Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LED /светодиодни/ фарове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LED /светодиодни/ фарове

    при мен можеш да си поръчаш само ксенон 9004, нямам допотопна техника /да се чете "халогенни светила"/
    вече можеме да направиме и LED /светодиодни/
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    Ако са по-евтини от ксенона (в пъти) вАжи
    Иначе ще си карам с допълнителните фарове за по 50 лева
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
      при мен можеш да си поръчаш само ксенон 9004, нямам допотопна техника /да се чете "халогенни светила"/
      вече можеме да направиме и LED /светодиодни/
      Я кажи за свтодиодните малко повече че до сега не съм чувал за фабрично монтирани и все ми се струва че все още не са достатъчно ярки, ама може и да не съм в час.

      Коментар


      • #4
        свето диоди за сега май само за задните светлини има, а вие май говорите за основните фарове

        има някои проблеми със слагането на по - мощни крушки, ако са халогенни може да изпекат рефлектора и съвсем скоро да няма фарове. ако са пластмасови става още по - весело, там кадето е крушката става дупка и изглежда лошо и влиза вода

        ако искате още светло според ме решението е в допълнителните фарове
        drive alive

        Коментар


        • #5
          Абе и аз така съм направил, но все си мисля че основните могат и по-добре. Те разбираш от американци, ясно ти е какво имам впредвид...
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            Знам, че от диоди дългите могат да се направят! Но предполагам, че вече за всичко са измислили ! А диодите почти не хабят ток (разхода и е минимален)
            RB Patrol Team

            Коментар


            • #7
              аз съм сигурен, че ако някой си го постави за цел ще се намери и начин и материали, но мужно ли е
              drive alive

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от go go go
                ако искате още светло според ме решението е в допълнителните фарове
                Наистина е много по добре да светят два рефлектора вместо един защото наситеноста на светлината зависи изключитолно от размера на светещата площ!
                Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
                0884837709
                0878383528

                Коментар


                • #9
                  Да МОЖЕ !!
                  Къси, дълги ... допълнителни фарове /за мъгла/ и кавото се сетите ..
                  Не знам цена, но решението го има реализирано ФАБРИЧНО в не знам какво си Ауди .. беше .....
                  Май това http://www.audiworld.com/news/03/gen.../content.shtml
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #10
                    )) Много голфаджийски. Нуволари е фамилията на много прочут състезател от някогашната Ф-1, 20те - 30 години. Епохата на фон Браухич, Карачиола, ...
                    Какво ли няма да направят тъпаните, само и само да не приключат с проблема наистина. Както е известно от прогимназиалната оптика, за да се получи хубав паралелен сноп с малка разходимост и той да отива където трябва, е нужен точков източник, а не нехомогенно поле. Например от диоди. Пуста мода.
                    Значи е потребен правилен, колкото може по-голям рефлектор, във фокуса му - края на светловод. Който може да взема светлината от една лампа за цялата кола. Или диод, щом толкоз им лежи на сърцето. Който да се превключва на резервен за милисекунди в случай че потрябва.
                    Всичко им е хубаво на диодите, освен това че цялата верига в която участват трябва да е херметична. Тока на утечките от проста влага стига, за да почнат да мъждукат, или направо да светят. Без да са включени нарочно.

                    Коментар


                    • #11
                      в момента правиме едни LED прожектори с 18 мощни светодиода /по 1W или 3W всеки, т.е. 18 или 54W на прожектор/ - въпросните прожектори са по поръчка на италианска фирма, и са за декоративно осветление на сгради и фонтани, но нищо не пречи да се направят фарове за кола... просто трябва подходящо тяло и става чудесен допълнителен фар... на всичкото отгоре, при желание, може да бъде и RGB с няколко милиона цвята
                      сега отивам на ски в Банско, но другия понеделник обещавам да пусна едно филмче и малко снимки...

                      ПС: Рено са пуснали някакво спортно купе с LED фарове с 5 нива на светене, които се регулират автоматично според обстановката...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        Направо казвай колко струва бройката от тези мощни светодиодчета, да видим дали ще хвана рак на джоба ако ги вградя в джипа.
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          аз се интересувам как може да се направи LED осветление за мотоциклет? защото моя е кросов и няма фар и търся максималко ниска консумация защото мисля да захранвам фара със сух акумулатор, а ако сложа крушка много бързо ще се стопи този акумулатор.

                          може ли да се купят отнякъде само светодиоди и аз да си ги подредя на някакъв рефлектор или трябва да търся готово решение?

                          каква консумация имат тези светодиоди, колко време биха издържали на акумулатор 12V 4-5Ah ?
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #14
                            Светодиоди

                            Погледни тази лампа http://eshop.uvt.bg/product_info.php...2339a2ccc3f274
                            - тя е за професионално ТВ осветление и има цветна температура 5600К - дневна светлина. Вътре са 4 светодиода, с цялата електроника за захранването им. Черпи 12W а свети като 40W. Работи от 10V до 17V.
                            Има добър рефлектор, та може само допшълнително да се защити механично. Имам в офиса и може да се види.
                            За членове на форума предлагаме специални цени.
                            Show must go on!
                            LZ1VES

                            Коментар


                            • #15
                              Много хубаво нещо, но отново опираме до цена около 1000 лева за чифт, явно че не ми върши работа... Ще трябва да се огледам за мощни светодиоди и да си сглобя сам нещо.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X