Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закрепване на резервната гума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Закрепване на резервната гума

    Здравейте! Търся кръгла планка като на снимката (мисля, че е оригинална) за закрепване на резервната гума на УАЗ. Не я намирам по магазините и ще съм благодарен, ако някой има такава за продаване или знае от къде мога да купя. Ще се радвам да обсъдим и други начини за закрепване на гумата. Ако някой е правил нещо различно или има идеи за това, ще е хубаво да ги сподели, да не откриваме велосипеда. Благодаря!
    Прикачени файлове
    LZ1GYY
    0898 436 956

  • #2
    До: Закрепване на резервната гума

    Здрасти,
    И аз много време търсих и ненамерих орегинална. Варянта който направих е една тръба колкото диаметъра на отвора на джантата (на около 100мм ако не се лъжа), отрязана на около 10мм и заварена на пробита планка в средата Като се сложи покривалото на гумата не си личи каквото и да е
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • #3
      До: Закрепване на резервната гума

      Много мерси! Това е добър вариант. Ако ти остане време и имаш възможност, направи някоя снимка.
      LZ1GYY
      0898 436 956

      Коментар


      • #4
        До: Закрепване на резервната гума

        Първоначално публикуван от gere Преглед на мнение
        Много мерси! Това е добър вариант. Ако ти остане време и имаш възможност, направи някоя снимка.
        Джипа на който я правих не беше мой И незнам кога ще го видя да го снимам, но иначе май схвана
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #5
          До: Закрепване на резервната гума

          Май да. А ако не съм правилно значи съм измислил още едно захващане така, че при всички случай беше полезно.
          LZ1GYY
          0898 436 956

          Коментар


          • #6
            До: Закрепване на резервната гума

            Пич по-добре сложи гумата вътре в джипа

            Коментар


            • #7
              До: Закрепване на резервната гума

              И аз нямах такава планка за закрепване. И да си призная - въобще не съм и търсил.... Взех електрожена и флекса, и за 15 минути беше готова за боя.
              Направих я подобно на това, което каза Ники, но от вътре вместо тръба с диаметъра на отвора на джантата, заварих три къси тръбички върху планката, които пак влизат в отвора на джантата и я центрират. Въпросът е като се заваряват, така да се фиксират, че да не остане луфт, а да се пъхнат плътно в отвора, за да има стабилност..... Това е... После пробиваш планката в центъра, изрязваш и оформяш хубаво да и докараш някакъв приличен вид, и след това идва ред на четката....
              Ако се замислиш ще откриеш още варианти...

              Коментар


              • #8
                До: Закрепване на резервната гума

                Не трябва да е кръгъл отвора в средата, а канал зада се регулира по височина.

                Можете ли да кажете как е редно да се монтира планката от снимаката, както е на снимката или обратно с изпъкналото навън?
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #9
                  До: Закрепване на резервната гума

                  Какво ще се регулора незнам, отвора не се прави да е в средата в такъв случей и пак спиме спокойно, това разбирасе за орегинални джанти и 15ки руски гуми
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • #10
                    До: Закрепване на резервната гума

                    Регулира се по височина да стъпне на опората на бронята долу.

                    Това с изместения център на отвора е гениално.
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #11
                      До: Закрепване на резервната гума

                      Първоначално публикуван от tonio
                      Пич по добре сложи гумата вътре!
                      Има една малка подробност това при Уаза на Гере няма как да стане няма начин да се раздели със задните седалки голям му е екипажа и няма къде да го настани
                      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                      тел.088четири 9едно9 4нула4
                      -------------------------------------------------------

                      Коментар


                      • #12
                        До: Закрепване на резервната гума

                        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                        Можете ли да кажете как е редно да се монтира планката от снимаката, както е на снимката или обратно с изпъкналото навън?
                        С изпъкналото навън няма да е добре, защото няма да ограничава движението наляво-надясно. Така влиза плътно в отвора и джантата се захваща стабилно.

                        Относно гумата - не може да бъде вътре в купето, както и Дявол Коледа казва. Не искам да се лишавам нито от задните седалки нито от багажното пространство. А и отвън чисто естетически ми стои по-добре.

                        Замислям се обаче и за някаква защита от евентуална кражба. Секретен болт или някаква друга джаджа. Или да се направи фланец и да се хване с повече болтове. Мисля, че Йори беше го направил така.
                        LZ1GYY
                        0898 436 956

                        Коментар


                        • #13
                          До: Закрепване на резервната гума

                          Йори е с главина.
                          Луд умора нема,само се поти!!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Закрепване на резервната гума

                            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                            Това с изместения център на отвора е гениално.
                            То всъщност и мойта я направих с изместрен център... Ама по-горе не се изразих правилно... грешката е моя.
                            Но всеки технически грамотен човек ще мери преди да пробие каквото и да било...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Закрепване на резервната гума

                              http://www.uazbuka.ru/wheels.htm#shab

                              Тук има някои идеи.






                              БИО пчелен мед и пчелни продукти
                              0888 66 59 73

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X