Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет за Галопер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет за Галопер

    Здравейте, оф-роудъри! И аз съм на път да се присъединя към семейството на джиповодите, май ми е врем, че ми писна да си правя леката кола след поредните изпълнения по сокаците. То хората са го измислили, който обича да кара по черен път си купува съответната кола.
    Та, на въпроса. Имам възможност да купя един Галопер. Историята му е много дълга, но с две думи - колата е 98 год, крадена месеци след като е излязла от завода и купена в Швейцария и изнесена за Албания. След 2 години каране там албанеца тръгнал за Европа с албанския номер и нашите го спират и конфискуват Галопера на нашата митница на база на телеграмата на Интерпол, че колата е издирва. От 2000 до 2004 стои там, на митницата. Междувременно швейцарският застраховател си води дела да си го вземе пред нашите съдилища (той се явява вещ. доказателство по дело срещу неизвестен извършител) и го спечелва на последна инстанция, но когато отива техен представител на митницата, се оказва че джипът е даден на една болница за ползване - по реда на отнетите в полза на държавата коли, не догледали, че собственика води дело... И почва нова сага, понеже тоя път болницата обжалва съдебното решение за връщане, която приключва миналата година в полза на застрахователя и джипа се взима.
    Та, този Галопер мога да го купя, засега само го карам, стегнах го (ако не го купя ще ми възстановят парите) и мисля дали да платя или да им го дам да го продадат. Още през 2005 са му взели регистрацонни номера и са го региструрали, като са му платили мита такси, акцизи, има талон, тоест с регистрацията и редовността проблеми няма. Свален е от Интерпол, след като е бил върнат на застрахователите и всъщност те го продават.
    Това е историята . Сега състояние:

    Карах го и го ремонтирах в един сервиз на Бистришко шосе за корейски автомобили. Там го огледаха и направиха следното:
    Смениха 4 от шестте инжектора - бяха извадени неговите и сложени Бошови (явно от някакъв немски автомобил), които не прилепваха на гумичките и пръскаше бензин от тях.
    Смениха свещи, масла, филтри, ремонтираха разпределителя за спирачките отзад - течеше от него, беше изписнала гумичка.
    Смениха паразитен хебел, носач десен накрайник на корм. щанга, предни амортисьори (скърцаха невъонразимо и бяха разбити накрайниците им, иначе не бяха изпуснали, но нямаше друг начин), десен външен маншон.
    Сложиха нов акумулатор - нямаше въобще.
    Смазаха и гресираха всичко.
    Струваше около 1600 лв цялата операция.
    Сега отпред всичко е ОК, отзад тракат тампони, но ми казаха, че работата е половин ден иначе не са скъпи, но се сваляло много неща, та го отложих.
    Ангр. ремъци и ролки предсоят да се сменят (чакам да ми ажат не са ли ги сменяли в болницата)
    Не писах, че е шестак, бензин, 3000 куб. 141 къса база.
    Мога да го взема за 6000 лв, с парите които съм дал и предстои да дам ще ми стъпи на около 8000.
    На 49.000 км. е.

    Дали си стрива, какво ще кажете?
    Иначе е в добро състояние, всичко по движенията и предавките работи идеално, е, поодраскан, поръждясал отдолу, поудрян от градушка... С нови гуми, руски, ама нови.

    Дайте акъл...
    Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

  • #2
    До: Моля за съвет за Галопер

    колега ако си сигурен в историята на джипката ,взимай и карай
    емил златков
    паджеро 2.5тд
    ве стром 650

    Коментар


    • #3
      До: Моля за съвет за Галопер

      О, това е нещото в което най-малко се съмнявам, досието й е над 100 страници, трасологични експертизи, документи , протоколи за зземване, писма между институциите, постановления на следователи, 5 (пет) съдебни решения с най-детайлно описание на случката от А до Я , митнически декларации и документи за внесените акцизи и данъци, приемо-предавателни протоколи и заповеди на Министъра на Финансите, на Министъра на Здравеопазването, за разпореждане с колата, изобщо не съм очаквал, че едно джипче може да има такова досие, но и иторияа е брадата - от 2001 год застрахователите са почнали да си ърсят правата... Абе сага голяма...
      Та, това е последното в което се съмнявам, по-скоро исках мнението ви на базата на това, което описвам, като състояние, дали си струва парите този модел, ясно е че всяка кола си е за себе си, но хей така, на първо четене дали ви звучи разумно - Галопер за 8 бона...
      Не можах да се ориентирам как вървят на нашия пазар, в немско им търсят около цената по Шваке за 98 год - между 3.500 и 8.000 евро. В нашето мобиле видях само един къса база бензин, но по-нов, търсеха му 12.000 лв...
      Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

      Коментар


      • #4
        До: Моля за съвет за Галопер

        Колега , цената е много относително нещо..Има коли и коли..и цени и цени..
        Ти мисли и решавай - ти ще си я трошиш и правиш после.
        Това което аз бих ти казал е -/ стояла 4-5 години без да се кара / не е много добре..После експлоатиране и като служебна в болница..иначе на 50 тина хиляди!!
        Тук в БГ ще си без проблеми , но да не те изненадат на границите , ако тръгнеш към Европа.. иди доказвай , че са ти казали , че всичко е наред..
        Иначе , щом си стягал колата , значи те тегли към нея, така че решението си е само твое.
        Поздрави.
        СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

        Коментар


        • #5
          До: Моля за съвет за Галопер

          Благодаря за мненията, абсолютно сте прави за това - има коли и коли... Мен също ме притеснява факт, че е стояла близо 5 години. Колкото до риск от изненади - не е проблем, първо защото нямам намерение да ходя навън - имам си друга кола за пътуване по магистралите, и второ защото риск от някакви изненади от характера, който визираш не съществува - колата е била крадена, после върната на собственика й (застрахователната компания), свалена от издирване и сега се продава за да се реализира някаква остатъчна стойност, няма намеса по рамата - има две трасологични експертизи, които го доказват и съвсем редовно е регистрирана в КАТ, ходих да го проверя, казаха ми, че няма защо да я гледат и проверяват, като прегледаха документите.
          Така че, това не е проблем. По-скоро се опитвах да събера опит от отзивите на собствениците на алопер за да мога да преценя дали да я купувам - един вид картинка какво може да очаквам, на базата на "патили" с ремонти на тези машини. Както и поради оскъдното предлагане на Галопер по борсите да се ориентирам дали струва споменатите от мен вече пари. Това бе причината да се обърна към вас за съвет.
          В сервиза явно не са фенове на този модел джипове, обясниха ми, че тоя модел бил пълен боклук на фона на Санта-Фето и да съм се отървавал по-бързо. Забележете, не защото конкретната кола е безнадеждна (дори казват, напротив, още повече след смяната на изброените неща), а просто модела бил несполучливо копие на Мицубиши - нешо, което категорично не срещнах като мнение по вашите постове тук...
          Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

          Коментар


          • #6
            До: Моля за съвет за Галопер

            Първоначално публикуван от stefanb Преглед на мнение
            В сервиза явно не са фенове на този модел джипове, обясниха ми, че тоя модел бил пълен боклук на фона на Санта-Фето и да съм се отървавал по-бързо. Забележете, не защото конкретната кола е безнадеждна (дори казват, напротив, още повече след смяната на изброените неща), а просто модела бил несполучливо копие на Мицубиши - нешо, което категорично не срещнах като мнение по вашите постове тук...
            Ти тази кола си я взел за каране по черно, доколкото разбирам? Ако е така, прати им много здраве на ония от Виликар и им предложи да ти дадат едно "Санта Фе" за пробно каране по черно по следите на Галопер. След това ще си говорим за "пълни боклуци" ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Моля за съвет за Галопер

              Да, V93, по-скоро ако я взема (защото опцията да не я купя още стои, мога просто да я върна на представителите на швейцарския застраховател, както е стегната, да ми възстановят разходите по стягането - щото не можеше и да запали с тия инжектори и без акумулатор - и те да си я продават, или пък аз да я продам от тяхно име - близки са ми и нямам проблем с това) ...
              Та ако реша да им платя парите и да си я оставя, ще е за каране до Вилата ( близо до Княжевския лифт на мнооого разбит път), за излети по Балкана и така, за нормалните пътища имам служебна, а за София жена ми кара един Ярис, дето да искаш не може да гори над 8 бензин.
              .. Та, търсейки инфо за Галопера, попаднах на вашия форум и се зачетох, затова и питам така за мнения...
              Вчера ходих във Виликар да питам кога биха могли да сменят втулките на двете големи железа отзад, дето са като опора на амортисьорите и са хванати с тампони след резервоара, не знам как се казват точно, оказа се че не избиват втулките за смяна, вървели комплект с целите "рамена" да ги нарека... Но ме успокоиха, че се разбивали обикновено тампоните само и като ги сменим, че спре да трака и отзад... Дано амортисьорите са в ред.

              Иначе на Горубляне в неделя гледах един Галопер 2.5 дизел, 98г на 150.000 от Италия (според километража, де) големия салон, с кожа вътре, искаха му малко над 12 бона... При това като ме видяха, че им казвам, че са сбъркали годината (в рамата буквата беше W а бяха писали 99) решиха, че съм много светнат и питаха кво да направят, че да не скърцал отпред... Майтап... Питах ги дали са го гресирали и гледаха умно... Абе намерили кого да питат, ама тези бяха по-боси и от мен в тоя тип возила, май....
              Иначе ме кефи джипа здраво, дуго си е на високо и да не ти пука от бордюрите и дупките, да не говоря, че потопа в събота ме завари на Панорамен път и май само с джип минавахме през езерата които се образуваха....
              Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

              Коментар


              • #8
                До: Моля за съвет за Галопер

                Първоначално публикуван от stefanb Преглед на мнение
                Вчера ходих във Виликар да питам кога биха могли да сменят втулките на двете големи железа отзад, дето са като опора на амортисьорите и са хванати с тампони след резервоара, не знам как се казват точно, оказа се че не избиват втулките за смяна, вървели комплект с целите "рамена" да ги нарека... Но ме успокоиха, че се разбивали обикновено тампоните само и като ги сменим, че спре да трака и отзад... Дано амортисьорите са в ред...
                Ако ти предлагат да сменят целите носачи, хич не им се хващай на въдицата. Вярно е, че Хюндай не предлагат втулките отделно като резервна част, но те са същите като на Паджеро, така
                че няма никакъв проблем да смениш само тях. Иначе по спомен от преди 2 години целите носачи вървяха по над 600 лв единия ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  До: Моля за съвет за Галопер

                  Ето тук намерих книга за Галопер http://www.hyundai-autoclub.ru/galloper/
                  относно втулките там бе казано същото, което ти казваш, а именно, че се подменят, като подробно е обяснено как и каква е последователността на изпълнението, белези и т.н. Ето и една схемичка от детали.ру , макар че на нея като че ли дават ресор, а при мен е просто един дълъг метлен прът (да речем носач, поперечен ричаг на руски), с две втулки в единия край и тампон в другия
                  Прикачени файлове
                  Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

                  Коментар


                  • #10
                    До: Моля за съвет за Галопер

                    И последно какво реши, ще го взимаш ли?

                    За 6 бона няма какво да му се чудиш. Галопера си е най-добрия компромис между цена, комфорт и проходимост.

                    Половин година четях форума и се лутах между отделните марки и модели, ама накрая и аз "галопирах". ...и не съжалявам!
                    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                    Коментар


                    • #11
                      До: Моля за съвет за Галопер

                      Е, купих го... Ама с ремонтите вече отива към осем бонар а остава да сменя и гарнитури на капаците на клапаните че тече оттам, мослото на дифовете и евентуално ангренажния и балансиращия ремъци и ролкител Иначе другите неща ги приключих и тампоните отзад вече смених миналата седмиса - излезе към 140 кинта - на носачите и на стаб. щанга отзад..
                      А, и огледалото дето падна трябва да го правя, това е.
                      Ама няма лесно щастие.
                      Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

                      Коментар


                      • #12
                        До: Моля за съвет за Галопер

                        като взимаш тампоните за задния мост /тия дето в Хюндай не ги продават отделно/ много внимавай какви ще вземеш, щото от тия за Паджеро има ментета... На моя Галопер като ги смених след 3-4 хиляди км стана по-зле...
                        Виж си намери полиуретанови /жълти/ - те са за офроуд и са по-здрави...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          До: Моля за съвет за Галопер

                          Тедо, мерси за съвета, но вече приключих с окачването отзад, наложи се само да се сменят тампоните, които са накрая, които са един вид "нанизани " на оста на носача, те са съвсем в началото на носача. Другите бяха добре, накрайниците на амортисьорите които също могат да се разбият и налагат смяната на целия амортисьор, също се оказаха здрави, само тези тампони смених и тези на реактивната щанга отзад. И задницата заспа.
                          Това ще му е засега по ходовата част. продължавам с дифовете, смяна на ремъци и ролки и гарнитурите на клапаните, че хвърля масло оттам на генерацията и мирише на изгоряло масло, почти като бира-скара...А да не ви казвам, как пуши като спра и отворя капака докато го изгори...
                          Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

                          Коментар


                          • #14
                            До: Моля за съвет за Галопер

                            Ако си готов с ремонта, пусни цени на части и труд тук, за да си направим база с данни.
                            Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                            Коментар


                            • #15
                              До: Моля за съвет за Галопер

                              Готово, написх ги, макар аз и тук да съм споменавал едно-друго, но там е добре да е по-обобшено, прав си...
                              Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X