Страница 1 от 7 12345 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 140

Тема: Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

Място
    гр. София
    Публикации
    656
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

е голям

Място
    Земя
    Публикации
    5,960
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Висок наклон??? Ко туй?

Място
    гр. София
    Публикации
    656
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране

ами наклолна на баирите не се ли мери с градуси

Място
    Земя
    Публикации
    5,960
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Ми мери се. Ама градусите тогава май не са високи, като градусите лятото .!?

Място
    гр. София
    Публикации
    656
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране

поправих го

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,064
    Точки (при гласуване)
    28

По подразбиране

Ако те интересува ъгъл 13 - то над 40 градуса се счита за много за обикновените джипки, а за изчадия като на go go go не ми се мисли!

Място
    Земя
    Публикации
    5,960
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Всичко е според зависи

Има наклон и наклон. Има и страничен наклон. Има градус на заход, но и градус след който се обръщаш. Зависи от условията, терена и много други.

1 пример: 20градуса не е много нали? Ок, но ако добавиш към тази информация и 1 висок и тесен джип, дълга, твърда и мокра трева, неподходящи гуми, скорост, страничен наклон, лоша видимост... ами 20 градуса може да се окажат непреодолимо препятствие.

Та мисълта ми е както за повечето задавани въпроси, нужно е уточнение, какво се търси, защо и прочее. Инак сичко ще се обърне на колко ми е голяма оная работа

Място
    гр. София
    Публикации
    656
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране

ами гледах една реклама за Touareg Mountain и там написаха за баира,който изкачи, че е 45 градуса и се замислих това много ли е, нормално ли е и тн

alex_markov е онлайн Супер Модератор | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    Sofia
    Публикации
    4,910
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране

Цитат Мнение на Софианитка
    ами гледах една реклама за Touareg Mountain и там написаха за баира,който изкачи, че е 45 градуса и се замислих това много ли е, нормално ли е и тн
    45градуса е Много, ама Много би ме било страх на такъв баир ако съм в кола а не пеша. Е естествено безкраини са вариациите (гледаи филмчето за Моаб, там момчетата при сухо и прекрасно сцепление правят чудеса (може на места да е и над 45г.?), но на хлъзгаво - кал, трева (да не говорим за сняг) цифрите са мноооого по-малки.
    А и за това е рекламата да те накара да мечтаеш, а Руснаците щото са по-некомерсиални казват че УАЗ-ката може 35 градуса - колкото е свеса на нормалият Патриот (аз го пробвах на малко повече, ама пак си ме е страх)

Стефан е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

По подразбиране

Уф, питай нещо по-просто ...
    Като за реклама 45 градуса са добре. Еле па с тоя двигател и на сухо и здраво. Обаче например уплашено МТЛБ нормално катери 80 градуса, хем тежи повече от 10 тона а мотора му също е 300 коня:))
    Ако не си свикнал, паниката започва при 20 градуса крен. При диферента - при повече, той не се усеща толкова.
    Това което пише в техническите данни на колата са максимално допустимите статични наклони. Колата се връзва с въжета на платформа с кантари под колелата. Наклонява се насам-натам, и се засича кога кои показват нула. Фирмите - менте после това и пишат в рекламата.
    Допустимите динамични наклони са силно различни. Зависят от грунта, налягането на гумите, твърдостта на окачването, скоростта, траекторията. Като правило са значително по-малки от статичните. Каква да е неравност, смачкване на гумите, друго, довежда реалния крен локално до надкритични стойности. Но пък в ред случаи много ги превишават. Очевидните примери са лупинг и вираж. Там скоростта сменя поведението на колата. А има и съвсем сложни примери.

Това са Вушев и Вушев. Синият стълб е вертикален. Кренът е надкритичен, скоростта го заваля допълнително. Джипът излезе от завоя на колелата си:) Който иска за домашно може да напише какво е направил пилотът за да не се обърне.

Да, всичко това няма никаква връзка с ъглите на заход от горната схема, от тях зависи височината на преодоляваното препятствие.

Публикации
    2,447
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

при сухо време и добре подготвена кола може да се качи наклон дори +45', най важното е колко е дълъг, ако е 4 - 5 м не е проблем защото с добра засилка може да се качи безпроблемно, ако е дъдлъг нестава. принципно със засилка се качва дори почти отвесни прагове.

принципно в офроуда по - интересните наклони са страничните, както и в рекламата на туарега, там е по - сложно защото колата може лесно да се обърне и вариантите за действие не са толкова много
    drive alive

Място
    София
    Публикации
    9,286
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране

Като за реклама 45 градуса са добре. Еле па с тоя двигател и на сухо и здраво. Обаче например уплашено МТЛБ нормално катери 80 градуса, хем тежи повече от 10 тона а мотора му също е 300 коня)
    Стефане нещо си много в грешка, ама много. Не смятам че има верижно или колесно средство което може да качи 80 градусов наклон та дори и луноход да е... Я вземи и го раздели на две и ще стане... На същото това МТЛБ производителя му дава максимален изкачван наклон от 35 градуса и 20 градуса страничен, като отчетем и запаса ясно е колко може.

А по повод на рекламните съобщения за изкачван 45 градусов наклон искам да го видя... Като застанете пред 45 градуса наклон имайте в предвид че изглежда като отвесна стена... Почти всички високо проходими машини се преобръщат при страничен наклон от порядъка на 45 градуса (статичен)...

Място
    Земя
    Публикации
    5,960
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

То на страничен и 30 е множко, не че не може, но трябва да си много уверен в себе си и машната. А за 45 напред, незнам, но ако нямаш лебедка си е риск, я стане я не. Пък ти спри посредата и назад да има 20-30 метра . То си зависи от терена. Гърба на лъва в Моаб, колко ли градо са е, незнам, но е скала и пак е лудница.

Място
    Sofia
    Публикации
    79
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране

Всичко за устоичивоста си е изчисления и физика.
    ето тука един линк на руски http://www.g-class.ru/useful/driving/hard_drive/?12
    за всеки модел различни величини

Място
    София
    Публикации
    9,286
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране

То на страничен и 30 е множко, не че не може, но трябва да си много уверен в себе си и машната.
    При 30 градуса страничен наклон стандартна машина се преобръща от случайно ударила я муха... На едно от състезанията ни през миналата година едната машина се преобърна при около 10 градуса наклон и странично пързаляне...

Струва ми се че реалната оценка на големината на наклона малко хора я правят и повечето наклони им се виждат умножени по две. И аз бях така, даже и на бас съм се хващал за наклон над 45 градуса който се оказа после около 20...

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,064
    Точки (при гласуване)
    28

По подразбиране

Ето откачени работи на тема наклони. Само като гледам и ме втриса:

Място
    София
    Публикации
    9,286
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране

И за да бъда по-обективен току що погледнах в справочника на минния майстор за ъгъла, който е максимално възможен при насипване на пясък, без да се самообруши. Та максималния ъгъл, който може да има купчина пясък на нашата земя е 28-32 градуса..., а здрава скална маса 32-45 градуса... Както се казва без коментар...

Ъглите на снимките по-горе едва ли са повече от 35-40 градуса...

Стефан е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

По подразбиране

На танкодрума освен другите купони има горка и трамплин. Като вали дъжд след първите две кръгчета и любимото "Противник в тил!" всички се връщат по практически отвесна стена, ако искаш пробвай и с отвеса, твоя си работа. Като не го минеш - и тоя месец всички няма да идат на баня. Денем иди-дойде, ама нощем мъчно се хваща разстоянието до стената, а на два корпуса от нея не го ли дигнеш на последните ролки се удряш с муцуната. Пък после докато изправяш с бойния чук вълновия щит можеш и да си четеш паспорта на трактора, що не.
    Обаче слава богу мърлячите и кемафите не могат да четат, не знаят че 30 градуса е забранено и го минават. На върха на горката вече не лети, катери се с рев и пламъци от ауспуха, а после ако не пуснеш веднага газта обикновено се подхлъзва с някой борд напред и тръгва като пумпал. Ако има късмет даже не пада отстрани. От трамплина нямаш избор - скачаш. Ама вече не лети равно а с корема напред. Бързо се изравнява. Или падаш с муцуната право надолу ако се уплашиш и отнемеш малко газ. Танковете обръщат купола назад вече почти на върха да не халосат оръдието.
    Както пише в книжките карат в учебните роти. После бързо се научават както трябва.

Място
    София
    Публикации
    980
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране

Цитат Мнение на Паджеровод
    Ето откачени работи на тема наклони. Само като гледам и ме втриса
    После моторите били по-опасни от джипките!

Място
    София
    Публикации
    8,836
    Точки (при гласуване)
    22

По подразбиране

нещо обърках...

Страница 1 от 7 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми