разбирам но ще се опитам да ви обясна. В моя град Монтана никаде не можах да намеря да си купя семеринг на раздатката за предния кардан.Доколкото разбрах този кардан се върти обратно тоест на ляво и семеринга е по специален. Ако колегите от София могат да ми дадат някакви координати на магазини там(тел. или адреси) или да ме ориентират точно какъв е този семеринг защото надписите на моя изобщо не се четат.Става вапрос за Фероза 1,6
    Благодаря ви предварително.
    Добрите момчета отиват в рая а лошите където си поискат.:wink:

  • #2
    До: Семеринг на раздатка за преден кардан

    Премери размера на вала, бъншния размер на семеринга, и дебелината му.

    После търси в google "семеринги". Ще ти излязат куп резултати.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Семеринг на раздатка за преден кардан

      Според мен,този семеринг,трябва да е без посока на въртене (също и симирингите на полуоските),защото като включиш задна и кардана обръща посоката на въртене,ако семеринга е спосока,ще почне да изхвърля масло.
      Ето едни продавачи http://www.hubata-seals.com/bg/auto/seals.htm .
      Успех.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #4
        До: Семеринг на раздатка за преден кардан

        Здравейте,
        Значи аз размерите мога да ги извадя проблема е че с тая посока ме объркаха тотално.Благодаря ви за помоща.
        Добрите момчета отиват в рая а лошите където си поискат.:wink:

        Коментар


        • #5
          До: Семеринг на раздатка за преден кардан

          На семерингите с посока на самия семеринг си има стрелкичка.

          Там, където уплътнява има едни реснички, които карат маслото да се връща обратно, когато се върти правилно, и да пуска малко, когато се върти наобратно.

          Виж как се върти вала, когато караш напред. Това е посоката. На заден ход се кара рядко, сравнено с напред, затова и семеринг с посока ще свърши работа, стига да е правилна.

          Ако имаш размерите, няма да е нужно да ходиш по магазини за авточасти, където режат глави, а можеш да звъннеш на фирми, произвеждащи семеринги. Обикновено са с пъти по-евтини от тия в магазините за авточасти, и имат по-голяма номенклатура от налични.

          Аз си пазарувам такива от една фирма, но нито мога да ти кажа име, нито телефон. На улица Охрид в София се намират, близо до Опълченска (може би на 50-100 метра като тръгнеш по Охрид от към Опълченска, от дясно). Продават и лагери. Представители са на SNR - само там намерих лагер за първичния вал на скоростите, който така и не смених, защото оригиналния се оказа здрав.

          Друг вариант е да си носиш оригиналния с теб в магазина за семеринги. Обикновено хората са достатъчно наясно, и дори да нямат, поне ще ти кажат какъв му е номера в номенклатурата, и после ще можеш да търсиш само по телефона, и да се разкарваш чак когато намериш.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Семеринг на раздатка за преден кардан

            Мдааа,и аз пазарувам от същото място...Та,ето пак линка http://www.hubata-seals.com/bg/categories/contact.htm .
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #7
              До: Семеринг на раздатка за преден кардан

              Някой знае ли размера на този семеринг - раздатка към преден кардан?

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X