Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане относно WR

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане относно WR

    Здравейте, може ли някой да ми обясни как да познавам кой WR колко коня е?
    В мобиле.де гледах WR 400-58 h.p. ; WR 450 - 37 h.p.; WR 426-47 h.p. примерно
    Има ли някъде по VIN да се познават или някакъв трик?
    Глупости правят умните хора, за останалите това е ежедневие!

  • #2
    До: Питане относно WR

    Няма как да разбереш, и няма какво да се интересуваш от конете. Самите производители отдавна не публикуват цифри за мощност на кросаците и на ендуро моторите. WR-а е толкова мощен колкото го направиш. Серийно мощността на коляновия вал е около 47-48 коня май. Мощността на задната гума обаче (тази която те интересува) се влияе от какво ли не. Пренатегната верига, затягащи лагери на главината и други подобни могат да ти смъкнат мощността драстично.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Питане относно WR

      Значи си купувам WR 400 който е 37 к.с и до колко мога да го направя
      Глупости правят умните хора, за останалите това е ежедневие!

      Коментар


      • #4
        До: Питане относно WR

        Май не схвана много смисъла ...
        Няма нужда са го правиш каквото и да е - и с оригиналните коне ще те заведе навсякъде. Ако станеш толкова добър, че да тръгнеш да се състезаваш - тогава ще знаеш отговора колко мощен може да го направиш.
        Също зависи и колко пари може да дадеш за тунинг, защото тунинга често достига и надхвърля цената на нов мотор!
        Път без препятствия обикновено не води до никъде.

        Коментар


        • #5
          До: Питане относно WR

          На много хора ми прави впечатление, че им се струва страшно малко 40ps. за мотор или ATV. Правят сравнение с коли и най-често шосейни мотори които са над 150ps.
          Много съм загубил в обяснения че няма нищо общо между трите!!! Само тези които са карали могат да се обедят!
          Нека "nokia" да сподели след като си купи WR-а дали му е слаб!

          Коментар


          • #6
            До: Питане относно WR

            Най-добрият пример е че почти няма японски кросов мотор който последните години да не е с намалена мощност спрямо предишните години. YZ450F 2008 е с няколко коня под 2007, който пък е по-маломощен от 2006.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              До: Питане относно WR

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Най-добрият пример е че почти няма японски кросов мотор който последните години да не е с намалена мощност спрямо предишните години. YZ450F 2008 е с няколко коня под 2007, който пък е по-маломощен от 2006.
              И колкото странно да ви звучи, намалянето на мощността се прави за да може да се кара по-бързо мотора
              Или както се казва в една популярна реклама "мощността е нищо без контрол"
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • #8
                До: Питане относно WR

                Да, скоро говорих с един познат, който кара крос и скоро мина от 450 на 250 четиритактов(КТМ). Каза, че дава по-добри времена от преди, защото след завой се изнася мнооого по-бързо и управлявайки си мотора, а с 450-ката след завой се бори с нея да я вкара в пътя и да я удържи да не се изправя.

                Коментар


                • #9
                  До: Питане относно WR

                  Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                  И колкото странно да ви звучи, намалянето на мощността се прави за да може да се кара по-бързо мотора
                  Или както се казва в една популярна реклама "мощността е нищо без контрол"
                  Първоначално публикуван от BukToP Преглед на мнение
                  Да, скоро говорих с един познат, който кара крос и скоро мина от 450 на 250 четиритактов(КТМ). Каза, че дава по-добри времена от преди, защото след завой се изнася мнооого по-бързо и управлявайки си мотора, а с 450-ката след завой се бори с нея да я вкара в пътя и да я удържи да не се изправя.
                  Много пъти сме си говорили за това.
                  Лошото е, че много не го знаят това нещо, не го усещат... Като си избират мотори, всеки гледа некакви коне... "Чакай бе пич, поинтересувай се малко, научи се да караш пък тогава ще ти стане ясно кои коне са твойте..." ама не, всеки на 450ка се мета...
                  А няма да ви казвам като отида на трасето с XRа и като почна да изпреварвам 450ки, кросаци, ме гледат като теле в железница... А преди това с едно такова даже презрение - видиш ли, к`ъв съм аз с тоя ХР на трасето...
                  Аз съм с некакви 34 коня, а и кой знае колко са останали от тях, а те са със зверове в истинския смисъл на думата(YZ 450)... Това всичкото говори не за слаб, а за никакъв контрол над тая машина и съм сигурен, че ако са с 250 ще ми е по-трудно да ги изпреваря...
                  Последно редактирано от Жоро Донечки; 11-06-08, 08:44.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Питане относно WR

                    Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                    ....Много пъти сме си говорили за това.
                    Лошото е, че много не го знаят това нещо, не го усещат... Като си избират мотори, всеки гледа некакви коне... "Чакай бе пич, поинтересувай се малко, научи се да караш пък тогава ще ти стане ясно кои коне са твойте..." ама не, всеки на 450ка се мета...
                    .......
                    Аз съм един ярък пример за това колко много е прав Жоро....

                    Коментар


                    • #11
                      До: Питане относно WR

                      Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                      Аз съм един ярък пример за това колко много е прав Жоро....
                      Колега, ти си ярък пример за мераклия, не за хлапе.

                      Не се коси - сигурен съм, че на разходките мотора ти е добре!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Питане относно WR

                        Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                        Много пъти сме си говорили за това.
                        Лошото е, че много не го знаят това нещо, не го усещат... Като си избират мотори, всеки гледа некакви коне... "Чакай бе пич, поинтересувай се малко, научи се да караш пък тогава ще ти стане ясно кои коне са твойте..." ама не, всеки на 450ка се мета...
                        А няма да ви казвам като отида на трасето с XRа и като почна да изпреварвам 450ки, кросаци, ме гледат като теле в железница... А преди това с едно такова даже презрение - видиш ли, к`ъв съм аз с тоя ХР на трасето...
                        Аз съм с некакви 34 коня, а и кой знае колко са останали от тях, а те са със зверове в истинския смисъл на думата(YZ 450)... Това всичкото говори не за слаб, а за никакъв контрол над тая машина и съм сигурен, че ако са с 250 ще ми е по-трудно да ги изпреваря...
                        Нека си кажа и аз мнението.Карам КXF 250 и много ме кефи,давам си му спокойно доста газ,да обаче на едно каране беше развален и взех от един приятел неговия CRF 450 ПОВЕЧЕ НЕ ИСКАМ ДА СИ ПОМИСЛЯМ ЗА 450,от завоите като му даваш газ ходи където иска той,а не където искам аз.Така че извода е ако не сте супер карачи карайте 250ки и си раздавайте спокойно газта
                        878940653

                        Коментар


                        • #13
                          До: Питане относно WR

                          ..от кога ги говорим тия неща и все пак 450 кросаците въпреки че леко им поотмина модата пак са топ хит
                          ..преди като карах 125 старичко моторче..същата ситуация като на жоро хр се получаваше..отиваме на трасето..гледат ме все едно съм някое циганче без обувки..и като ги поизпреваря и попрескоча на няколко пъти...се кротват
                          ..а всъщтност още по преди ..това и на мен ми се случваше ..все търсех в началото мотор да е мощен и голям
                          ..
                          40 коня..са си напълно достатъчни за мотор който е около 100кг
                          сметнете съотношението маса коне 40кс на 100кг е все едно 400кс на един автомобил ..дори и повече защото нещата не се менят линейно а в геометрична прогресия
                          освен това за мотор който не се кара по асвалт 40 коня са си много нещо..а и тракшъна който могат да предадат гумите по такава настилка е много ограничен..контрола е много по важен -в един брой на мотокрос екшън бях чел при тест на един ктм 380 че човешките сухожилия и мускули ..за мощтности над 45-50 коня на задната гума при крос мотори вече идвали слаби
                          ..всички които разбират от мотокрос твърдят че 450 ките могат да ги карат само няколко души в света така че да им ползват възможностите ..всъщтност дори казват че са само 2 ма -евертс и кармайкъл
                          едно интервю бях чел с многократния суперкрос и по какво ли не шампион на щатите Джереми Мак Грат че 450 ката дори и със стандартен ауспух му идвала силна ..разбира се за пешо от другата махала..450 4т е лабава работа..знайш как я изпъва аааа...???? ..

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X