Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за преден блокаж на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за преден блокаж на Фероза

    Въпроса ми е следния:
    Ако се пригоди LSD блокажа от заден мост на фероза и се сложи на предния мост, би ли оказало това влияние върху управлението на джипа върху асфалт? Ферозата е '91, така че предните хъбове се отключват ръчно.

  • #2
    До: Въпрос за преден блокаж на Фероза

    По асфалт и с изключени хъбове промяна няма да има. Въпрос какво точно искаш да постигнеш с това упражнение......
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за преден блокаж на Фероза

      Благодаря за отговора. По-голяма проходимост ще целя да постигна. Имам блокаж на задния мост, но като се оклюси джипчето и остане някоя предна гума във въздуха и аз оставам на едно място.

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за преден блокаж на Фероза

        Първоначално публикуван от TtvOffRoad Преглед на мнение
        Благодаря за отговора. По-голяма проходимост ще целя да постигна. Имам блокаж на задния мост, но като се оклюси джипчето и остане някоя предна гума във въздуха и аз оставам на едно място.
        Това с червеното сигурно е някакъв нов термин, дето не го знам...... А и при наличие на БЛОКАЖ в задния мост с една гума в въздуха, независимо предна или задна, не би трябвало да имаш никакви проблеми......Друг е въпрос какво точно имаш предвид, когато казваш блокаж.....

        Друго: дали знаеш че на кални терени със страничен наклон, моста оборудван с работещо ЛСД има склонност към свличане по посока на наклона? Като остава и още една подробност: завиване .......
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за преден блокаж на Фероза

          Колега,когато едната гума е във въздуха и дифа ти е оборудван с LSD колата няма да мръдне,щото LSD е диференциал с ограничено преплъзване а не пълен блокаж.Когато едната страна е във въздуха LSD диференциалите работят като свободни ,щото са проценнтни блокировки а не пълни.Ако можеш да сложиш LSD на предния мост ще повишиш много проходимоста.За свличане по страничен наклон не се притеснявай,карам вече много време с блокировки на двата моста и положението не е точно такова.успех.

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за преден блокаж на Фероза

            Бих искал само да изясним понятия......Когато казвате блокировки, какво точно имате предвид: ЛСД, твърд 100%, или още нещо.....Защото, доколкото разбирам, поведение на едно МПС с различни видове "блокажи" са коренно различно.
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за преден блокаж на Фероза

              Здрасти от това дето си го замислил няма да излезе нищо. Не че те урочасвам но един приятел прави това упражнение е на друг джип и резултата беше много труд за нищо. Реши проблема с лебедка и една котва за полето .Сега няма спиране .

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за преден блокаж на Фероза

                Еми, старах се да изчерпам въпроса си напълно, като казах че е с ЛСД и доуточних че има ръчни хъбове. Не знам как измервате в проценти . А и нз дали има ферози с пълен блокаж и от какво би могъл да се пригоди такъв. Вардаров, има ли разлика в управлението на асфалт?

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за преден блокаж на Фероза

                  Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                  Бих искал само да изясним понятия......Когато казвате блокировки, какво точно имате предвид: ЛСД, твърд 100%, или още нещо.....Защото, доколкото разбирам, поведение на едно МПС с различни видове "блокажи" са коренно различно.
                  LSD-е блокировка на базата на ограничено преплъзване,може да е с дискове вътре с палци,червячни и др. Но винаги работи на някакви проценти,най често 70-80% и изключва при голямо натоварване.100% -блокаж не е ЛСД.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за преден блокаж на Фероза

                    То на мен тези неща горе-долу са ясни. Аз ще помоля Вас да бъдете максимално конкретен само и само заради колеги, като този който пуснал тази тема......

                    Сега: имаме работеща ЛСД-блокировка, нека да са 80% в предния мост...... Би ли обяснил как ще се държи вопросна джипка при следните условия: Зима, навалял пресния сняг, а на колега спешно трябва да стигне от точка А/апартамент, до точка Б/болница. Колега е в стрес, защото жена/дете/тъща/кучето умира, снега е примерно 15 сантима, съответно бърза, само на задно не става, и си включва предно/с интегрирано работещо ЛСД.......А по пътя има 90-градусни завои.....Дали ще стигне бързо до болница? А дали изобщо ще стигне?

                    Айде да не толкова трагично: въпросния колега е на разходка, пак с същата кола с интегрирано и т.н. Кално баирче/без странични наклони/, ама със завойче по среда. Газ до ламарина, предните гуми се въртят заедно и драпат съответно, идва завоя - и? Какво следва според Вас?

                    Поведение на мостове с ЛСД, особено задни, особено на сухия асфалт са ясни и предсказуеми. Големия въпрос как ще се държат на мокро/с недостатъчно сцепление, и да са предни......
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за преден блокаж на Фероза

                      Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                      То на мен тези неща горе-долу са ясни. Аз ще помоля Вас да бъдете максимално конкретен само и само заради колеги, като този който пуснал тази тема......

                      Сега: имаме работеща ЛСД-блокировка, нека да са 80% в предния мост...... Би ли обяснил как ще се държи вопросна джипка при следните условия: Зима, навалял пресния сняг, а на колега спешно трябва да стигне от точка А/апартамент, до точка Б/болница. Колега е в стрес, защото жена/дете/тъща/кучето умира, снега е примерно 15 сантима, съответно бърза, само на задно не става, и си включва предно/с интегрирано работещо ЛСД.......А по пътя има 90-градусни завои.....Дали ще стигне бързо до болница? А дали изобщо ще стигне?

                      Айде да не толкова трагично: въпросния колега е на разходка, пак с същата кола с интегрирано и т.н. Кално баирче/без странични наклони/, ама със завойче по среда. Газ до ламарина, предните гуми се въртят заедно и драпат съответно, идва завоя - и? Какво следва според Вас?

                      Поведение на мостове с ЛСД, особено задни, особено на сухия асфалт са ясни и предсказуеми. Големия въпрос как ще се държат на мокро/с недостатъчно сцепление, и да са предни......
                      Блокировките на предния мост се карат малко с"чалъм" преди завой,когато има опасност да те увлекът или има недобро дозавиване се отпуска за момент газта,и колата се намества,при сняг нещата са дори по-лесни от на кал,щото по-лесно преплъзва на завой.Всичко това го твърдя за стандартни блокировки,направени по-ТНТМ незная как ще са,може много добре,може зле.Но за едно съм сигурен с блокировки колата е по-проходима от колкото без тях.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за преден блокаж на Фероза

                        Всъщност има пълни блокажи за Feroza, ама за да ги направят ще трябва да поръчаме 100-ина броя. Detroit locker мисля че бяха, но са спрени от производство, и затова искат да им се поръчат много бройки.

                        Според мен за преден блокаж е по-удачно да е пълен, и да си се управялва с копче от таблото - само когато ти трябва. А като е пълен предния - да е пълен и задния, с 2 копчета на таблото.

                        Иначе с LSD-то нещата не са чак толкова черни, обаче си иска преценка и майсторлък. Ама не знам дали би могла задната касета да се побере отпред. На всичкото отгоре задната касета е с 4 сателита, а предната с 2, тоест ще стане и по-здрав предния. Ако се заемеш да се пробваш - докладвай тук ако не ти е проблем.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за преден блокаж на Фероза

                          И аз съм привърженик на 100%-ни ръчно управляеми блокажи.

                          А толкова черно ги представям нещата нарочно, по-добре уплаша някой и да му спестя неприятности от определен характер, от колкото да го насърча и после да чета тема : "Не можах да завия, сега търсим железа" или "Спешно търсим кръв група еди-ква си...."
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за преден блокаж на Фероза

                            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                            То на мен тези неща горе-долу са ясни. Аз ще помоля Вас да бъдете максимално конкретен само и само заради колеги, като този който пуснал тази тема......

                            Сега: имаме работеща ЛСД-блокировка, нека да са 80% в предния мост...... Би ли обяснил как ще се държи вопросна джипка при следните условия: Зима, навалял пресния сняг, а на колега спешно трябва да стигне от точка А/апартамент, до точка Б/болница. Колега е в стрес, защото жена/дете/тъща/кучето умира, снега е примерно 15 сантима, съответно бърза, само на задно не става, и си включва предно/с интегрирано работещо ЛСД.......А по пътя има 90-градусни завои.....Дали ще стигне бързо до болница? А дали изобщо ще стигне?

                            Айде да не толкова трагично: въпросния колега е на разходка, пак с същата кола с интегрирано и т.н. Кално баирче/без странични наклони/, ама със завойче по среда. Газ до ламарина, предните гуми се въртят заедно и драпат съответно, идва завоя - и? Какво следва според Вас?

                            Поведение на мостове с ЛСД, особено задни, особено на сухия асфалт са ясни и предсказуеми. Големия въпрос как ще се държат на мокро/с недостатъчно сцепление, и да са предни......
                            Карам джип с ЛСД блокажи и в трите диференциала, пробвал съм ги и работят и трите, изобщо няма проблем при нормално каране независимо на какви терени, пробвах ги и на пълен завой на гладък бетон /на бензиностанция/ и след второто "кръгче" гумите започват да оставят ясни черни дири и радиуса на завоя става по-голям. Но пак да се повторя: при нормално каране независимо от терена няма проблем.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за преден блокаж на Фероза

                              Мерси за отговорите, има кутия която ще се слага със сигурност, просто пуснах темата за да знам какво да очаквам при возията на асфалт в летни условия (това за снега и завоите ми звучи правдоподобно, но не си представям чак толкова утежнени нещата). Доколкото разбрах при изключени хъбове не би трябвало да имам неприятности и трудности с управлението. А относно копчетата за включване и изключване, мисля че трябва да се търси някакво решение в последствие, понеже това остава най-одачния вариант. Ако някои има техническо решение на проблема, нека пише.
                              Благодаря!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X