Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полагане на изолация на под - LR Discovery I

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Полагане на изолация на под - LR Discovery I

    Темата е продължение на темата за шумо и топло изолация

    -----------------------------------------

    Умувам и аз по темата, но забелязвам, че има доста варянти, за самата изолация, от ефтини до много скъпи, но не и за защитно покритие. Само рифел ли е алтернативата? За пода става дума, иначе ясно. Сега съм свалил мокетите и неща и да чувам да ги върна пак. Дупките по пода са дразнение но като позасъхне времето мисля, че ще ги оправя за постоянно. Номера е, че каквато и изолация да сложа трябва да е защитена. Фабрично е използвана различна дебелина микропореста материя слепена към твърда гума. Това е ок за мокети, но за газене във вода /особено ако вали като миналата година/, не става. Трябва да е непропокаемо и непопиващо вода. А за рифела, някой знае ли каде се продава и на какви цени? А сещате ли се нещо снодно като материал?

  • #2
    Шумо и топло изолация - LR Discovery

    Първоначално публикуван от Насов
    Умувам и аз по темата, но забелязвам, че има доста варянти, за самата изолация, от ефтини до много скъпи, но не и за защитно покритие. Само рифел ли е алтернативата? За пода става дума, иначе ясно. Сега съм свалил мокетите и неща и да чувам да ги върна пак...
    Значи много добра е тази на Wuerth, Венци споменава за нея по-горе, но и цената и е по-висока. Тази, която е показал kraz на снимката е доста прилична топло (и вероятно шумо) изолация, но за ода според мен е дебела. Търси също така и на 3М, аз мога д апитам и ще пиша тук. Идеалният вариант е изолация и отгоре Рифел навсякъде. След което миеш като при Дифендъра (базово изпълнение) - с маркуча направо в колата.

    Коментар


    • #3
      Ще избирам м/у микропорестата/май е по евтина и ще натделее/ и Wuerth, която ми се струва най-подходяща с оглед на работата с маркуча.

      До поп богомил скоро ще ида, благодарско.

      Кажете някоя дума за рифела де. Каде се продава, цени, заместител? 2-3 квадрата май не ми мърдат, а мойта информация е 200 лв на лист 1 на 2 линейни метра, но за преди години. Ако някой каже нещо актоално ще съм благодарен. Предполагам Венци и Пламен ще са усведомени, нали относително скоро за правили УАЗ-а така.

      10х

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Насов
        Ще избирам м/у микропорестата/май е по евтина и ще натделее/ и Wuerth, която ми се струва най-подходяща с оглед на работата с маркуча.
        Конкретно за работата с маркуча, не смятам че има значение.. Все пак не би трябвало изолацията да ти подгизне във вода, каквато и да е тя. Идеята е полагаш изолацията върху гол (добре почистен и обработен) под, върху изолацията полагаш рифела. Трябва да стане така, че под рифела да не влиза вода (доколкото е възможно).

        Първоначално публикуван от Насов
        ...Кажете някоя дума за рифела де. Каде се продава, цени, заместител? 2-3 квадрата май не ми мърдат, а мойта информация е 200 лв на лист 1 на 2 линейни метра, но за преди години. Ако някой каже нещо актоално ще съм благодарен...
        Пламен и Венци със сигурност могат да ти споделят ценен опит затова. Зависи каква дебелина използваш, но примерно 2мм (дебелина) мисля, че има за около 120лв. А твоя под как е - има ли много сложни релефи? На Дифендър-а пода е като под на магазин - само режеш и лепиш..

        Коментар


        • #5
          Моя под иска още малко рязане, заваряване и почистване на ръжди. Инак не е много равно, трява за багажника да се уформи по калниците, но е равно до задните седалки. От там следва 1 спускане, 1 праг в краката на пасажерите, който май е най-неприятния участък. И естествено има м/у 2-те предни седалки 1 голям "хълм" със скоростите и ръчната и управлението за стъклата. Не е семпло като в Дифендър, но не е и мнго слжен релеф. Много вода се оказа си беше намерила път да влезе. И се трупала, трупала в изолацията. Сега махнах почти всичката изолация и запусхих временно със силикон видимите дупки/трябва да се изкърпи още мако в краката отпред, както и при акомулатора и под десния калник, но тва е друга тема/. Та ще ми се да го измисля и изчисля добре, за да го правя само 1 път.
          Според мен борбата с ръждите си трябва отделна тема, макар и да има основополагащ характер към настоящата, щото отдолу почти на всеки джипа си е ръжда. Колкото и да е добре при мен положението, пак си иска почистване и покритие. Въобще корозията си иска постоянна потдръжка.

          И за да стане още по офтопик /в чест на усърдния Яро/, ще вметна, че след като си уставих нарочно издраният калник цяла есен и зима, няма грам ръждица по алуминия, а на причудливи места като малки шупли н а покрива има. За контактните места м/у алуминии и желяза да не говорим.

          Коментар


          • #6
            добре де аз пак не разбрах от каде се взима това магическо нещо на вюрт

            освен това пода на мойта кола е целия оребрен, нещото ако е дебело повече от 3 мм няма как да се залепи плътно така че да не влиза вода.

            освен това имам много сериозни резерви относно рифела. пъро много се пързаля и това при мен, поради височината на колата води до много неприятни опити за полушпагат върху прага на колата . доста трудно му се придава форма без да се реже и чупи. няма начин да се направи така че да не влиза вода отдолу.

            принципно как ви звучи нормални гумени стелки направо върху изолацията
            drive alive

            Коментар


            • #7
              Заводкото изпулнение при мен е микропореста изолация, / поема вода/ и отгоре здрава 1мм гума. Чудя се дали просто да не е всико в гума. Без изолация, яка дебела гума, която може да се сваля лесно и да се почиства и под нея и тя самата. Но това не пречи да има нещо на асфалтова основа и отгоре рифел. Гумата предпазва от пързаляне. А ако под рифела е плътно, точно като асфалт, че дори да си разтописх за тук таме малко после лепиш отгоре рифел, стягаш, пръскаш и фугираш. Разбира се трявва да има дупки за да се изтича като миеш. При мен не е много рязането май, но не се знае. Аз все пак искам да измисля поне 1 заместител на рифела за да имам избор

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от go go go
                ...освен това пода на мойта кола е целия оребрен, нещото ако е дебело повече от 3 мм няма как да се залепи плътно така че да не влиза вода.... принципно как ви звучи нормални гумени стелки направо върху изолацията
                За Wuerth може да ти помогне Венци.

                Точно затова ставаше дума - дали е оребрен пода или не. Рифела няма смисъл да е повече от 2мм (за вътре). При Дифендър-а е прав и става много лесно. И ако се направи като хората - трудно ще влиза вода под рифела, ето:



                Изолацията трябва механично да се защити. Само с гума отгоре съм скептичен. Иначе ясно, рифела се пързаля, но пък аз бих сложил рифел предимно в багажното. Щото като оставиш 3 пъти калния крик или кални/ мокри въжета и други такива вътре, сещай се какво става ако си само с гума, или още по-лошо - мокет.

                Коментар


                • #9
                  Взимате няколко хиляди кофички от кисело мляко и ги нарязвате наситно. После ги натапяте в няколко литра кореселин докато се получи хумогенна смес и мажете с баданарка. Като изсъхне се получава много здраво покритие. Пробвано е не се бъзикам.
                  http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                  Коментар


                  • #10
                    А за цената на рифела, два квадрата 1.5мм 67лв от металснаб, това е тоя вид с петте чертички. Гръцкия с двете чертички го има на околовристното фирма "балкан" до царско село.
                    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                    Коментар


                    • #11
                      такава цена по ми харесва

                      каде е металснаб?

                      Коментар


                      • #12
                        Металснаб е в илиянци. Рифел има и в фирма "ангел стоилов" срещу дару кар. Там даже и режат.
                        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                        Коментар


                        • #13
                          при мен всичко е само на ламарина, намазал съм я с боди да не ръждясва, има и дупки да изтича водата като мия с маркуч

                          проблема е че много се нагрява от дясно в краката и на навигаторката и се разтапят подметките на обувките

                          виждал съм на коли един композитен материал, дебел около 2мм от двете страни е фолио и посредата нещо си. някаде виждали ли сте такова да се продава
                          drive alive

                          Коментар


                          • #14
                            виждал съм на коли един композитен материал, дебел около 2мм от двете страни е фолио и посредата нещо си. някаде виждали ли сте такова да се продава
                            виждал съм такава изолация ,от едната страна е самозалепваща и приема всички форми...мисля че беше на 3М...продава се на м2...попитаи в глазурит
                            ------------------------------------
                            тел. O878 9ЧЧ 999

                            Коментар


                            • #15
                              Насов,

                              Още една идея. Днес минах през магазина на ImPas56р има не лоши гумени постелки за багажник. На практика 'легени', тъй като имат борд. Разгледай тук :
                              http://www.impas56.com/index.php?m=320&lev=17&lang=1

                              Мисълта ми е вместо рифел, подготвяш пода на багажника, полагаш изолация, или без изолация (просто добре обработен и боядисан) и слагаш един такъв леген там..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X