Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

    Наскоро спорих с един калифорниец. Твърдеше, че най-стръмния булевард в Сан Франциско бил поне 45 градуса. Същият този, на който е легендарния въжен трамвай, наподобяващ лифт, защото друг обществен транспорт трудно се качва. След като му обясних, че това е 100% наклон и някои и друг физичен закон, накрая се съгласи, че все пак може и да е 35... Още четирима души на масата, които са го виждали на живо, твърдяха, че не съм прав и наистина има поне 40... В крайна сметка направихме бърза справка с гугъл и се оказа,че няма и 19 градуса . Както казаха колеги по-горе, на страха очите са големи...
    Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 28-07-09, 09:27.
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #92
      До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

      http://www.youtube.com/watch?v=qdzAFkUz2B4 A тoвa? Явно и колите не ги затрудняват много средните наклони. Само на Джеръми не му стана номера.

      Едит: Оопс това били 33 процента. Е добре де 15 градуса си е нещо. Щом това е 15градуса,значи аз съм качил не 35градуса ами ~30.
      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
      Volkswagen Bora AKL

      Коментар


      • #93
        До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

        Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
        Преди няколко дни качих наклон от около 35 ГрАдУсА със Санта Фе-то без особени проблеми. 1-ва,4х4 и малко газ (колко да не изгасне) качи си го като едното нищо. Пътчето съм го отбелязал в някаква друга тема. Отивахме на курбан на хижа Изгрев. Основата беше скала и рядка мазна гадна кал. Предния ден беше валяло. А ето и едно видео на Волво качващо 40 градуса наклон. http://www.youtube.com/watch?v=elc9E49K3Tk Не знам какво толкова има в това една кола да качи 45градуса (100%). Страничния налкон е коварен,не баира,който трябва да изкачиш.
        И как точно ги измери тия 35*? А пък с това за "мазната кал" направо изби рибата. Тия корейци направо танк направили - катери 35* на мазна кал. А може би и на лед?

        И стига с тия клипчета от полигони! В парникови условия няма проблем да се качват големи наклони, които са по силите на двигателя.
        В действителността няма кой да ти подравни баира и да направи бетонна настилка за да ти осигури сцепление.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #94
          До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          И как точно ги измери тия 35*? А пък с това за "мазната кал" направо изби рибата. Тия корейци направо танк направили - катери 35* на мазна кал. А може би и на лед?

          И стига с тия клипчета от полигони! В парникови условия няма проблем да се качват големи наклони, които са по силите на двигателя.
          В действителността няма кой да ти подравни баира и да направи бетонна настилка за да ти осигури сцепление.
          Добре,не мазна -рядка беше калта. Изрично съм писал,че основата е скaла. Градусите се мерят много лесно. Снимката ми е на телефона,ще ги кача някой ден. Меря ъгъла между дърветата (сигурен съм,че бяха 100% вертикални) и наклона на пътя. Ама по снимки и приказки не е точно. Затова казах около. И по-малко от 30 да е,пак е поне от 25 при всички случаи. При това отбелязвам,че беше валяло и имаше кал. Основата си беше скала,ама беше покрита с кал и малки камъчета. Повече инфо от това здраве му кажи. А това,че тракшън контрола изпари спирачната течност май е излишно да го казвам. Не смятам,че сме тук ,за да „си ги мерим“. Вярно че от страх на човек му се струва и отвесно,но с ръка на сърцето казвам,че ако не е 35(сега като се замисля сигурно и 30 няма),то изкачването беше поне 25-8 градуса и беше дълго най-малко 20-25 метра.

          И аз не обичам клипчета от полигони,защото е ясно,че там стават и чудеса,но ще си позволя да пусна още едно-като заговорихме за лед. Вярно е,че баира е нищожен (4,5 градуса) и че колата има TCS и добри зимни гуми,ама е с предно...
          Последно редактирано от Dino; 28-07-09, 23:18.
          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
          Volkswagen Bora AKL

          Коментар


          • #95
            До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

            Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
            Добре,не мазна -рядка беше калта. Изрично съм писал,че основата е скaла. Градусите се мерят много лесно. Снимката ми е на телефона,ще ги кача някой ден. Меря ъгъла между дърветата (сигурен съм,че бяха 100% вертикални) и наклона на пътя. Ама по снимки и приказки не е точно. Затова казах около. И по-малко от 30 да е,пак е поне от 25 при всички случаи. При това отбелязвам,че беше валяло и имаше кал. Основата си беше скала,ама беше покрита с кал и малки камъчета. Повече инфо от това здраве му кажи. А това,че тракшън контрола изпари спирачната течност май е излишно да го казвам. Не смятам,че сме тук ,за да „си ги мерим“. Вярно че от страх на човек му се струва и отвесно,но с ръка на сърцето казвам,че ако не е 35(сега като се замисля сигурно и 30 няма),то изкачването беше поне 25-8 градуса и беше дълго най-малко 20-25 метра.

            И аз не обичам клипчета от полигони,защото е ясно,че там стават и чудеса,но ще си позволя да пусна още едно-като заговорихме за лед. Вярно е,че баира е нищожен (4,5 градуса) и че колата има TCS и добри зимни гуми,ама е с предно...
            И без това съм решил един маршрут по моите " големи "наклони да направя за да ги измеря .
            Ако искаш - да включим и този наклон . Колко му е - ще го измерим и него - със снимки .
            Ако има желаещи - да организираме нещо .......казвайте .
            Аз съм почти свободен ......районите които ще минавам са на около 60 км от Пловдив.
            Посока Чепеларе .... но по черни пътища - през Бяла Черква( наклон 1- пистата ) - после слизане в Малево - Орехово - х. Персенк през неизползваем път( другият наклон-2 ) - от там през следващият голям наклон (3) се стига до х. Кабата - и през последния наклон (4)се слиза в село Забърдо ( минава се покрай Чудните мостове ).
            Целият маршрут е около 120 - 130 км .Минава се за един ден без много зор със заигравките . Ако някой от наклоните се окаже непреодолим за дадена кола - има по-лек път и след няколко километра пак се събираме .
            Експедиция" НАКЛОНИ " да я наречем .
            Ако някой има уреди ,професионални( щото моите са примитивни ) - ще е още по-добре. Но - един два градуса неточност ...... няма да картираме я .
            Ако има предложения за измерване и на други терени - кажете къде са ? Да ги включим .

            Коментар


            • #96
              До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              И без това съм решил един маршрут по моите " големи "наклони да направя за да ги измеря .
              Ако искаш - да включим и този наклон . Колко му е - ще го измерим и него - със снимки .
              Ако има желаещи - да организираме нещо .......казвайте .
              Аз съм почти свободен ......районите които ще минавам са на около 60 км от Пловдив.
              Посока Чепеларе .... но по черни пътища - през Бяла Черква( наклон 1- пистата ) - после слизане в Малево - Орехово - х. Персенк през неизползваем път( другият наклон-2 ) - от там през следващият голям наклон (3) се стига до х. Кабата - и през последния наклон (4)се слиза в село Забърдо ( минава се покрай Чудните мостове ).
              Целият маршрут е около 120 - 130 км .Минава се за един ден без много зор със заигравките . Ако някой от наклоните се окаже непреодолим за дадена кола - има по-лек път и след няколко километра пак се събираме .
              Експедиция" НАКЛОНИ " да я наречем .
              Ако някой има уреди ,професионални( щото моите са примитивни ) - ще е още по-добре. Но - един два градуса неточност ...... няма да картираме я .
              Ако има предложения за измерване и на други терени - кажете къде са ? Да ги включим .
              Toзи наклон е на 5-6 километра от Чепеларе,така че май не влиза в периметъра от 60 километра. Но може. Само трябва да определим датата от по-рано,че утре отивам в Маруцековци(до Трявна),а след това във Варна. Иначе съм навит.
              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
              Volkswagen Bora AKL

              Коментар


              • #97
                До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

                Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                Въобще не е постижение
                За нивата не знам, обаче дъмпера го минава с пълен товар от около 30-40 т (в зависимост от модела - възможностите им са почти едни и същи)
                Ето малко повече информация от първоизточника - това са лимити за ПРОИЗВОДСТВЕНИ УСЛОВИЯ. На практика - за да са икономически ефективни при всякакви атмосферни и пътни условия ги ползват по наклони от около 30% на спускане празни (за да пестят време и път) и на около 12-15% нагоре пълни. За сведение - белазите и камазите виждат зор при 5-6% нагоре.
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от vlageo; 13-09-09, 10:48.

                Коментар


                • #98
                  До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

                  не знам за какви наклони коментираме, ама в един момент от изкачването преди да спре на тоя му се отлепи предна лява гума, което за мен означава предел:
                  http://www.youtube.com/watch?v=STt7DmJeeVc
                  Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

                  Коментар


                  • #99
                    До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

                    Имам 1 въпросче, не знам дали е по темата:
                    Някой изкачвал ли на сухо черната писта на Пампорово от Снежанка към с. Студенец, т. н. Стената?
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Имам 1 въпросче, не знам дали е по темата:
                      Някой изкачвал ли на сухо черната писта на Пампорово от Снежанка към с. Студенец, т. н. Стената?
                      Коя писта наричаш "черната " ?
                      Тази директно от кулата до Студенец си е "стената" или "мъжката". Ако я качва някой , трябва да е с блокаж поне и на задния диф заради бабуните в горния край на пистата . Много са и на гъсто .
                      Тази от кулата в ляво от лифта около 300м страничен наклон ( опасен), после ляв завой 90 градуса и следва спускане - нея я наричаме "пионерската". Тя се качва без проблем . Даже има прекаран път вече .
                      Тази от кулата на дясно от лифта наричаме "женската". Там едва ли може да се качи ...... но истината е , че имам само зимни спомени от нея . Има един участък ...... невъзможен .Но .............скиорски впечатления.
                      През цялото време говоря за двуседалковия лифт от Студенец , а не за триседалковия от Ардашлъ ( най-ниската точка на пистите )
                      Пистите така се наричат заради проведени състезания на съответните писти .

                      Коментар


                      • До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

                        Пистата, за да се качи от 4седалковия лифт на Студенец мислената права линия от него към тел. кула. т.е. върви почти успоредно с него.
                        Тази на снимката.
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от s_s1; 30-12-09, 13:31.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Пистата, за да се качи от 4седалковия лифт на Студенец мислената права линия от него към тел. кула. т.е. върви почти успоредно с него.
                          Тази на снимката.
                          Според мен е пълен абсурд. Лятото там има страхотни клекове и терена е всичко друго, но не и равен...пускали сме я с колела и става единствено на серпентини иначе надолу няма как.
                          Съмнявам се джип да успее.
                          Per aspera ad astra.

                          Коментар


                          • До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Пистата, за да се качи от 4седалковия лифт на Студенец мислената права линия от него към тел. кула. т.е. върви почти успоредно с него.
                            Тази на снимката.
                            И аз за тази се сетих .
                            Да почакаме време без сняг и по-сухо и ....... сме там .
                            Ще се организираме различни модели и ще си направим веселба .
                            Целият зор ще е над средата и по-точно в горната част , на бабуните .
                            Ще е интересно да се пробва .
                            Ако някой вече е качвал ( ) - едва ли ще си мълчи .
                            Веселяци с подобни мераци по родопите ...... малко са .
                            Нали говорим за качване без лебедки ?


                            Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
                            Според мен е пълен абсурд. Лятото там има страхотни клекове и терена е всичко друго, но не и равен...пускали сме я с колела и става единствено на серпентини иначе надолу няма как.
                            Съмнявам се джип да успее.
                            Ще дойдеш ли ?
                            Може и с байк ...... ще те качим до горе и ти ще я спуснеш ( пистата).
                            Като цяло -Офроуда си е един абсурд . То за това е кеф !
                            За сега тази писта се слави , че още никой не я е спускал "ШУС" със ски .
                            Другите са спускани , само тази е останала и то заради бабуните в горния край - точно където сте спускали серпентини .
                            Последно редактирано от bgbul; 30-12-09, 18:45.

                            Коментар


                            • До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

                              Пределни наклони (Off-Road статистика)



                              Land Rover Defender 90 (междуосие 92,9")

                              (http://www.parkcity4x4classics.com/index.php/specs/defender):

                              Преден ъгъл на проходимост: 51 градуса (= 123% !!!)
                              Заден ъгъл на проходимост: 35 градуса (70%)


                              Според други:

                              (http://www.autoblog.com/2008/04/05/pics-aplenty-land-rover-defender-90-svx/) :
                              Ъгъл на проходимост: 45° (100%)

                              Hummer H2, H3, с гуми P265/75R 16
                              (http://www.hummer.com/html/h2.html#/AMERICAS/us/en-us/
                              http://www.zercustoms.com/news/HUMMER-H3-in-UK.html) :
                              Страничен наклон – 40% (22°), надлъжен – 60% (31°)

                              Тука са сравнени тези две коли на терена:
                              http://www.youtube.com/watch?v=tWDv8ZQNeFk

                              А тези с Нивата са пропуснали да го измерят:
                              http://www.youtube.com/watch?v=kVJonSJV27o
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

                                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                                И аз за тази се сетих .
                                Да почакаме време без сняг и по-сухо и ....... сме там .
                                Ще се организираме различни модели и ще си направим веселба .
                                Целият зор ще е над средата и по-точно в горната част , на бабуните .
                                Ще е интересно да се пробва .
                                Ако някой вече е качвал ( ) - едва ли ще си мълчи .
                                Веселяци с подобни мераци по родопите ...... малко са .
                                Нали говорим за качване без лебедки ?



                                Ще дойдеш ли ?
                                Може и с байк ...... ще те качим до горе и ти ще я спуснеш ( пистата).
                                Като цяло -Офроуда си е един абсурд . То за това е кеф !
                                За сега тази писта се слави , че още никой не я е спускал "ШУС" със ски .
                                Другите са спускани , само тази е останала и то заради бабуните в горния край - точно където сте спускали серпентини .
                                *Когато децата бяха по-малки,и много по-глупави, се е случвало да ги засичам как отгоре се спускат на шус. И от засилката стигат почти до четириседалковия... Луди дяца... Направо ти се изправят косите като видиш такова нещо. Поне ски могат да карат и вече им дойде ъкълот у тиквите.
                                А по темата: няма невъзможни неща. Ще е трудно,но е възможно.
                                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                                Volkswagen Bora AKL

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X