Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Viking

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за Viking

    Някой може ли да напише някакви по-подробни и обосновани мнения и впечатления за този пистолет - плюсове и минуси? Хвърлил съм му око, но нещо беглото му споменаване в тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ghlight=Viking ме кара да се колебая!
    Разглеждал съм този пистолет и съм наблюдавал отблизо стрелба с него, но лично аз не съм стрелял. На пръв поглед ми харесва, а и отзивите на колегата, който го притежава са положителни, но все пак искам да се допитам до повече хора преди да си дам парите!
    Единственото обезпокоително нещо, което забелязах на пръв поглед, е че трите точки (двете на мерника и тази на мушката) не се подреждат в права линия когато се хване "равна мушка".
    За съжаление цената на този пистолет е малко под тавана на финансовите ми възможности, така че трябва да се съобразя и с това, иначе знам че има и по-добри алтернативи, но за други пари!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

  • #2
    До: Мнения за Viking

    Колега,мой познат си закупи наскоро.Стрелях с него,моите впечатления ,като за начало са добри.Не ми хареса че в магазина ни го показаха с една хартия,намазана с грес ,се едно купува ме Макаров,за тия пари поне една по хубава кутия можеше да му сложат.При разглобяване ми направи впечатление че по него си личат следите от фрезера на обработващата машина.Но това са по скоро козметични проблеми,като качество моя познат е много доволен,голям магазин,добра групираност на стрелбата и изпитана система на механиката.

    Коментар


    • #3
      До: Мнения за Viking

      Благодаря за мнението! Ще ми се и някой, който по-дълго време има наблюдения върху този пистолет да се изкаже. Интересува ме най-вече функционалност и дуракоустойчивост!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #4
        До: Мнения за Viking

        С викинга е трудно да постреляш без да се порежеш някъде има много остри ръбове освен това капачките на пълнителите се чупят без някаква видима причина и пружината и патроните се исипват на земята в най не подходящия момент имаше и още проблеми с викинга на мой колега който вече горчиво съжалява че си е купил това руско чудо ама вече е късно.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          До: Мнения за Viking

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          С викинга е трудно да постреляш без да се порежеш някъде има много остри ръбове освен това капачките на пълнителите се чупят без някаква видима причина и пружината и патроните се исипват на земята в най не подходящия момент имаше и още проблеми с викинга на мой колега който вече горчиво съжалява че си е купил това руско чудо ама вече е късно.
          Вчера разгледах подробно капачето на пълнителя на колегата и наистина доста подозрително слабичко изглежда! Нещо като бакелит, при това доста тънък!
          А какви са другите проблеми?
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #6
            До: Мнения за Viking

            Преди време в друга тема някои колеги споделиха лошите си впечатления от Викинга,
            ама не се сещам коя е темата.Ако е на едни пари с ЧЗ-75 вземи си ЧЗто, лично на
            мене много ми харесват конструкторските решения в този пистолет.

            Коментар


            • #7
              До: Мнения за Viking

              Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
              Преди време в друга тема някои колеги споделиха лошите си впечатления от Викинга,
              ама не се сещам коя е темата.Ако е на едни пари с ЧЗ-75 вземи си ЧЗто, лично на
              мене много ми харесват конструкторските решения в този пистолет.
              Лошото е че колегите от онази тема (дал съм линк в първия си пост), не споделиха нищо конкретно за причината за лошите си впечатления, а само споменаха че имат някакви такива! То аз иначе нямаше да се наложи да търся подробности в тази тема!
              ЧЗ-то и на мене повече ми харесва (с изключение на тежеста му), но пък цената му е с около 300 лв. по-висока, а аз и така съм почти на края на възможностите си!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #8
                До: Мнения за Viking

                Колега,купи го най после Викинга,много си е добър пистолета.Имам Браунинг,и съм чел за него ,че когато е направен всички са казвали -колко не надеждна ще е тази система и колко много засечки ще дава с двуредния пълнител.Ако парите ни стигаха за всички мераци,всеки знае какво да си купи.

                Коментар


                • #9
                  До: Мнения за Viking

                  Ще го купя ама друг път!!! Днеска след няколко телефонни разговора с оръжейни магазини ми разбиха всичките илюзии на пух и прах! И избора ми на марки и модели и ценовите тавани дето си ги бях поставил, всичко отиде по дяволите !
                  Първо Викинг не открих никъде, второ цените в сайтовете изобщо не са актуални (защо изобщо съществуват тия сайтове не ми стана ясно)! Освен Викинга и всичко друго на което се бях спрял като резервен вариант също се оказа че го няма. Последна надежда са ми няколкото CZ-та останали във ВИП-а на старата цена, ама и тях сигурно ще ги изпусна докато осигуря недостигащата ми сума!
                  Като ми викаха хорат взимай, аз се тутках, а на ти ся !
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Мнения за Viking

                    Определено ЧЗ е светлинни години по напред в качество и дизайн от Викинга в ВИПа имаше и ЦЗ(цървена застава) сръбско копие на зиг зауер на цена 600 - 700 лева стреля много добре и поне аз засега не съм чул нищо лошо за него .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      До: Мнения за Viking

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Определено ЧЗ е светлинни години по напред в качество и дизайн от Викинга в ВИПа имаше и ЦЗ(цървена застава) сръбско копие на зиг зауер на цена 600 - 700 лева стреля много добре и поне аз засега не съм чул нищо лошо за него .
                      Новата цена на която очаквали ЧЗ е около 1500лв. (ЧЗ 75). За Застава конкретно не съм питал но ми заявиха че нямат нищо под 900лв. 9х19. Даже Байкалите 9х18 са изчезнали навсякъде!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Мнения за Viking

                        Ходил ли си в магазина на фирма Стар форс на бул "Егзарх Йосиф" срещу джамията навремето то тях си купих два пистолета и в цяла София там бяха най ниски цените . Къкви са тия цени за ЧЗ във ВИПа то Глок моделите 17 и 19 са около 1100- 1200 лева ако си говорил с випаджиите по телефона със сигурност са те пуснали по пързалката относно къкво имат и колко струва там трябва да отидеш на място да гледаш защото телефона им го вдига обикновенно някъква кокошка която не знае нищо.
                        Последно редактирано от sek.1; 18-06-08, 20:43.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          До: Мнения за Viking

                          Не беше кокошка, съвсем културен и внимателен човек си беше! И не вярвам да са ме подхлъзнали защото тази информация се потвърди от още няколко магазина където звънях. Просто чехите нещо са я замътили или пък всичките наши оръжейни магазини нещо са се наговорили. И в Сандански, където обикновенно имаше поне по три четири модела освен руските, сега само едно дърто ТТ и един Макаров се мъдрят на витрината. Егати момента уцелих пищов да си купувам!!!
                          В крайна сметка ще обикалям де, ма то от обикаляне накрая най-много да опукам парите!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Мнения за Viking

                            Днес ще слизам по центъра и ще погледна цените в Стар форс но ако ЧЗ 75 е 1500 лева определено по добрия вариант е Глок.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              До: Мнения за Viking

                              Колега защо не потърсиш нещо втора ръка? Знаеш,че служба КОС все по често отказва подновяване на разрешителни и изпадат почти нови оръжия на ниски цени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X