Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Две тъжни новини!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Две тъжни новини!

    За съжаление искам да ви информирам с две лично за мен тъжни новини, макар че пряко не ни засягат. Втората новина според някой може да не е тъжна, но според мен е!

    Мотокроса доказа, че е труден и опасен спорт. Видях на живо как легендата Пит Байерер падна лошо в Севлиево и вярвайте ми се почувствах много зле. Подобна новина разтърси днес целият моторен свят след като небеизвестният състезател по мотокрос в САЩ Ернесто Фонсека е паднал на тренировка на главата си е счупил С-7 гръбначен прешлен. Докторите, които го наблюдават са съобщили, че в следващите 24-48 часа ще се разбере дали състезателят ще оживее....



    Втората новина се отнася до фалита на една голямо мотоциклетна фирма за екипировка. Става дума за фирмата Alloy, спонсорирала Стив Рамон през последните 2 години. Фирмата е създадена през 2002 година и е определена като една от най-переспективните млади фирми на мотоциклетният пазар за екипировка. Невъзможността и да се пробори с нарастващата конкуренция е принудило собствениците да прекратят дейност. Или казано на наш език мама им да еба китайци, тайванци, корейци мръсни само прецакват всички. Но това е бизнеса, едни са отгоре други не.

    Снимка на панталони на Alloy

  • #2
    Жалко ,жалко наистина ,но нали знаеш,който го е страх от мечки не ходи в гората.Тези двамата ,а и ние ходим.Дори ние даваме пари за да ходим , а на тях им плащат да идат .Това е истината.И все пак наистина жалко.А относно Китайците ,колкото добро,толкова и зло.
    Густо майна , пътят свърши !!!

    Коментар


    • #3
      Жалко за Фонсека-един от най добрите в МХ сериите. Дано да прескочи трапа! Без него мотокросът в света ще загуби голям райдър.






      А относно фирмите Смърф, за жалост е така, евтините изместват квалитетните! Спомням си навремето какви здрави екипи работеха всички, а сега и големите правят компромиси, само да останат на пазара. Който не иска да прави компромиси си заминава. Лайняна работа.
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #4
        Жалко за Фонсека - да се помолим да се оправи.

        За алой работата е ясна.
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • #5
          И в крайна сметка, какво, Ернесто Фонсека оправи ли се?

          Коментар


          • #6
            По мнението на докторите Ернесто Фонсека ще се оправи
            Ето и статията от която разбрах: http://www.supercross.com/news.php?id=353

            Коментар


            • #7
              ДАНО!!!!!!!!!
              Ама и за Байрер така разправяха
              К. Кулев

              Коментар


              • #8
                И да се оправи, много ме съмнява да почне да кара пак! Това падане е било бая сериозно!

                Коментар


                • #9
                  При Пит Байерер нещата стоят по съвсем друг начин. Там вина за състоянието му има КТМ, защото по моторджийски клюки съм чувал, че в Пирогов е мръднал крака си и нашите са искали да го оперират, но КТМ са преценили, че ако е опериран в България, няма да му важи застраховката от близо 1 000 000 Евро и за това го натовариха на самолета и гас за Германия, където нищо не направиха. Не казвам, че нашите специалисти са щели да го оправят, но си мисля, че са имали шанс ... да направят нещо за състоянието му. Но така е навсякъде един спортист е ценен за отбора докато им нос мангизи, стане ли някой гаф той е винове. Така и КТМ си измиха ръцете с Байрер и въобще никъде не каза, че мотоциклета е блокирал и това е довело до падането...

                  Коментар


                  • #10
                    Ебати интригата!!!
                    Това е като серия от "Докато свят светува" бе Смърф!
                    Всеки си избира на какво да вярва.За мен това са тъпи,гнусни клюки!Интриги които се тиражират главно в България и от типичните българи,които както се разбра в една друга тема са "селяни"!
                    К. Кулев

                    Коментар


                    • #11
                      Добре Кулев, дай да чуем твоята версия за падането на Пит Байерер?

                      Коментар


                      • #12
                        Не искам да коментирам версията за падането на Пит Байерер но искам да ви кажа че бях на буквално 5 метра до него когато падна защото правих снимки на скоковете . Интересно за мене беше факта че по време на летежа му мотора му се форсираше страшно много дори когато се приземи . Много жалка картина беше още е запечатана в сьзнанието ми дори и сега настрьхвам като се сетя как през устата му излизаха балончета с крьв а една група зрители предимно момичета се смееха сякаш това беше някаква атракция .
                        не казвай всичко но знай какво казваш

                        Коментар


                        • #13
                          това падане и аз го видях, бях точно където започна търкала и видях как Пит стоеше неподвижно и започна да му излиза кръв от устата, точно тогава си бях взел нещо за хапване. повярвайте ми, по потресаваща гледка от тази несъм виждал, помислих си човека буквално си заминава пред очите ми.
                          лошото беше че падането беше скоро след старта и моторите тъкмо се бяха разкъсали на такова разтояние един от друг че в продължение на минута и нещо никой неможеше да припари до него, защото местото е много опасно, точно под скока където няма видимост и някой може да се стовари на главата ти. даже никой от организатори и съдии не се и постара да отклони моторите от траекторията им. При такова сериозно падане според мен дори беше редно да се спре и състезанието за да може спокойно да се изнесе пострадалия от трасето, но това е друга тема.
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #14
                            не е друга тема
                            много лош бе този инцедент
                            можеха да се направят много неща и преди и след падането
                            но...вече не може да се върне времето назад

                            Коментар


                            • #15
                              Нямам версия и не желая да имам!Човека се претрепа и това е.Няма нищо толкова интересно и пиперливо в това.И няма какво да се върти и обсъжда със всякакви версии.

                              Инъче реакцията на съдиите беше невероятно неадекватна и по-скоро това беше основателна причина за отпадането на нашия кръг от шампионата(въпреки,че той отпадна заради таксата явно).В такава ситуация трябваше моментално да бъде развян червения флаг,а съдията с жълтия трябваше да застане в началото на трапеца от страната където беше паднал Пит и да препречва минаването показвайки от къде да минат тези които идват засилени.Просто по чудо някой не приземи направо върху Байрер.Аз бях малко по-далеч-на централната трибуна и от тази позиция ми се струваше за всеки един,че лети право към него и ще го сгази!

                              ПП.
                              Първоначално публикуван от mishelmoto
                              по време на летежа му мотора му се форсираше страшно много
                              Смърфе,това опровергава версията ти за блокирал мотор.
                              К. Кулев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X