Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

    Абе ти два-три пъти подметна за МТ/Р...Замислям се

    Тези са, нали:

    Коментар


    • #92
      До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
      Трексусите са старахотни компромисни гуми (и за кал и за път!), но са много скъпи (докарани у нас), не се намират лесно и понякога трудно се балнсират, но иначе са МНОГО добри, карал съм на 3 коли до сега (две УАЗ-ки и на Тойота-та)
      Алекс, аз си доставих INTERCO LTB, 34/10,5/16, вярно чаках ги няколко месеца и си скъсах нервите, но изобщо не съм предполагал, че ще ми дойдат на цена малко над 200 лв. С този курс на долара , стига да не ги доставяш по въздуха от САЩ вноса е доста атрактивен, а и не вярвам Трексуса да е много по-скъп.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #93
        До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

        Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
        Алекс, аз си доставих INTERCO LTB, 34/10,5/16, вярно чаках ги няколко месеца и си скъсах нервите, но изобщо не съм предполагал, че ще ми дойдат на цена малко над 200 лв. С този курс на долара , стига да не ги доставяш по въздуха от САЩ вноса е доста атрактивен, а и не вярвам Трексуса да е много по-скъп.
        Вики, аз знам колко струват в Щатите има и идея коло би излезнал транспорта с контеинер, ама няма кой да направи контеинера. А не ми се поръчват 4-6 гуми и при всеки проблем - нов контеинр - нови 6 месеца чакане - нерви. Искам да са си в магазина и когато ми потрябва - отивам взимам (малко детско картинно мислене, ама мерака умира последен), та само поради тази причина съм сега с БФГ МТ, защото ги има в магазина, защото са на добра цена и не са Чак толкова лоши - колкото си ги представят някой хора (пък и редовно са Шампиони на БахаТа)

        Коментар


        • #94
          До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

          Определено си прав за БФГ, както си прав и за доставките, но уви реалноста е такава.

          Коментар


          • #95
            До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

            1 приятел замисля контейнер, но още не е ясно кога ще тръгне от САЩ, ще пиша със сигурност тук и ще има място за много гуми. Работата е там, че той има неща за 20 футов контейнер, а разликата в цената с 40 футов не е голяма и си струва да се допълни. Мотнята обаче е голяма, като нищо може да спре за 1 месец някаде из Китай примерно /случвало се е вече/.

            Да Лазаре, точно тези са, аз определено съм доста доволен и бих ги сменил само за да пробвам тръксус /особено ако мога да си го купя за 200-300 лева/. Както е писано и другаде, за разлика от популярното Мъд Терен /МТ/, при МТ/Р е Максимум Тракшън/Реинферсед или иначе казано, максимално сцепление/подсилени /имат допълнителни корди от различни матеряли, 3 странични и като цяло са много здрави/. Съответно идеята за разработването им е да се покрие максимално широката гама от настилки за цял континент/Северна америка изобилства от всевъзможни места за каране/, като максималното ударение пада в/у каменните настилки, като гумите позволяват сериозно изпускане /до 0.5 атм с бедлок/, което позволява на конструктивно заложената огромна стъпка да направи от почти всеки трък чудовище извън пътя. Като се замисля, повечето офицялно офроуд тестове на паркетници, които обаче са се сетили д убуят с нещо различно от гуми за мъгла, са точно МТ/Ри. Гумите не са #1 в калта, но са в челната 5ца. За сметка на това покриват и останалите офроуд настилки много добре, за мене това са си точно АТ-та, истински обаче, защото все пак асфалт е 1 настилка, а ние караме по още 100 различни вариращи и изменящи се постоянно настилки. Може и да бъркам, някой карал ги да ме коригира, но аз ги намирам за удивително добре защитени от аква планинг, което за мен е # 1 за лятна гума! На асфалт реално не са шумни 1-вата година, а после малко по-малко се разпяват, нядавам се всеки да си хареса тоналността . Та искам да кажа, че има още доста по-добри и по-лоши гуми, по-проходими на някой терен, други на друг, но тези са почти универсални. Не са най-ефтините, но не са и най-скъпите. Сериозно, ако ви се ходи и на по-така местенца са обедително по-подходящи от което и да е от офицялните АТ-та, но ако ще се жули по 50% асфалт и нагоре и се търси скорот не 120, но над 140/което над 130 се превръща в нарушение/, то от БФГ АТ само тръксус ми се струва по-добро АТ/той е АТ все пак аз не бих карал МТ чисто, щото това означава не 80% офроуд, ми 80% Кал, което може и да е реалност из блатата, но не и за Българската многолика природа/.


            Накратко всяка гума е добра стига да отговаря на изискванията. Ако купиш нещо по-софт и ди се ще по-хард, ще срадаш и ще се притесняваш да минаваш някадете, някой с по-хард гуми ще си пори лесно. Обратното също важи, с хард гуми да се тормозиш на дълги магистрални забежки и 1 път в месеца да язовира за риба, струва ли си хард гума? И не на последно място, размерът има значение

            Коментар


            • #96
              До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Aз вече няколко пъти давам добри отзиви за тези, които ползвам сега, но явно никой друг не е склонен да експериментира с тази марка и модел за да ме подкрепи или опровергае.
              Аз лично съм очарован от държанието им на асфалт - не мога да чуя да изсвирят в завой или да поднесат, просто са като залепени за пътя (При тръгване с моите 90 коня пък няма въобще как да стане) За кал важи казаното за всички АТ до сега, в сняг също се държат прилично може би заради доста по-редкия грайфер отвътре. Изобщо - шантаво изглеждащи несиметрични шарки, но мисля, че корейците не са се изложили. А, и цената не е за пренебрегване
              Здравей Паджеровод.
              Каква им е цената на тези гуми и от къде мога да си намеря такива? Склонен съм да пробвам с тях при все че нямам голям опит така или иначе с гумите. Другите, които бих пробвал са BF Goodrich AT, но пък не можах да разбера от всичкото написано, от къде мога да си намеря такива и каква им е цената на брой.
              [URL="http://www.mi-taka.net/temp/gallery/2008/h.benkovski%2807-08june2008%29/images/DSC06795.jpg"]Mitshubishi Pajero 2.5 TDI (къса база) '95[/URL]

              Коментар


              • #97
                До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                А какво ще кажете а гуми Lassa Competus 4x4. Гранда го караме предимно по асфалт и на язовири и реки. Мислех си за БФГ А/Т но ми се струва, че ще са шумнички за дълъг път по асфалт със семейството. Та темата е точно на мястото - колебая се доста.
                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                Коментар


                • #98
                  До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                  Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                  А какво ще кажете а гуми Lassa Competus 4x4. Гранда го караме предимно по асфалт и на язовири и реки. Мислех си за БФГ А/Т но ми се струва, че ще са шумнички за дълъг път по асфалт със семейството. Та темата е точно на мястото - колебая се доста.
                  eee, за какво е тази търсачка
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #99
                    До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                    Първоначално публикуван от oktimx Преглед на мнение
                    Здравей Паджеровод.
                    Каква им е цената на тези гуми и от къде мога да си намеря такива? Склонен съм да пробвам с тях при все че нямам голям опит така или иначе с гумите. Другите, които бих пробвал са BF Goodrich AT, но пък не можах да разбера от всичкото написано, от къде мога да си намеря такива и каква им е цената на брой.
                    Писах ти на лично.

                    Коментар


                    • До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                      И аз днес видях, че ми се е скъсала едната гума и съм в размисъл. Харесах си тези: Yokohama Geolandar A/T-S
                      В този сайт им дават много добри отзиви. http://www.1010tires.com/tire.asp?ti...brand=Yokohama
                      Има ли някой лични наблюдения, предлагат ли се в България ?

                      Коментар


                      • До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                        Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                        А какво ще кажете а гуми Lassa Competus 4x4. Гранда го караме предимно по асфалт и на язовири и реки. Мислех си за БФГ А/Т но ми се струва, че ще са шумнички за дълъг път по асфалт със семейството. Та темата е точно на мястото - колебая се доста.
                        След дълго кумене най-накрая обух 4Runner-a с нови БФГ А/Т и съм тотално щастлив. Досега джипката беше със зимните Мишлени 235/75/15, с които я купих - много запазени, но не бяха за сезона . С гудричите 31/10.5/15 возията по софийските дупки изведнъж стана осезаемо по-мека, на планински завои колата седи като залепена. Доколко е от малко по-големия размер, доколко е от самата гума - не знам, но е доста по-добре отпреди. На кал още не съм ги пробвал, но на асфалт и магистрала са съвсем малко по-шумни от шосейните Мишлени.

                        256 кинта на гума от Медина-Мед с монтажа - момчетата си играха повече от час да ги балансират, но най-накрая ги докараха.
                        Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                        TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                        Коментар


                        • До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                          Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
                          256 кинта на гума от Медина-Мед с монтажа - момчетата си играха повече от час да ги балансират, но най-накрая ги докараха.
                          цената е много добра да не са китайски?

                          на сливница ли е сервиза?
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                            Здравеите колеги ! като гледам мнението за гумите....това е хубаво нещо.... освен ,че съм си купил "малатеста кобра" (235/75/15), освен това че са регенерат... някои дали ги е пробвал във всякакви условия..а след това дали е направил сравнения спрямо друга марка и модел гуми ...? мерси за отговора предварително .
                            понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                            ********************************
                            JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                            Honda Shadow VLX 600 - 1999
                            FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                            0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                            Влади

                            Коментар


                            • До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                              Кобрите са много хубави гуми за кал,моят личен опит показва обаче че изкарват 10-15 к.км и се цепят тотално.
                              TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                              Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                              Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                              Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                              Коментар


                              • До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                                Първоначално публикуван от VKAMBEROV Преглед на мнение
                                ......Yokohama Geolandar A/T-S.... предлагат ли се в България ?
                                Да ТУК
                                Прикачени файлове
                                Land Rover Discovery:
                                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X