Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уред за икономия на ток легално

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уред за икономия на ток легално

    Уред за икономия на ток легално, икономия на електричество 10 - 35% Патентован в ЕС .Пробвах го вече и наистина има резултат!!!Ето и повече техническа информация за уреда как действа !!!!!Един познат е вносител за БГ

    Имате производствена фирма и плащате високи сметки за ток?
    Сметките ви за ток не са високи? Могат да бъдат и по-ниски !!

    Уредът използва технология от водеща фирма от Германия (www.aircosaver.com), работеща в сферата на енергоспестяващите технологии, и е в състояние да спести 10 – 30% от вашият разход на електричество.

    Как работи?
    Устройството използва технология за мониторинг на електрическата мрежа и моментния разход на електроенергия, стабилизира напрежението и намалява реактивната мощност, която електроуредите нормално консумират от електрическата мрежа. Това се постига чрез натрупване на реактивна мощност в специално проектирани кондензатори, и връщане на тази мощност по веригата към електроуредите в определени моменти, избрани чрез системата за мониторинг на мрежата.
    Индуктивните консуматори /електрически мотори, трансформатори и др/ консумират реактивна енергия, докато капацитивните консуматори произвеждат реактивна енергия. На практика с използването на устройството се елиминира консумацията на реактивна мощност от мрежата, а такава се доставя от кондензаторите в самото устройство.

    Къде може да се използва?
    Едно устройство е достатъчно за един апартамент, или малък хотел, ресторант или производствено помещение с мощност на включените консуматори до 15 kW. При по-голяма мощност на консуматорите се включват реципрочен брой устройства, например за мощности 15kW – 30 kW – 2 устройства и т.н.
    Уредът е особено ефективен за консуматори с електрически реотани, нагреватели и електрически мотори – конвенционални и инверторни климатици, печки с реотани, хладилници, бойлери, електрически машини и производствени съоражения, луминесцентно осветление, шивашки машини. За трифазни мрежи - включват се 3 устройства (на всяка фаза по едно).

    Как се използва?
    Не е необходима някаква конкретна работа по инсталиране, просто се включва в контакт.
    Препоръчително е устройството да се включи в силов контакт разположен възможно най-близо до таблото с предпазителите, да не се използва разклонител или удължител.

    Законно ли е?
    Да. Уредът се продава легално в Европа, САЩ и Канада. Сертифициран е с СЕ марка, CQC и UL сертификати. Уредът не въздейства на електромера, и не зависи от вида на електромера!

    Колко струва?
    Цената на 1 уред е 55.00 лв с ДДС. С 2години гаранция

    Ако администраторите имат нещо против относно темата моля да ме извинят и,нека да е затворят!!!!Не го правя с търговска цел!!!!
    Последно редактирано от joro-g; 05-06-08, 09:06.

  • #2
    До: Уред за икономия на ток легално

    Забравих да кача и снимки!!Ето и в Ибей го продават http://cgi.ebay.co.uk/Electricity-Po...QQcmdZViewItem
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от joro-g; 05-06-08, 09:14.

    Коментар


    • #3
      До: Уред за икономия на ток легално

      Подариха ми го преди около 2 години и никога не съм го ползвал, винаги съм смятал, че е някаква китайска глупост. Сега ще го включа и след месец ще пиша за резултата
      LZ1RED

      Коментар


      • #4
        До: Уред за икономия на ток легално

        Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
        Подариха ми го преди около 2 години и никога не съм го ползвал, винаги съм смятал, че е някаква китайска глупост. Сега ще го включа и след месец ще пиша за резултата
        Вече в две дмакинства е изпробвано за период от два месеца ,и наистина има резултат.На 150 лв сметка за ток на месец падна 105-110 лв .С една дума за две три засичания от енергото на консумираната енергия и спестената електроенергия която ти е допринесло това устройство му избиваш парите!!!!

        Коментар


        • #5
          До: Уред за икономия на ток легално

          Има и по-евтини в ebay

          http://cgi.ebay.com/Power-Electricit...QQcmdZViewItem

          http://cgi.ebay.com/Power-Electricit...ayphotohosting

          Въпроса е дали домашните електромери отчитат реактивната енергия...

          До колкото знам такива кондензатори отдавна се използват в промишлеността, там си има отделно отчитане на реактивната енергия и ползват български устройства. Знае ли някой БГ производител?
          Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

          Коментар


          • #6
            До: Уред за икономия на ток легално

            Електромерите (битовите, в България) не отчитат реактивната енергия. И по стандарт, и практически. Който иска, да бодне един кондензатор в контакта и да наблюдава електромера. После да не пипа кондензатора...

            Големите промишлени консуматори контролират реактивните съставки на тока, защото енергийните компании го изискват от тях. Те си имат свои причини да се борят с реактивностите в мрежата, но нито една от тях не е свързана с търговското отчитане, заплащане и цени. Приборите, с които това се прави, в никакъв случай не са свързани "някъде по мрежата", а до електромерите. Има причини и за това.

            "Изпробването в домакинство" е некоректно. Домакинстват имат много променлива консумация, свързана със сезона, свободното време и заниманията на хората, както и други фактори.

            Правилно измерване: включва се прибор с известна консумация (печка например) за известно време. Отчита се показанието на електромера. Повтаря се опитът с устройството. Пак се отчита електромерът. Ако резултатът е положителен, се хваща влака за Стокхолм. Защото там раздават извънредно Нобелова премия за физика. Парите не са малко.

            Обобщение: това е шарлатанство! По нищо не се различава от устройствата за горене на вода в ДВГ и "подобрителя за въглища" от преди два века в Англия.

            "Един познат е вносител за БГ" обяснява категорично и еднозначно цялата статия.

            "Сертифициран е с СЕ марка, CQC и UL сертификати" не значи нищо, освен че устройството не е опасно за хората и мрежата, докато не го разглоби някой идиот.
            Последно редактирано от Ясен; 05-06-08, 14:07. Причина: правописна поправка

            Коментар


            • #7
              До: Уред за икономия на ток легално

              Млако ще поразсъждавам, защото сякаш има нещо гнило, а нямам идея как точно работят тези устройства...
              Такааа...
              1) Битовите потребители заплащат само консумираната активна енергия, а промишлените и реактивната, която е относително скъпа, поради това, че влияе негативно върху параметрите на разпределителната мрежа. Това е причината, промишлените потребители да си инсталират компенсиращи уредби
              2) Повечето от битовите консуматори (бойлери, готварски печки и други нагреватели) са чисто активен товар
              3) Според мен (а може и да греша), единственият начин тази "джаджа" да ти намалява месечната сметка е ако същата, влошава фактора на мощноста и увеличава количеството консумирана реактивна енергия, от иначе активните консуматори. Т.е. прави активните консуматори малко по-реактивни. А реактивната енергия не се отчита за битовите потребители.

              Ако горенаписаното е вярно, в което не съм 100% сигурен, първите, които започнат да използват джаджата ще бъдат тарикати, за известно време. Когато джаджата стане масово използваема, електроразпределителните дружества ще се принудят да започнат измерване на реактивна енергия и за битовите потребители. Това означава нови електромери и много труд, които ще бъдат заплатени от всички нас, чрез например вдигане цената на електроенергията или по някакъв друг подобен начин.
              Аз лично не бих използвал такова нещо, освен ако не се окаже че принципа на работа е съвсем различен и е открито "перпетуум мобиле"-то, в което силно се съмнявам.
              Ако все пак някой е наясно, как точно работи "чудото", нека сподели, ще се радвам да разбера

              ... "Ясен" ме е изпреварил с подобно мнение, но май нещата наистина са такива.
              Последно редактирано от stanbeto; 05-06-08, 14:13.

              Коментар


              • #8
                До: Уред за икономия на ток легално

                http://www.aircosaver.com/about_work.php

                Резюме: можем ли да накараме климатика да консумира по-малко, като му тормозим компресора с включване и изключване през минута две вместо през 10-15. Отговор: можем, получаваме маргинална икономия на ел. енергия за сметка на ужасно износване на компресора от пусков стрес

                Коментар


                • #9
                  До: Уред за икономия на ток легално

                  Първоначално публикуван от stanbeto Преглед на мнение
                  Млако ще поразсъждавам, защото сякаш има нещо гнило, а нямам идея как точно работят тези устройства...
                  Такааа...
                  1) Битовите потребители заплащат само консумираната активна енергия, а промишлените и реактивната, която е относително скъпа, поради това, че влияе негативно върху параметрите на разпределителната мрежа. Това е причината, промишлените потребители да си инсталират компенсиращи уредби
                  2) Повечето от битовите консуматори (бойлери, готварски печки и други нагреватели) са чисто активен товар
                  3) Според мен (а може и да греша), единственият начин тази "джаджа" да ти намалява месечната сметка е ако същата, влошава фактора на мощноста и увеличава количеството консумирана реактивна енергия, от иначе активните консуматори. Т.е. прави активните консуматори малко по-реактивни. А реактивната енергия не се отчита за битовите потребители.

                  Ако горенаписаното е вярно, в което не съм 100% сигурен, първите, които започнат да използват джаджата ще бъдат тарикати, за известно време. Когато джаджата стане масово използваема, електроразпределителните дружества ще се принудят да започнат измерване на реактивна енергия и за битовите потребители. Това означава нови електромери и много труд, които ще бъдат заплатени от всички нас, чрез например вдигане цената на електроенергията или по някакъв друг подобен начин.
                  Аз лично не бих използвал такова нещо, освен ако не се окаже че принципа на работа е съвсем различен и е открито "перпетуум мобиле"-то, в което силно се съмнявам.
                  Ако все пак някой е наясно, как точно работи "чудото", нека сподели, ще се радвам да разбера

                  ... "Ясен" ме е изпреварил с подобно мнение, но май нещата наистина са такива.
                  Колега това си е твое мнение ,а за шарлатанството не съм съгласен понеже ако беше така нямаше да се оповестяват фирми лица за контакти и да се издават фактури и гаранций!!!!!!Освен това Фирмата вносител предлага още много други устройствакато например радари ето прекрепям линк да се уверите http://audibg.com/lofiversion/index.php/t37365.html

                  Ето и обявата на фирмата вносител която изгражда дистрибуторска мрежа в цялата страна!!!!!!!!!!
                  http://www.bezplatno.net/listing-599...ovan_v_ES.html
                  Ако помислим реално то с тези нови електромери бъкани с електроника изобщо не може да се каже какво точно измерват а и от както ги подмениха със старите незнам някой да се епохвалил че сметката за ток му е по малка от колкото е била със отчитането на старите електромери !!!!!!!
                  Така че всичко е човешка направия и като закона от физиката че всяко действие си има и неговото противодействие се енамерил някоя умна глава която ги измисля тези устройства !!!!!!!!
                  П.С Който е по любопитен относно продуктите които внася тази фирма да и напише името и в гугъл и ще разбере за какво става въпрос!!!!!!!!!
                  Последно редактирано от joro-g; 05-06-08, 15:55.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Уред за икономия на ток легално

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    http://www.aircosaver.com/about_work.php

                    Резюме: можем ли да накараме климатика да консумира по-малко, като му тормозим компресора с включване и изключване през минута две вместо през 10-15. Отговор: можем, получаваме маргинална икономия на ел. енергия за сметка на ужасно износване на компресора от пусков стрес
                    А за това ти мнение няма какво да ти кажа !Освен да предположа че си по умен и кадърен в тази област , от колкото инжинерите или както искаш ги наречи ,в тази немска фирма www.aircosaver.com
                    Не го приемай лично като обида или заяждане спрямо теб!!!!!!!!
                    Просто си казвам моето мнение !!!!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Уред за икономия на ток легално

                      И аз да кажа нещо.
                      Щом човека казва че го ползва и е доволен съм склонен да му вярвам.
                      Освен това инвестицията не е толкоз голяма и си заслужава пробата.
                      Аз вече се възползвах и ще видим...
                      Ами ако работи и си избие парите за 2-3 месеца?
                      А това как работи чесно казано въобще не ме интересува.
                      VITARA, SAMURAI
                      FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                      RENAULT ESPACE QUADRA
                      ...и едно сивикче за града...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Уред за икономия на ток легално

                        Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
                        ... гаранций...
                        Научи българския език първо, ще ти трябва.


                        За шарлатанство никой не е осъден, защото не е забранено. Ето затова има контакти и телефони, издават фактури и т.н. 1000 да го наругаят, 1 да купи - печалба. Виж, ако не се издават фактури и гаранции, е друго. За това съдят, или поне глобяват.

                        Новите електромери са бъкани с електроника, но се продават на магазина и всеки може да си купи един и да провери вярно ли мери или не. Откакто ги въведоха, някои сметки намаляха, но повечето се увеличиха. Хем кражбите намаляха, хем изчезна минималния ток на отчитане. Искаме или не, сметките станаха по-верни.

                        Законите на физиката важат за нещата, за които са открити. Не за човешките отношения.

                        Пак да питам: правил ли е някой честно измерване с електрически уред, консумиращ енергия, електромер и "чудодейното устройство"? Ходил ли е след това този някой да си вземе Нобеловата премия? Всеки може! Направете го, а дотогава, аз държа на твърдението си, че това е шарлатанство.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Уред за икономия на ток легално

                          Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
                          ...Освен да предположа че си по умен и кадърен в тази област , от колкото инжинерите или както искаш ги наречи ,в тази немска фирма www.aircosaver.com
                          Определено съм. Без никакво съмнение. И съм по-честен от търговците в тази фирма, също така.
                          Последно редактирано от Ясен; 05-06-08, 16:07.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Уред за икономия на ток легално

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Електромерите (битовите, в България) не отчитат реактивната енергия. И по стандарт, и практически.
                            До колкото знам, новите електронни електромери отчитат и реактивната енергия.

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Големите промишлени консуматори контролират реактивните съставки на тока, защото енергийните компании го изискват от тях. Те си имат свои причини да се борят с реактивностите в мрежата, но нито една от тях не е свързана с търговското отчитане, заплащане и цени. Приборите, с които това се прави, в никакъв случай не са свързани "някъде по мрежата", а до електромерите. Има причини и за това.
                            Реактивната енергия е диретно свързана с търговското отчитане. Потребителите с голям реактивен товар кривят косинус Фи и плащат глоби - виж Глава пета - "Надбавки и отстъпки върху цената на активната електрическа енергия в зависимост от средномесечното потребление на реактивна енергия" от Наредбата за образуване и прилагане на цените и тарифите на електрическата енергия

                            Един от най-големите регулатори в България се намира в главната подстанция на "Кремиковци". Състои се от няколко кондензатора (с диаметър около 4 метра и височина към 2 метра) и 1920 тиристора (май беше на всяка фаза по толкова, ама може и да греша). Работи на 110 кV.

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            "Изпробването в домакинство" е некоректно. Домакинстват имат много променлива консумация, свързана със сезона, свободното време и заниманията на хората, както и други фактори.

                            Обобщение: това е шарлатанство! По нищо не се различава от устройствата за горене на вода в ДВГ и "подобрителя за въглища" от преди два века в Англия.

                            "Един познат е вносител за БГ" обяснява категорично и еднозначно цялата статия.

                            "Сертифициран е с СЕ марка, CQC и UL сертификати" не значи нищо, освен че устройството не е опасно за хората и мрежата, докато не го разглоби някой идиот.
                            Горните мои приказки бяха за изясняване, иначе съм напълно съгласен с твоя извод.

                            Такова устройство има смисъл при наистина големи потребители на реактивна енергия - т.е. големи променливотокови двигатели. "Компенсиране на реактивната енергия на реотана на печката" е пълен булшит. Виж, компенсацията на вредното влияние на кухненския миксер върху мрежата на НЕК е друга работа.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Уред за икономия на ток легално

                              Голям косинус фи (т.е. реактивна съставка на тока) води до глоби, защото грее трансформатори и жици. Косвено предизвиква загуби в мрежата. Но сама по себе си, реактивната енергия не струва пари и не се заплаща. Най-малкото, не е определено кой е консуматор за нея - потребителят или НЕК. Аналогични глоби ще плати някой, който консумира голям ток, изправен на половин период - чисто активна енергия. Въпреки това, глоба != цена.

                              Битовите електромери не отчитат търговски (т.е. в сметката) реактивна енергия. Някои от тях имат функция "аларма при повишена реактивна съставка", но да я вкарват в сметката е незаконно. Алармата служи за улавяне на разни злоупотреби.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X