Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Viking

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Мнения за Viking

    Първоначално публикуван от том Преглед на мнение
    Колега защо не потърсиш нещо втора ръка? Знаеш,че служба КОС все по често отказва подновяване на разрешителни и изпадат почти нови оръжия на ниски цени.
    И това ще направя но в краен случай! Просто не ми се ще да попадна на нещо което е изгърмяло вече един вагон патрони, а нямам голям опит и късмет, та е твърде вероятно това да се случи!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #17
      До: Мнения за Viking

      Не е по темата(а и не обичам да давам съвети), но защо не си купиш нещо 22калибър?
      От скоро си купих флоберка и не спирам да стрелям, а с Глока, който имам от 2002г
      надали имам изстреляни и 1000патрона.Преди това имах Смит и Уесън, но с него почти
      не стрелях защото ме дразнеше твърдият спусък и т.н.
      Ако ти трябва оръжие за защита на теб или семейството ти, за да имаш "нещо" в къщи,
      си купи кво да е с голям кълибър и добър стопиращ ефект.За предпочитане револвер.
      Ако обичаш стрелбата и тя ти доставя удоволствие си купи флоберков пистолет или
      револвер(продават се и револвери с по два барабана за 22лр и 22магнум).Доколкото
      знам един от добрите пистолети от този калибър е Рюгер МК 2.В България се продава
      модела МК 4 и преди години струваше 500 долара, ама тогава мислих като теб и си
      купих Глок.Сега имам скъп пистолет чиито патрони не са ми по джоба за да стрелям
      редовно с него.Въпреки това много си харесвам Глока за да го сменя, а при нас трудно
      разрешават повече от един пиштов.
      Искам да кажа, че цената на патроните играе важна роля при покъпката на оръжие,
      ако то освен за самоотбрана трябва да служи и за тренировки или за стрелба за
      удоволствие.

      Коментар


      • #18
        До: Мнения за Viking

        Да обичам да стрелям по мишени! Обаче пистолета ми трябва да е 9х19 или 9х18 и да има и стоппатрони за него! 9х18 си имам, служебен. А за 9х19 патрони съм си направил сметката, пък ще ми дават и служебни веднъж месечно. Тренирал съм спортна стрелба с .22 кал. и не ме кефи особенно!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #19
          До: Мнения за Viking

          Едва сега видях темата... Колега не съжалявай за Викинга, достатъчно е да извадиш пълнителя и да го стиснеш в ръката си, за да усетиш колко е мек... Аз си избирах 9х19 в продължение на 1/2 година и накрая, безспорен фаворит, за мен, се оказа Йерихон, по-познат като Джерико (Jericho 941) без никакви буквички зад номера, защото има 5-6 модификации...
          Нямам представа какви са цените в момента, но за последен път гледах Джерико в магазина на Арсенал в Казанлък, при това освен базовия (като моя) имаше и Jericho 941F. Цената и на двата модела бяше около 900 лева, като изненадващо за мен, модификацията 941F, беше с 10-ина лева по скъпа...
          Успех в избора!
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #20
            До: Мнения за Viking

            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
            Едва сега видях темата... Колега не съжалявай за Викинга, достатъчно е да извадиш пълнителя и да го стиснеш в ръката си, за да усетиш колко е мек... Аз си избирах 9х19 в продължение на 1/2 година и накрая, безспорен фаворит, за мен, се оказа Йерихон, по-познат като Джерико (Jericho 941) без никакви буквички зад номера, защото има 5-6 модификации...
            Нямам представа какви са цените в момента, но за последен път гледах Джерико в магазина на Арсенал в Казанлък, при това освен базовия (като моя) имаше и Jericho 941F. Цената и на двата модела бяше около 900 лева, като изненадващо за мен, модификацията 941F, беше с 10-ина лева по скъпа...
            Успех в избора!
            F модификацията, според цените в сайтовете е над 1000 лв. а цените в сайтовете се оказаха занижени, поне за тези които проверих с телефонен разговор (Джерикото не съм го проверявал)! Та май ще се окаже над възможностите ми Йерихончето!
            Благодаря за пожеланието!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #21
              До: Мнения за Viking

              Kолега,не ми представлява трудност,ако искаш,да погледна при нашия косаджия,който ми е съученик,какви по-интересни неща има.Ние сме малък град и вероятноста да ми пробутат нещо с изстреляни хиляди патрони и никой да не знае не съществува.Наскоро имаше един Ругер за 500лв.

              Коментар


              • #22
                До: Мнения за Viking

                Ще си позволя още една препоръка. Ако пистолетът ще е втора ръка, то желателно е, да е с полигонална цев... Ако не друго, поне броят на изстрелите няма да се е отразил негативно на цевта...
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #23
                  До: Мнения за Viking

                  Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                  Ще си позволя още една препоръка. Ако пистолетът ще е втора ръка, то желателно е, да е с полигонална цев... Ако не друго, поне броят на изстрелите няма да се е отразил негативно на цевта...
                  По тоя въпрос обаче имам нужда от ограмотяване . Не знам какво е това "полигонална цев" !
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #24
                    До: Мнения за Viking

                    Полигоналната цев е чешко изобретение, което авторите са пропуснали да патентоват... Представлява тръба, която от вътрешната страна не е кръгла, а е многостенна (обикновено над 10 стени), при това усукана... липсват характерните нарези на класическата цев, заменени са от многостена. Предимството е, че куршумът контактува с цялата си повърност, т.е. уплътняването е по-добро, а износването от многобройни изстрели почти липсва... С такива цеви са някои от моделите на ЧЗ, всички модификации на Джерико 941, както и някои модели на други реномирани марки, от по-високия ценови клас... Лесно се разбира, дали цевта е полигонална, като се погледне през нея срещу светлината, вижда се усукания многостен, вместо характерните полета на нарезите (наподобяващи шлицови канали), като последните са и доста по-малко на брой.
                    Ще се опитам да разкажа на кратко и за факторите, определили изборът ми:
                    Моделите на Пардини, за приложна стрелба, се изработват със стандартни цеви на Джерико... За точността и далекобойноста на тези цеви, говори факта, че с никакъв друг пистолет до сега не съм успял да постигна прилична стрелба на 100 метра... При това, може да се ползва с всякакви патрони, от оловни без покритие, до такива с твърда ризница, без това да я износва, или поврежда.
                    Откатът е комфортен, т.е. почти липсва (за което способства освен теглото на оръжието - цял килограм, така и затворната систена тип Браунинг с "плаваща" цев), което разрешава бързи, двойни изстрели с прилична точност на втория...
                    Воденето на рамата става по цялата и дължина.
                    Пълнителят е с вместимост 16 патрона, но всъщност събира 17, при това е заменяем с тези на ЧЗ... У нас често се продава с пълнител с вместимост от 10 патрона, което е следствие на оня американски, мисля, отменен вече закон, регламентиращ това, за оръжия за "граждански" цели.
                    Пистолетът е разработен сравнително скоро, в началото на 90-те години на миналия век. Обществена тайна е, че е създаден на базата на ЧЗ-75 , но с по-изчистен дизайн и подобрена функционалност.
                    Не е за пренебрегване и фактът, че за качественото му производството, са впрегнати най-новите технологии на IMI.

                    Последно редактирано от giorgio; 21-06-08, 11:27.
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Мнения за Viking

                      Благодаря на всички за съветите и помоща! Току що се уредих с ЧЗ85В - черен! Оказа се че е останала 1 бройка в магазина на един познат, който се съгласи да ми го запази - 850лв.
                      Камък ми падна от сърцето!

                      П.П. Като влезе у дома в касата, ще се похваля, даже и със снимки!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #26
                        До: Мнения за Viking

                        Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                        Полигоналната цев е чешко изобретение, което авторите са пропуснали да патентоват... Представлява тръба, която от вътрешната страна не е кръгла, а е многостенна (обикновено над 10 стени), при това усукана... липсват характерните нарези на класическата цев, заменени са от многостена. Предимството е, че куршумът контактува с цялата си повърност, т.е. уплътняването е по-добро, а износването от многобройни изстрели почти липсва... С такива цеви са някои от моделите на ЧЗ, всички модификации на Джерико 941, както и някои модели на други реномирани марки, от по-високия ценови клас... Лесно се разбира, дали цевта е полигонална, като се погледне през нея срещу светлината, вижда се усукания многостен, вместо характерните полета на нарезите (наподобяващи шлицови канали), като последните са и доста по-малко на брой.
                        Ще се опитам да разкажа на кратко и за факторите, определили изборът ми:
                        Моделите на Пардини, за приложна стрелба, се изработват със стандартни цеви на Джерико... За точността и далекобойноста на тези цеви, говори факта, че с никакъв друг пистолет до сега не съм успял да постигна прилична стрелба на 100 метра... При това, може да се ползва с всякакви патрони, от оловни без покритие, до такива с твърда ризница, без това да я износва, или поврежда.
                        Откатът е комфортен, т.е. почти липсва (за което способства освен теглото на оръжието - цял килограм, така и затворната систена тип Браунинг с "плаваща" цев), което разрешава бързи, двойни изстрели с прилична точност на втория...
                        Воденето на рамата става по цялата и дължина.
                        Пълнителят е с вместимост 16 патрона, но всъщност събира 17, при това е заменяем с тези на ЧЗ... У нас често се продава с пълнител с вместимост от 10 патрона, което е следствие на оня американски, мисля, отменен вече закон, регламентиращ това, за оръжия за "граждански" цели.
                        Пистолетът е разработен сравнително скоро, в началото на 90-те години на миналия век. Обществена тайна е, че е създаден на базата на ЧЗ-75 , но с по-изчистен дизайн и подобрена функционалност.
                        Не е за пренебрегване и фактът, че за качественото му производството, са впрегнати най-новите технологии на IMI.

                        Е страшен и аз като малък изках такъв
                        Land rover discovery 300 Tdi

                        Коментар


                        • #27
                          До: Мнения за Viking

                          Привет!
                          В интерес на истината израелците изработват прекрасни оръжия...прости с изчистен дизайн...и най важното безотказни...пък за чехкинчетата...мииии лачени ама не...нещо май не ма кефят...
                          Оръжията които са ме кефили и ме кефят са Стечкин...навремето ме бяха набутали в службата с един такъв и ходех като мобилизиран циганин...все с исухлени гащи...нямаше го оригиналния кобур та се наложи да му правя при един познат...обикновен, кожен...ма иначе патлак и чудо...после се бях докопал до един ПСМ...мъничак, удобен, безотказен пък какви поразий правеше...веднъж гръмнах по едно прасенце...беше избягало от кочината...куршума влезна през гъза и излезна през носа...
                          Само, че и двата служба КОС не разрешават да ги притежават граждански лица...жалко...особено за ПСМ-ма...струва си...
                          Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                          .................................................................................................
                          Е. Абу

                          Коментар


                          • #28
                            До: Мнения за Viking

                            85, не 75? За 850? Ти си фанал бога за шлифера ... Няма такъв удар.
                            Честито два пъти, и за двете ръце Моя на времето го търсих две години ...

                            Коментар


                            • #29
                              До: Мнения за Viking

                              Стефане, не съм познавач на чешкото оръжие, но достатъчно е да хвърлиш един бегъл поглед на "CZ-75 Champion", за да установииш, че малко си приличат сякаш с "Jericho 941 FS"... При това не само външно...





                              За съжаление на втората снимка е "компакт" варианта на Джерико, но въпреки това приликата е очевадна...
                              Последно редактирано от giorgio; 02-07-08, 07:43.
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Мнения за Viking

                                Привет!
                                Мене ако питате Ерихона е по добър вариянт...
                                Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                                .................................................................................................
                                Е. Абу

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X