Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Първоначално публикуван от Венцислав Петров
    Имам в предвид излизането по отвесни наклони. За падането или т.н. свободен полет ограничения няма включително и за танкове...
    оказва се, че не точно така - по отвесна плоскост не може и да се спуснеш - колелата ще се отделят от повърхността и ще се получи "свободно падане"
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #47
      Е да де, точно и това съм написал
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #48
        не е ли измислено нищо, което да спре отлепването на колелата

        Коментар


        • #49
          Именно, за тях тоя номер с ямата е стандартно изпълнение. За да не се натоварва психиката, на полигона се казва "разрушен блиндаж". Но по-вероятно на живо да е срутена от танка селска къща, от която някоя картечница е тормозела пехотата. А къщите обикновено имат мазета, пък плочата на първия етаж не държи на завиващ танк ...
          Изобщо казано тия работи са забранени. Забранено е и вкарването на танкови подразделения в населени пунктове. Не че някви грижи за цивилното население, ами те са много уязвими на такива места. И верно, никой не разчиства населените места с танкови бригади. Обаче танковете на мотострелковите полкове са си същите. Никой няма да тръгне да разстрелва командира на полка, задето танковият му батальон съпровожда стрелковите му батальони като тръгнат по улиците. Разпилените по ротите танкове вече не действат като танково подразделение, те са подвижни защитени огневи точки придадени на пехотните роти, и ги чака тъкмо това. Разрушени мостове, паднали заводски корпуси, мазетата на сградите. Те могат да стрелят от закрити позиции, обаче от къде ошашавената пехота да знае как да целеуказва, там няма артилерийски коректировачи. Нямат и такава връзка с танковете. Така и се стига до забраненото. Щом има реален проблем, той и трябва реално да се реши, никой няма да дойде да ти помогне.

          Коментар


          • #50
            Е да де значи 45 градуса не са чак толкова голям наклон, и изкачването му ще зависи от превозното средство(двигател, гуми, окачване), тип на настилката, и възможността за засилка.

            Коментар


            • #51
              Мисля, че съвсем ясно беше написано и от няколко човека, че 45 градуса е почти невъзможен за изкачване наклон, поне не от стандартна машина. За да не се разводнява повече темата с разни врели некипели от рода на аз чух, че един видял предлагам на този, който може да изкачи такъв наклон да му осигурим възможност да го покаже - аз, и доста други хора твърдим, че 45градуса не може да се изкачи от стандартна машина... И под наклон както справедливо отбеляза Алекс Марков се счита поне няколко дължини на колата...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #52
                80 Градуса.

                Допускам,че Стефан неправилно е прочел 80% за 80градуса или е имало текстова грешка.45 градуса е равно на 100% наклон.Може да прецените, че 80% е реално за преодоляване.Постигал съм над 100%преодоляни наклони със автомобил КАЗ-Колхида.Камиона е подобие на Камазите участващи в рали шампионатите.

                Коментар


                • #53
                  Първоначално публикуван от Софианитка
                  не е ли измислено нищо, което да спре отлепването на колелата
                  F1 - може да се движиш и с главата надолу над определена скорост аеродинамиката на болида е такава, че силата на засмукване към пътя превишава собственото тегло
                  Като се замисля, при плавен преход към изкачването /да не откърти спойлерите/, тия от F1 ще могат да се катерят и вертикално и т.н.
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #54
                    момчета послушайте Венци и оставете Стефан намира, аз пуснах темата след като неедократно съм гледала реклама на Touareg Mountain

                    и написах , че съм в състояние да различавам символите за градуси и проценти

                    това, кой какво мисли, че е сгрешил друг не е по темата

                    Коментар


                    • #55
                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                      F1 - може да се движиш и с главата надолу над определена скорост аеродинамиката на болида е такава, че силата на засмукване към пътя превишава собственото тегло
                      Като се замисля, при плавен преход към изкачването /да не откърти спойлерите/, тия от F1 ще могат да се катерят и вертикално и т.н.
                      F1 е друга вселена , но всичко което могат болидите го могат само по пистите - вероятно технологиинте от там някой ден ще се прилагат и в другите автомобили масово

                      Коментар


                      • #56
                        не знам кое от коя вселена е , но е факт, че при Ф1 гравитацията е на 3-то място след аеродин. и центробежните сили...

                        при Камбаните има баирчета с 45 градуса наклон - може да намериме един Туарег и да пробваме... със засилка до 100-150кмч сигурно ще ги качи но ако засилката му дойде в повече
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #57


                          и да честитя на феновете на рено първата победа в първия старт този сезон 06 на Ф1

                          Коментар


                          • #58
                            Формулите верно ги държат само антикрилата. Демек скоростта. Преди много години направиха даже прахосмукачки. Срязаха колите на две, някъде след края на дупката за човека - шартирен болт, който държи двете части. А между тях - два тунела със сложен профил, които извеждат въздуха изпод шасито и га качват върху колата. Тогава веднага вдигнаха май по повече от 400 км/ч и още същия сезон ги забраниха.
                            Само че такива аеродинамични фокуси няма как да станат с няколко километра в час.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

                              Преди повече от 20 години ми беше попаднала брошурка за нов модел камион мерцедес, направен от германците, същият преодолявал 100% /45 градуса наклон. По-късно имах честта да се срещна с представител на тез машини и има съвсем реалната възможност да го направи. Лично съм виждал как Нива и дъмпер Volvo могат да преодолеят 33% наклон/за цифрите гарантирам, работата ми беше да ги меря/.
                              Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

                                http://www.youtube.com/watch?v=N7VaN...eature=related
                                http://www.youtube.com/watch?v=WdnIO...eature=related
                                Можете ли да анализирате причините за преобръщането?
                                Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X