Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся литература за УНИВЕРСАЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся литература за УНИВЕРСАЛ

    здр,
    търся някаква докоментация за трактор универсал.не мога да се оправя с лувтовите му.
    все ми казват че този модел са така. Нещо???

  • #2
    До: Търся литература за УНИВЕРСАЛ

    по добре го даи за желязо.Купи си Т-40АН и му монтираи лебедка.

    Коментар


    • #3
      До: Търся литература за УНИВЕРСАЛ

      Не разбирам за какви луфтове говориш?Моя нямаше такива,единствения косур му бе че го продадох.А относно литературата бе на румънски,дадох я на един ромънец да ми я приведе и явно хванала пътя.Комшията си купи такъв занимава се с дърводобив и що имах части му ги продадох.Но каквото ти трябва питай,ще помагам с каквото мога.На универсала се учих да карам та от там страста по offroud-а.

      Коментар


      • #4
        До: Търся литература за УНИВЕРСАЛ

        Колега,от извесно време работя през почивките с едни момчета в гората.В Дупница до скоро монтираха лебедките на универсалите и по поръчка на Булгар ТК 82.Там има литература за тях.Колкото за Т-40 според мен е някакво недоразумение.Нагоре върви страшншоно надолу предния мост няма ръчка за включване,включва се при пробоксуване.Охлаждането е въздушно,маслено.когато по маслената серпентина се налепи много прах,грее по-баира да се пушек вдига.А когато много загрее забрави за хидравлик.Скоростите на реверс на зад са пълна глупост.Универсала е 100класи над него,говоря го от скорошен опит.

        Коментар


        • #5
          До: Търся литература за УНИВЕРСАЛ

          колеги тези машини са смях,помагах на колеги с универсали все нещо неим е наред,де страничен наклон,де баир,де бряг де се завъртял трупа и т.н.
          аз работя с бъгита то е друга работа.
          сега правя моето 6-то бъги.надявам се до края на септември да ви го покажа.
          това е почети перфектното бъги за дърводобив
          и все пак успехи,защото знам че не мога да ви убедя че е по добро и по ефтино.
          спорил съм много на тази тема
          ремонтирам универсалите така че питаи ще ти помогна.
          успех

          Коментар


          • #6
            До: Търся литература за УНИВЕРСАЛ

            това е то....
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              До: Търся литература за УНИВЕРСАЛ

              Първоначално публикуван от dobri34 Преглед на мнение
              това е то....
              добро испълнение,но за тази машина според мен ще ти е нужна магистрала във гората.Т-40АН не е лоша машина , работил съм и със универсал но беше морално остариала машина,все нешто се чупи,един ден работиш три дена ремонт,сега съм със Т40 със лебетка от зил131 вкарана под седалката като на универсал,хидравлик от ТК80 (със хидро цилиндър и разпределител) много е добро,ГНП ТК80 и през лятото всяка седмица го мия със водоструиката.

              Коментар


              • #8
                До: Търся литература за УНИВЕРСАЛ

                Това вече не е Т-40.При нас почти няма ,сега е модата на ЛКТ,Таф,и др.

                Коментар


                • #9
                  До: Търся литература за УНИВЕРСАЛ

                  колега за магистрала ме ти трябва. Двата моста са самостоятелно независимо управление и се сгъваш между дърветата стига да има два метра.
                  сега започвам друго малко по добро от това като му изчистя недостатъците. това го продаох.

                  Коментар


                  • #10
                    От: До: Търся литература за УНИВЕРСАЛ

                    Търся литература за ( Daimler-benz MB-trac 8001) звяр в гората

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X