Обява

Свий
Няма добавени обяви.

вакууми-проблеми и решения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • вакууми-проблеми и решения

    не знам колеги , уместна ли е тази тема...но всеки е имал някакви си проблеми с тях. имало е случаи и на пукнати вакуумни резервуари...недостатъчен вакуум при спиране (изгасен двигател) и други. уместно ли е замяната на пластмасовия вакуумен резервуар с метален...? също така мисля добавянето и на уред показващ наличният вакуум
    понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
    ********************************
    JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
    Honda Shadow VLX 600 - 1999
    FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


    0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
    Влади

  • #2
    До: вакууми-проблеми и решения

    доста е едричък този резервоар и не толкова здрав на пръв поглед. От метал ще е по-добре, а нов колко струва приблизително ...?
    rides:
    :arrow:1992 Jeep Cherokee XJ 4.0 HНO Limited
    :arrow:2005 Yamaha YZ250
    :arrow:1991 BMW 318hi Coupe
    The Hydrogen Factory...coming in 2010 :)

    Коментар


    • #3
      До: вакууми-проблеми и решения

      А защо си мислите, че проблемите са в резервоара???

      А защо сте така убедени, че всички тръбички за изправни???

      А проверихте ли цялата система ползваща вакуум, защото аз мога да ви кажа, че не сте, огромна част е под таблото, доста добре (за нещастие на механика)скрита...

      И последно но не по значение, схемите и картинките в нета НЕ СА 100% вярни с това което е на джипа, проверено !!!

      Аз бих започнал с подмяна на всички тръбички, струват стотинки, всички гумени части с подменят, и всички места за захващане и връзки се проверяват за теч и добра връзка...

      При мен сработи, смених всички тръбички с черни по 30-40 стотинки метъра, за връзка ползвах гумен маркуч за турбо, проследих и поправих всички части на вакуумната система от колектора през резервоара, който вече ми е на мястото на акумулатора до всички вакуумни клапани вътре в купето, оказа се доста работа имах и под таблото в купето...

      Ако някой има проблеми с Чероки мога да бъда по-конкретен за Гранд не знам, но подозирам имат доста общи нещица по системата, нали ДВГ е еднакво(4 литра)...

      Дерзайте и успех!
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        До: вакууми-проблеми и решения

        ...не знам, но подозирам имат доста общи нещица по системата, нали ДВГ е еднакво(4 литра)...

        Дерзайте и успех![/quote]

        при дизелите е доста по различно..и няма нищо общо с бензиновите или с дизеловите..още повече и по каталог. докъдето съм достигнал...съм го сменил , именно с черните маркучета за по 35 ст. метъра. "шкартирал" съм и част от вакуума за вакуумния дисконектор , но все пак..ефект от това няма . а и схема няма за тях , а надали някои ще седне да си разглобява джипката , за да ми покаже къде и как са съединени. затова мее обзела манията да преправям..както се изказа Кинекс
        понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
        ********************************
        JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
        Honda Shadow VLX 600 - 1999
        FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


        0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
        Влади

        Коментар


        • #5
          До: вакууми-проблеми и решения

          Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
          ...при дизелите е доста по различно..
          E освен че има вакуум помпа, какво друго е различно?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: вакууми-проблеми и решения

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            E освен че има вакуум помпа, какво друго е различно?
            например управлението на всички клапи например не само на климатика а и на парното е с вакуум , и за сравнение от два еднакви джипа с еднакви мотора , ама..всичко е различно...
            понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
            ********************************
            JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
            Honda Shadow VLX 600 - 1999
            FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


            0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
            Влади

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X