Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Основен ремонт на LJ70?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Основен ремонт на LJ70?

    Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
    А чували ли сте за слагане в нафтата на двутактово масло??? Аз лично на моята кола слагам по 100гр на 10 лит.нафта и определено има значение!! Мотора работи по тихо/по мазно/ Става въпрос за мерцедес 124 дизел!!!
    А на двутактовите слагат нафта за да работят по "стегнато"

    Коментар


    • #17
      До: Основен ремонт на LJ70?

      А стига бе!!!!!!!Вие май се майтапите??

      Коментар


      • #18
        До: batharbatko

        Първоначално публикуван от batharbatko Преглед на мнение
        Колкo би трябвало да е допостимия разход на масло за да е в рамките на нормалното литри/км за тоя мотор?
        Колега, извинявам се, че се изказвам без да имам опит с Тойота, но моя съвет е: Сипи й хубаво масло, вземи си още една туба за доливане, покарай я поне 10к км и после, ако все още смяташ, че има проблем пак да поговорим...
        Не си усложнявай живота, "печения" майстор такива клиенти чака. Имам пример - мой братовчед го уплашиха и убедиха в необходимостта от ремонт на мотора (Опел Астра), даде не знам колко пари (май над 1000лв.) и накрая колата работи по-зле от преди.
        По-добре късно, отколкото по-късно.

        Коментар


        • #19
          До: batharbatko

          +1
          8777203908

          Коментар


          • #20
            До: Основен ремонт на LJ70?

            Първоначално публикуван от batharbatko Преглед на мнение
            ...Сложил съм добавка за почистване на горивната с-ма на лики моли...
            Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
            А чували ли сте за слагане в нафтата на двутактово масло??? Аз лично на моята кола слагам по 100гр на 10 лит.нафта и определено има значение!! Мотора работи по тихо/по мазно...

            Има осезаем ефект и от двете.

            С добавката работи по-твърдо, а с двутактовото масло обратното, по-меко...и пуши малко синкаво
            На Дискавъри 2.5Тди така му действат.

            Коментар


            • #21
              До: Основен ремонт на LJ70?

              М/у другото майтапа на страна ама освен двутактово масло някой колеги слагат и керосин и газ за осветление. Имам един авер кара алфа ромео на такси и каза много помагало на нашата нафта. Освен това алфата е команрейл.

              Коментар


              • #22
                До: Основен ремонт на LJ70?

                Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
                А стига бе!!!!!!!Вие май се майтапите??

                Нама майтап ....сериозно!! Мърка като коте!!!
                Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                Коментар


                • #23
                  До: Основен ремонт на LJ70?

                  Тъййй след цялото ходене по майстори се наложи мнението че мотора е пушка. Малко му тракали повдигачите та съм се оговорил с едно майсторче да ги регулира малко да видим как ще е. И тва масло дет го сложих да ме пита някой за кво (15W-50) мисля да го сменя с молибденово на FUCHS. Като стане пак ще си говорим

                  Коментар


                  • #24
                    До: Основен ремонт на LJ70?

                    Молибденовия дисулфид е добавка за консистентни смазки (греси).
                    Употребата му в двигателно масло е меко казано рекламен трик.

                    Повече по въпроса тук:
                    http://en.wikipedia.org/wiki/Placebo

                    Коментар


                    • #25
                      До: Основен ремонт на LJ70?

                      много правилно,колега само лошо ,че има наивни клиенти и се ловят на въдичката.аз от 5 години съм заложил на кастрол и съм много доволен.попрочитам тук и там из форума,че в Бг имало много ментета масла ,верно ли е ?
                      8777203908

                      Коментар


                      • #26
                        До: Основен ремонт на LJ70?

                        Meнтета определено има - от кои ти трябват ?
                        Аз затова се опитвам да купувам от вносители - ама няма да се учудя и там да стане фал някой ден......

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X