Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Устройство на предна главина!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Устройство на предна главина!

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Това, дето си отбелязал, е вътрешно каре. Не се оправя, а се сменя. На някои места може да се рециклира (ако не е счупено или прекалено износено), но колко ще изкара, никой не знае.
    колега значи то хлопа там кадето сам посочил на снимката и тва лие кам вътрешното каре или е друго нещо и ако е друго как муе името. на снимката дето сам отбелязал със синьо там е луфта
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #92
      До: Устройство на предна главина!

      Това, доколкото виждам е конзолата, която държи полуоската и вероятно предния диф. Там трябва да има лагер, през който минава полуоската. Може да не е разбито карето, а той. Не съм гладал Кампо, но не вярвам да е по-различно от други коли. Легни отдолу и огледай или я закарай в някой читав сервиз при вас. Не е нещо извънземно и кой да е читав монтьор ще го провери.
      Последно редактирано от kuzdov; 22-04-10, 23:22.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #93
        До: Устройство на предна главина!

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Това, доколкото виждам е конзолата, която държи полуоската и вероятно предния диф. Там трябва да има лагер, през който минава полуоската. Може да не е разбито карето, а той. Не съм гладал Кампо, но не вярвам да е по-различно от други коли. Легни отголу и огледай или я закарай в някой читав сервиз при вас. Не е нещо извънземно и кой да е читав монтьор ще го провери.
        маи си прав 4е може да е лагер аз не разбирам много но играе от лявата страна не от кам карето, маи наи добре 6тее да го откарам на някои маистор. колега мерси много за инфото

        Коментар


        • #94
          От: Устройство на предна главина!

          Здравейте,вчера си купих фронтера 2.3 тд дълга база 92год с автоматични хъбове.Но като се прибирах през шипка явно са задържали спирачките и на предна дясна главина ми изтече греста Та въпроса ми е има ли някакви особености при разглобяването (до сега не съм разглобявал главина на джип)притесняват ме въпросните хъбове .
          благодаря предварително
          гранд чероки лимитед 5.2 V8

          Коментар


          • #95
            От: Устройство на предна главина!

            не се сдържах и ги разглобих оказа се че не е никак сложно
            гранд чероки лимитед 5.2 V8

            Коментар


            • #96
              От: Устройство на предна главина!

              Извинявам се за въпроса, но след като си разглобих авт.хъб за ди си обира луфта на главината не намирам никъде тази бронзова шайба или лагер. Къде трябва да е? Между лагера и гайката ли?

              Коментар


              • #97
                От: Устройство на предна главина!

                За каква шайба говориш, ако имаш предвид игления лагер дето някои хора го заменят със бронзова ВТУЛКА няма как да го видиш без да разпарчедосаш цялата главина на съставните и части!
                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                Коментар


                • #98
                  От: Устройство на предна главина!

                  Вижда се като сложиш главината на тезгяха и я завъртиш отзад. Иглите се виждат подредени вътре. Или ако не ги виждаш значи не са оцеляли.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #99
                    От: Устройство на предна главина!

                    Трябва ли да се притягат периодично лагерите , че вчера видях че имам луфт в 2 те колела?
                    моля ако някой е сменял скоро втулки на носачи (горни,долни) и долен шарнир да сподели цени.След оглед се оказа че почти всичко по предното окачване е тръгнало да си ходи но в допустими граници и не знам от кое да започна.Проблема е че предницата в движение я усещам как леко ми поднася при неравности.При огледа установихме че всичко е "поизносено" но не е фрапиращо че да се държи така.Сложих на дневен ред амортисьори предни и оглед и евентуална смяна на лагери на главината.
                    Вторият въпрос е че не мога да разбера кое ограничава движението на горният носач напред-назад по посока на движение на автомобила.Имам луфт 2-3 мм. при напън със щанга а не виждам остатъци от скъсана гума или шайба която да ограничава движението.Относно предното окачване не съм много в час защото не съм пипал нищо досега освен 2 та горни носачи (сменя ги майстор че нямах време и той каза че е 100% сигурен че разбитите са оригиналните на автомобила сложени в завода).
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • От: Устройство на предна главина!

                      Първоначално публикуван от radolino1 Преглед на мнение
                      Трябва ли да се притягат периодично лагерите , че вчера видях че имам луфт в 2 те колела?
                      моля ако някой е сменял скоро втулки на носачи (горни,долни) и долен шарнир да сподели цени.След оглед се оказа че почти всичко по предното окачване е тръгнало да си ходи но в допустими граници и не знам от кое да започна.Проблема е че предницата в движение я усещам как леко ми поднася при неравности.При огледа установихме че всичко е "поизносено" но не е фрапиращо че да се държи така.Сложих на дневен ред амортисьори предни и оглед и евентуална смяна на лагери на главината.
                      Вторият въпрос е че не мога да разбера кое ограничава движението на горният носач напред-назад по посока на движение на автомобила.Имам луфт 2-3 мм. при напън със щанга а не виждам остатъци от скъсана гума или шайба която да ограничава движението.Относно предното окачване не съм много в час защото не съм пипал нищо досега освен 2 та горни носачи (сменя ги майстор че нямах време и той каза че е 100% сигурен че разбитите са оригиналните на автомобила сложени в завода).
                      В самите тампони има метална втулка която, като се отлепи от гумата и ... ето го хода описан от теб.Не е нужно да има видима причина за "проблемни" тампони!Преди да започнеш със смяната на лагерите ... първо им обери хлабините!Щом не вият ... има още "хляб" в тях.

                      Коментар


                      • От: Устройство на предна главина!

                        По принцип така мислих да процедирам ,но вчера само прегледахме джипа.Мой познат се върна от щатите с доста инструменти (като ги видях получих лека ерекция) и ги преслуша с нещо като докторски слушалки и каза че по звук не са "за вчера" .Като цяло -за втулките беше озадачен + смяна на амортисъори.Ефекта бил сборен.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • От: Устройство на предна главина!

                          Колеги и аз искам да отворя и смажа автом.хъбове ,кажете каква грес или смазка да им сложа,четох но не видях.

                          Коментар


                          • От: Устройство на предна главина!

                            Първоначално публикуван от vla Преглед на мнение
                            Колеги и аз искам да отворя и смажа автом.хъбове ,кажете каква грес или смазка да им сложа,четох но не видях.
                            Не им трябва грес-някаква много тънка смазка.На моите им сложих,някаква тефлонова смазка на спрей.
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • От: Устройство на предна главина!

                              Първоначално публикуван от vla Преглед на мнение
                              Колеги и аз искам да отворя и смажа автом.хъбове ,кажете каква грес или смазка да им сложа,четох но не видях.
                              Масло, ... каквото намериш!
                              Съвет:промий хъбовете добре преди да ги мажеш!
                              Успех.

                              Коментар


                              • От: Устройство на предна главина!

                                Мерси колеги!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X