Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Основен ремонт на LJ70?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Основен ремонт на LJ70?

    На скоро се сдобих с една lj70-ка Запазена е за годините си, но все пак е 18 годишна (1990г). Имам голямото желание да си я стегна. Обмислям един осн ремонт на двигателя. Колко горе-долу би ми струвало това начинание?
    Последно редактирано от batharbatko; 01-06-08, 17:23.

  • #2
    До: Основен ремонт на fj70?

    A двигателя какъв е ?

    Коментар


    • #3
      До: Основен ремонт на fj70?

      Първоначално публикуван от 2LT Преглед на мнение
      A двигателя какъв е ?
      2L-T/2.4TDI Като начало ми казаха че оригиналните бутала на TOYOTA били от порядъка на 650лв за бр.! Питам се ако не са оригиналните дали ще се получи качествен ремонт и на коя фирма също мога да разчитам за части?

      Коментар


      • #4
        До: Основен ремонт на fj70?

        мисля ,че в Бг ще намериш бутала на по-сносни цени и с добро качество,май в Разград има една фабрика дето правят бутала и сегменти по немски лиценз.подочул съм добри отзиви. При мене в Англия оригинални сегменти от дилъра на тойота струват около 140 паунда(към 350лв. зависи от курса) неотдавна купувах за моята 73-ка.моя съвет е : внимавай с лагерите на коляновия вал!!! сегментите ,ако са менте ще се износят бързо но няма да ти навредят безвъзвратно на двигателя,ама да сложиш кофти лагери и да ти повлекат на някоя от шийките на вала е доста кофти.Гледай и гарнитурата на главата да е според размера ,в единия от ъглите и има резки,които обозначават дебелината,според това дали е била шлайфана главата или не .Сменявай и всички семеринги,особенно задната към колянов вал,да не береш после ядове.....останалото зависи от добрия маистор и мерака.
        Успех с ремонта.
        8777203908

        Коментар


        • #5
          До: Основен ремонт на fj70?

          Аз съм търсил неоригинални бутала и единствено арабите ми намериха такива за 450лв четирите. Бяха си в оригинална кутия и с оригиналния каталожен номер на тойота. Чудя се защо искаш да му правиш ремонт. Износен е мотора ли?

          Коментар


          • #6
            До: Основен ремонт на fj70?

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Аз съм търсил неоригинални бутала и единствено арабите ми намериха такива за 450лв четирите. Бяха си в оригинална кутия и с оригиналния каталожен номер на тойота. Чудя се защо искаш да му правиш ремонт. Износен е мотора ли?
            В момента го наблюдавам единствено като забележка е че пропушва като подам газ. Скоро смених маслото 15 W 50 на MOTUL не знам дали е подходящо? Утре мисля една компресия да и измеря. Какво друго бихте ми препоръчали като профилактика на горивната система да направя евентуално на първо време? ГНП ли разпръсквачи ли да гледам?

            Коментар


            • #7
              До: Основен ремонт на fj70?

              Първо я покарай, тя сама ще си каже. Компресията няма да ти каже защо пуши. Ако имаш износване само на маслени сегменти и овал в средата на цилиндровата втулка и здрави компресионни сегменти ще си пуши и гори масло като трабант и ще си има прекрасна компресия.

              Коментар


              • #8
                До: Основен ремонт на lj70 vx?

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Първо я покарай, тя сама ще си каже. Компресията няма да ти каже защо пуши. Ако имаш износване само на маслени сегменти и овал в средата на цилиндровата втулка и здрави компресионни сегменти ще си пуши и гори масло като трабант и ще си има прекрасна компресия.
                Колкo би трябвало да е допостимия разход на масло за да е в рамките на нормалното литри/км за тоя мотор?

                Коментар


                • #9
                  До: Основен ремонт на fj70?

                  моята лапа към 300гр. на 1000км. двигателя ми е на 210 000км без ремонти! най-странното е ,че не пуши,нема течове,а къде си отива това масалце....? иначе мотора работи перфекно,никакви шумове и добра мощност.
                  1.какъв цвят е пушека от твоя двигател?
                  2.на какви обороти пуши,или постоянно?
                  3.при студен или топъл двигател?
                  понякога си трябва само малко добавка за почистване на горивната система, шел- в пауър в резервоара и 200-300км каране по-хубав път. 2l-t мотора се позатъква ,ако се кара дълго на ниски обороти и само в градски режим,съдя по лични впечатленич.
                  това масло 15w-50 май не е много подходящо,аз съм с 15w-40 на кастрол и съм много доволен.
                  Последно редактирано от DIDOSKIN; 01-06-08, 23:41. Причина: послепис
                  8777203908

                  Коментар


                  • #10
                    До: Основен ремонт на fj70?

                    Първоначално публикуван от DIDOSKIN Преглед на мнение
                    моята лапа към 300гр. на 1000км. двигателя ми е на 210 000км без ремонти! най-странното е ,че не пуши,нема течове,а къде си отива това масалце....? иначе мотора работи перфекно,никакви шумове и добра мощност.
                    1.какъв цвят е пушека от твоя двигател?
                    2.на какви обороти пуши,или постоянно?
                    3.при студен или топъл двигател?
                    понякога си трябва само малко добавка за почистване на горивната система, шел- в пауър в резервоара и 200-300км каране по-хубав път. 2l-t мотора се позатъква ,ако се кара дълго на ниски обороти и само в градски режим,съдя по лични впечатленич.
                    това масло 15w-50 май не е много подходящо,аз съм с 15w-40 на кастрол и съм много доволен.
                    Пушека е черен до колкото съм забелязал на високи оороти и високи предавки повече. Сложил съм добавка за почистване на горивната с-ма на лики моли. Относно маслото мисля да и сложа 10w40 на лики моли с молибдена което е, чувам добри неща за него.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Основен ремонт на fj70?

                      Първоначално публикуван от batharbatko Преглед на мнение
                      Пушека е черен до колкото съм забелязал на високи оороти и високи предавки повече. Сложил съм добавка за почистване на горивната с-ма на лики моли. Относно маслото мисля да и сложа 10w40 на лики моли с молибдена което е, чувам добри неща за него.

                      Aз пък съм чувал че добавка за "уплътняване" в маслото е пагубна за турбото.

                      Незнам преди да сложиш добавка в маслото нека си кажат мнението и по-компетентните


                      Тия добавки за гориво дълбоко се съмнявам че въобще действат.
                      Как може 200-300 мл течност да подобри осезаемо качеството на 100литра гориво

                      Та то се падат няколко капки на литър от добавката.


                      За пушека много зависи горивото. Като сипя някой боклук пуши и като си караш нормално. Малко газ да дам и гледам на огледалото как пропушва а ако иде в 3000 оборота на пълна газ направо димна завеса. С лошата нафта и като запаля и прекъсва и тресе и пуши чак облаци черен дим прави. С по свястна нафта след палене изкарва едвам забележим черен дим, пали меко, работи много добре и припушва леко на пълна газ.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Основен ремонт на fj70?

                        Добавка за маслото НИКОГАААА!!!...,Освен,ако си решил да продаваш колата на някой,който нема да видиш повече.Неотдавна отварях двигател на 80-ка ,карана с такава добавка ,маслото става на маджун,гъста лепкава каша или както искате ...ужасссс!!!
                        Що се отнася до добавката към горивото,аз мисля че има полза. Карам в Англия ,а тук нафтата е почти с единтично качество на повечето бензиностанции,нема злоупотреби.ползвали сме добавка при покупка на доста занемарени джипки и действа осезаемо(имайки в предвид ,че тук се кара много на рапично олио и такава профилактика е наложима през 2-3 месеца2) .В състава на добавката влизат много силни химикали и органични разтворители и (ако е качествена) си деиства добре! Прост пример е да поставиш един заклепан с нагар инжектор в добавка за ден два и сам ще се убедиш.
                        Според мен,не бързай да предприемаш сериозни действия с двигатела преди да си направил съпоставка.Имам в предвид ,различни нафти,смяна на масла,филтри,режими на каране ....
                        Колегата е прав за качеството на нафтата в Бг. Гъстия черен дим е резултат(в повечето случаи) на начина на изгаряне на нафтата и нейното качество,но щом мотора ти си има добра тяга не се притеснявай...виж,ако имаш бял или сиво-синкав пушек тогава може и да имаш съмнения.
                        Не претендирам да съм голям разбирач,но се надявам съветите и коментарите да са ти от полза.
                        8777203908

                        Коментар


                        • #13
                          До: Основен ремонт на LJ70?

                          Да слагам добавки в маслото не съм имал и намерение. Става въпрос за това че самото масло си е с молибденов сулфит, който деиства благоприятно на поизносени мотори.
                          Ей за тва животно става въпрос:http://www.liquimoly.ru/catalog2008/...uf_10W-40.html
                          Последно редактирано от batharbatko; 02-06-08, 19:58.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Основен ремонт на LJ70?

                            Споко колега ,и мойта пропушва черен дим и всеки път като заредя нафта ефекта е различен !!!както казва колегата зависи от качеството на дизела,а в БГ рядко се случва да попаднеш на качественно гориво.Имал съм дори случай и да ми замръзва нафтата става като мастика на кристали и от тогава знам че като паднат температурите си копувам дабавка против замръзване на горивото.
                            Друго впечатление което ми е направило е че като докарам кола от Германия със Немската нафта работи по един начин двигатела и не пуши или пуши малко ,а в БГ с нафтата става по шумен мотора и пропушва повечко и дава разлика и в разхода !!!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Основен ремонт на LJ70?

                              А чували ли сте за слагане в нафтата на двутактово масло??? Аз лично на моята кола слагам по 100гр на 10 лит.нафта и определено има значение!! Мотора работи по тихо/по мазно/ Става въпрос за мерцедес 124 дизел!!!
                              Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X