Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Устройство на предна главина!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
    Не съм търсил но като знам как изглежда се съмнявам, че изобщо може да се смени.
    Всичко се сменя
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #32
      До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

      Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
      Всичко се сменя
      Това е ясно, нали от хора е правено въпроса е дали някой в БГ го е правил. Нещо знаеш ли което ни убягва?
      no signature no problems

      Коментар


      • #33
        До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        Това е ясно, нали от хора е правено въпроса е дали някой в БГ го е правил. Нещо знаеш ли което ни убягва?
        Това вече е качествен въпрос!?...

        Коментар


        • #34
          До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

          Не се караите
          утре е на масата за разглобяване,каквото има се сменява,ама остана само игленият лагер,другите ги смених,утре ще го сменя и него,ще намеря такъв,ще дам отзиви за резултата,какъв ти и да е тои


          П.С-А за смяната може да се смени,като сменявах другите два и този излезна,ама аиде де откъде да знам че тои ще прави проблема.







          Поздрави

          Коментар


          • #35
            До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

            Проблема се реши,идваше от това че тези подложните шаиби сме ги направили без да се има впредвид че в разгъното и сгъното положение трябва да не са толкова стегнати,след като се съобразихме с луфта работата заспа
            Само че си играхме на маистори с разглобяването на двете главини за да се проверят и иглените лагери,тъкмо пак се провери всичко.


            Благодаря на всички за помоща




            Поздрави

            Коментар


            • #36
              До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

              Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
              Проблема се реши,идваше от това че тези подложните шаиби сме ги направили без да се има впредвид че в разгъното и сгъното положение трябва да не са толкова стегнати,след като се съобразихме с луфта работата заспа
              Само че си играхме на маистори с разглобяването на двете главини за да се проверят и иглените лагери,тъкмо пак се провери всичко.


              Благодаря на всички за помоща

              Поздрави
              Aбе диване. Аз откога ти казах, че трябва да има 0.5-1 мм. луфт на полуоската???
              Иглените лагери са наред така ли?
              no signature no problems

              Коментар


              • #37
                До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                Да наред са
                За моя голяма радост и несигурност в маисторите подлудих Злои.
                Човека беше така учтив и услужлив да се разхожда до маисторите 2 дена подред за да наблюдава моята джипка.
                Голямо благодаря към него.
                А тези лагери не са мраднали,направихме луфта гресирахме хъбовете,и всичко заспа,няма скръц няма нищо,направо не мога да си позная джипката




                Поздрави

                Коментар


                • #38
                  До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                  Браво!Това с разглобяването не е било излишно - все пак си профилактирал цялата предница и вече знаеш дори сам как да я демонтираш и монтираш - пък и няма да подлудяваш вече никой!?.....Като ти знам майсторите?...Карай вече и да не ти пука...

                  Коментар


                  • #39
                    До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                    Та да се включа и аз.....

                    Проблем наистина доиде от хъбове..... Значи тази втулка с шлици, която споменавах по-рано, изпълнява същата роля като и игления лагер, демек тие двамата, втулка и лагера, държат полуоска в съосие вътре в главината......Признавам че за проблема допринесох и аз, като човек който ги монтирах изначално. Понеже го правихме в чужд сервиз, с чужди инструменти, и с пълно съзнание че заемаме площ, място, време и инструменти коите трябва да носят едни други пари на моя приятел, който работи във въпросния сервиз, не можах, а и не се осъзнах при монтажа че трябва, а и редно да проверя доколко е напълнена със смазка въпросното изделие - ХЪБ. Искренно се надявам че хванахме проблема на време, а и че го решихме кардинално.

                    ПС. Между друго търсиме фосфорен бронз, с фи от 50 мм на-горе, за всеки случай
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #40
                      До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                      Az ve4e namerih fosfroren bronz s f 50,ako eventualno se obadi nqkoga 6e go izlekuvam napalno
                      Zloi ne e viniven za ni6to,ami az sam luda glava i kato si vzema ne6o trqbva da go vidq v desitvie vednaga,ina4e ne moga da spq,no blagodarq za negovata podkrepa i pomo6,kakto i za va6ata.




                      Pozdravi


                      Izvinqvam se za latinicata,ama na 4yjd komp e taka

                      Той вече е намерил фосфорен бронз с нужния диаметър, та ако проблема ще се яви ще го "излекуваме" напълно....
                      Аз/Злой, де/ не е виновен за нищо, защото той / Живко - Кограмана/ е луда глава, и като вземе нещо, трЕба да го види в действие ВЕДНАГА, иначе не може да спи......Като и да благодари на мен безкрайно за помощ и подкрепа, като и на всички вас.......

                      Поздрави.

                      И се извинява за "шльокавица", дето я избаца, щото пише от чужд комп, сигурно от компа на гаджето си, страшно маце, между другото, АЗ Ви казвам......


                      ЗЛОЙ
                      Последно редактирано от Злой; 12-09-08, 21:17. Причина: превод от "шльокавица"...........

                      Коментар


                      • #41
                        До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                        Я докато сте топли да ви питам нещо- тези дни отварях за профилактика моите авт.хъбове и за радост открих , че изглеждат като нови- никъкви износвания и изронване на зъбите. Обаче ми направи впечатление , че при изключено положение и отворен хъб , полуоската има луфт радиално, не хлопа , но ми изглежда халтава. Когато я завъртя да зацепи във чашата на хъба добива съосие и този луфт изчезва. Но при изключено положение си играе във иглените лагери леко. Чудя се това дали е направено така със цел по-лесното зацепване на хъба или е очертаващ се проблем?
                        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                        Коментар


                        • #42
                          До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                          Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                          Чудя се това дали е направено така със цел по-лесното зацепване на хъба или
                          Да за това е, за да може да се нацели в шлиците на хъба при движение. Луфта обаче не трябва да е голям. Ако е 1 см. си е проблем. Те за това са сложени иглените лагери за да центрират полуоската за да може авт. хъб да зацепи по-лесно.
                          Последно редактирано от fanatic; 13-09-08, 10:22.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #43
                            До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                            Не е голям, просто ми направи впечатление хлабината. Технически и аз си го обяснявам така, но е хубаво да го чуя и от друг! Ще спя спокойно и ще продължавам да гърбя авт. хъбове по баирите!!!
                            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                            Коментар


                            • #44
                              До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                              Колеги,ето това са размерите на иглените лагерчета.TORRINGTON-TNT-78-HK-3016
                              На някой все ще свършат работа.

                              Коментар


                              • #45
                                До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                                Днес проверих и ги има в наличност по този размер.
                                10 лв е немският.
                                6 лв е китаиският.
                                За 150 лв. взимаш всички лагери по главината с семерината на SKF-оригинални,ако са по размер грубо около 100 лв.






                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X