Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

    Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
    Диаметъра е 31" = 78.74см. гумите са много по-леки и по-меки от регенерата
    Това и аз мога да си го сметна с "елка"-та. Въпроса е реалния колко е. Има разминавания понякога. Ако е тоя, или малко по-малък, сигурно ще влезе, обаче ако е по-голям - нъц.

    Ако не ти е проблем моля те премери ги с рулетката.

    Иначе аз точно заради това искам такива - защото са по леки.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

      Да обясня.
      Вие извън път нали карате.
      Като си с гуми които не са с добро сцепление се съобразяваш.
      Като си с гуми за селскостопанска техника, започват извращенията. Тука е лесно, давай на по-трудното. Докато накрая неусетно си се озовал в едни тресавища по-корем и в едни ръбати дерета дето се къртят брони, огледала, мачкат се врати. Абе направо си се заобляме.
      А и от време на време нещо по трансмисията просто се къса. Ей така от самосебеси. Според мен това е чист мазохизъм. Трошене на пари за лиготии. Пак ви казвам - споделям опит. Всеки сам си решава за себе си.
      Като си направя джип за офроуд, който без проблем може да се търкаля през таван, със сигурност ще е с кални и големи.
      За сега с А/Т не изпитвам никакви затруднения ON-Road. Дори по дълбоките коловози на дървосекачите.

      Кумхото е по-добро от Кобрата от където и да го погледнеш. Само цената е в полза на Кобрата, но тя е незначително малка.

      Коментар


      • #33
        До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

        256 лв в брой с поставянето в Габрово при Боби
        той ги взима от Диана - София или от вносителите на бул Черни Връх
        щом ги слага на тази цена - значи му изнася


        за гуми Кумхо КЛ71 - вносител фирма Боряна - Дряново
        НЕ стават за асвалт - един чифт стопен за едно лято
        здрави и добри в калта ама бързо заминават в топлото
        хубаво е да ги имаш на джанти и да ги ползваш по предназначение
        BMW X6

        Коментар


        • #34
          До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

          Взимай БФГ АТ - вярно, за голяма кал не стават, но с повече засилка минаваш. И по-широчки вземи защото това е вярно:
          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
          ...площа, пак по причина грайфери, е сравнително малка, ...
          Последно редактирано от Lazar; 10-06-08, 12:44. Причина: допълнение - цитат

          Коментар


          • #35
            До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

            Първоначално публикуван от oktimx Преглед на мнение
            ... Искам да ви попитам има ли гуми (за паджерото), които да са сравнително добри и за офроуд и за асфалт. Обикновенно го карам предимно събото-неделно моето Паджеро като избирам сравнително планински пътища за да стигна по високо, като изходен пункт за трекинг преходи. Но все пак за да стигна до планината минавам по шосета и магистрали, където обикновенно скоростта е 120 км/ч. та ще ми се да си взема някакви гуми микс...
            Преди 10-ина месеца пуснах във форума същия въпрос. Преобладаващата препоръка на колегите беше BF Goodrich AT. Взех такива (от Goldy, който ги и монтира) и съм много-много доволен и на пътя, и извън пътя.

            Разбира се, всеки, който те каже "Пълно щастие няма!" е 100% прав.

            Поздрави!

            P.S. По "гумения въпрос" във форума има множество теми, хиляди мнения, тънки подробности, сума ти линкове към други подобни дискусии, към каталози и т.н. Струва си човек да почете, особено ако се е ориентирал към по-скъпи, каквито са "универсалните" (в кавички). Пък и е интересно.
            Искам България чиста!

            Коментар


            • #36
              До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

              Aз вече няколко пъти давам добри отзиви за тези, които ползвам сега, но явно никой друг не е склонен да експериментира с тази марка и модел за да ме подкрепи или опровергае.
              Аз лично съм очарован от държанието им на асфалт - не мога да чуя да изсвирят в завой или да поднесат, просто са като залепени за пътя (При тръгване с моите 90 коня пък няма въобще как да стане) За кал важи казаното за всички АТ до сега, в сняг също се държат прилично може би заради доста по-редкия грайфер отвътре. Изобщо - шантаво изглеждащи несиметрични шарки, но мисля, че корейците не са се изложили. А, и цената не е за пренебрегване

              Коментар


              • #37
                До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Aз вече няколко пъти давам добри отзиви за тези, които ползвам сега, но явно никой друг не е склонен да експериментира с тази марка и модел за да ме подкрепи или опровергае.
                Аз лично съм очарован от държанието им на асфалт - не мога да чуя да изсвирят в завой или да поднесат, просто са като залепени за пътя (При тръгване с моите 90 коня пък няма въобще как да стане) За кал важи казаното за всички АТ до сега, в сняг също се държат прилично може би заради доста по-редкия грайфер отвътре. Изобщо - шантаво изглеждащи несиметрични шарки, но мисля, че корейците не са се изложили. А, и цената не е за пренебрегване
                а колко е цената за 31/10.5/15
                е, как да експериментирам като мнозинството е казало BF АТ
                да спестя 200 лв. и после, ако не ми харесват да си ги трескам у главата ли..... и реализация като "втора ръка" няма да имат.

                аз, за мен съм решил.... ако в обозримо бъдеще не изпадне нещо хубаво втора ръка или от испанския регенерат със шарка BF AT, стискам зъби и купувам оригинала
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #38
                  До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  аз, за мен съм решил.... ако в обозримо бъдеще не изпадне нещо хубаво втора ръка или от испанския регенерат със шарка BF AT, стискам зъби и купувам оригинала
                  Има такъв на Insa Turbo - Ranger . И аз се замислям за такива но мисля че ще са тежки .
                  Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                  Коментар


                  • #39
                    До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                    Insa Turbo Ranger 69.00 €

                    GOLDY предлага тяхни продукти Испански регенерат "INSA TURBO" той може да каже да ли се внасят с тази шарка.
                    Land Rover Discovery:
                    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                      Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                      Има такъв на Insa Turbo - Ranger . И аз се замислям за такива но мисля че ще са тежки .
                      ясно че има, но в България не мога да открия дали ги има. а за тежината едва ли ще е ми е проблем.

                      Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                      Insa Turbo Ranger 69.00 €

                      GOLDY предлага тяхни продукти Испански регенерат "INSA TURBO"

                      Голди за сега предлага само калния вариант, казал съм му да намери RANGER
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #41
                        До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                        БФГ АТ за повечко асфалт или Гудиър МТ/Р ако се ориетираш повече към повече пороценти черно.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                          А за тези гуми може ли да изкажете някакво мнение: http://www.generaltire.com/tires/T5/Grabber-ATsup2-sup
                          Шарката им е близка го тази на БФГ АТ. Нещо, което ми прави впечатление е, че са за стандартно вграждане на някои нови джипове Цената също е блазнеща
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • #43
                            До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                            Стояне, там на мястото от аватара ти, нали си спомняш как се мъчихме със Злати? Ама щото имаше голям камък и не искахме да трошим железата. И двамата бяхме с БФГ АТ, шарката е същата.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                              Онова място не може да се използва за никакво сравнение, защото минаха доста джипове със съвсем асфалтови, дори изтрити гуми, без да трошат железа Друг е въпроса, че това е АТ гума и е редно да се сравнява със сродни
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар


                              • #45
                                До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                                Минаха, но отстрани по сухото. А Грабера от линка и БФГ-то са АТ-та, тях сравнявам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X