Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Писна ли ви от обратни волани?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Писна ли ви от обратни волани?

    ... волани? Последните няколко дни гледам наоколо куцо и сакато се е сдобило с едни лъскави колички с десни волани само поради факта, че са 30-40% по-евтини. Което е още по-лошо, бях свидетел на 2-3 зли изпреварвания в самия център от такива обратни гъзета. Почвам да си мисля, че след залеза на ерата с Пернишките голфъри, се ражда нова епоха, в която обратните ще се врязват в насрещната лента като камикадзета с надеждата, че отсреща няма никой. Хич не ми харесва възможноста някой индивид с двутонен джип да ме нацели при изпреварване щото не е могъл да ме види. Защо отварям тая тема? Ами защото ми писна от тарикатчета в тая държава, дето се опитват да нае*ат дявола в полет за сметка на останалите. Имаше преди време една тема - "За и против десния волан". Ясно е, че няма нищо "за" десния волан, освен разбира се цената. Ако обаче цената е фактор, има трабант или колело.

    Трябва най-после да се въведе ред. Забраниха каруците от 01.01.2007, те и до ден днешен си карат без никаква светлинна индикация посред нощ. Официално в БГ се кара в дясната лента, регистрират с постоянни регистрации коли, които са произведени да се движат в лявата лента.

    Как можем да помогнем да се спре това безумие?
    - Като не купуваме такива коли и ги оставяме да ръждясват по автокъщите
    - Като обясняваме на потенциалните купувачи на такива коли недостатъците
    - Като се опитаме да намерим начин, например чрез подписка, да подкрепим законопроекта, който скоро ще се обсъжда в народното събрание и който предвижда забрана на обратните волани.

    Постът ми нарочно е краен, защото и решението човек да си купи кола с обратен волан, която ще кара по нормалните пътища е наистина крайно.
    149
    Да
    66.44%
    99
    Не
    33.56%
    50
    Vitara 2.0 V6
    Honda CRV (Gen 1)
    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
    ВАЗ 2131

  • #2
    До: Писна ли ви от обратни ...

    Напълно подкрепям...
    Мотористите са най-застрашени от колите с десен волан.
    LZ1RED

    Коментар


    • #3
      До: Писна ли ви от обратни ...

      Вота е предизвестен,още я помня ,,оная''тема..Повтаряме се.Гласувах против естествено.Съвет към тези, каращи десните:Колеги,преди да си купите нещо с дясна дирекция,проучете как стои въпроса с обръщането и!И ако може-обръщайте.Иначе не купувайте!Защото е възможно после да платите неочаквано висока цена:Вашия или на някой друг живота...Сега някой ще каже,че 99,99% от катастрофите се причиняват от коли с лява дирекция...
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #4
        До: Писна ли ви от обратни ...

        А пък в Англия е точно обратното 99,99 % от катастрофите се причиняват от коли с десен волан, защо ли ....? Майтапа настрана, всеки продавач ще тръгне да те убеждава, че много бързо ще свикнеш и т.н., но в БГ е въпрос на време да се случи някое наистина тежко ПТП за това, че не е видял насрещния. Съмнявам се, че англичаните биха регистрирали МПС с лява дирекция.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          До: Писна ли ви от обратни ...

          Против регистрацията. Не ми се повтаря пак.

          Коментар


          • #6
            До: Писна ли ви от обратни ...

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Против регистрацията. Не ми се повтаря пак.
            +100
            Против!

            Коментар


            • #7
              До: Писна ли ви от обратни ...

              По-безпредметна тема с по-хитреещо на дребно заглавие не бях виждал от бая време. Малко забрани има, хайде сега да се забранят колите с десен волан.
              То видиш ли не зависи от задволанното устройство, а от позицията на волана. Утре ще зависи от марката, и от цвета. Страхотна идея за намиране на виновен там където го няма.

              Аз пък мечтая за Нисан Скайлайн. От тия японските - горните версии, които са само с десен волан понеже от ляво купето е подсилено. И като ми се сбъдне мечтата, някак си ми се ще да го карам регистриран. Когато изпреварвам, ще внимавам още повече от колкото когато карам кола с ляв волан, и както и при колата с ляв волан - НИКОГА няма да се впускам да изпреварвам ако не знам какво идва отсреща. Кво правим ? Краен ли съм ? И като си го купя, пак ли ще има някой продавач на М-тройки с ляв волан на който да му е писнало ?

              На мен пък ми писна от липса на толерантност и от обобщения. Волана бил виновен - щото видиш ли тоя дето се юрка да изпреварва без да гледа с кола с десен волан, като го сложиш в кола с ляв волан - ще стане божа кравичка. На всеки пет минути ще спира колата да бере маргаритки край пътя и да ги подарява на колегите си шофьори. Тия с ляв волан, дето и те ще карат всичките перфектно и хрисимо.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                До: Писна ли ви от обратни ...

                Пак ли, бре?!
                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...?t=2384&page=5
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #9
                  До: Писна ли ви от обратни ...

                  Никога не съм имал кола с десен волан,но подкрепям Гоблин
                  SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Писна ли ви от обратни ...

                    За сведение колите с лява дирекция се регистрират в Англия без никакъв проблем, преди време когато имаше проблем с регистрацията на коли от щатите се регваха в някоя страна от Евросъюза включително и Англия с цел избягването на разправии в нашенско ........явно английския ЗДП е на същото дередже като нашия
                    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Писна ли ви от обратни ...

                      Не съм писал в другата тема, ще си ползвам правото тук:
                      И аз си мисля, че ако говедото е сложено на лявата седалка, а зад волана отдясно има мислещ човек, проблем няма да има!
                      Проблем е ако си сменят местата! Не воланите, а говедото и човекът...
                      Лично на мен и в багажника да ми сложат волана, пак ще намеря начин да карам безопасно. Съвсем друг е въпросът дали ще си купя такава кола.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Писна ли ви от обратни ...

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        .....Лично на мен и в багажника да ми сложат волана, пак ще намеря начин да карам безопасно. ...
                        Е, чак пък толкоз ..... Мисля, че подведохте темата в погрешна посока. Според мен идеята на автора беше свързана с чисто техническата страна на нещата, а не стова кой колко внимателен шофьор е. Едно е да караш като малоумник-там позицията няма особено значение, щото той така и така не гледа и се мисли за Дънкан Маклауд, друго е чисто физически да нямаш възможност да следиш пътя пред тебе, особено ако си зад нещо по-високо и непрозрачно като ТИР, например .... А това, че някой иска кола, която се прави само с дясна дирекция, пък няма съвсем нищо общо с темата. Нищо лично, аз също не съм привърженик на ограниченията, но някои мисля, че биха послужили за добро. Сигурно в България всекидневно пострадват повече хора от ПТП-та, отколкото в цяла Западна Европа, та още една препоставка за тях няма да подобри ситуацията.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          До: Писна ли ви от обратни волани?

                          Не мога да си напиша мнението за обратните волани защото противоречи на правилата на форума.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Писна ли ви от обратни волани?

                            А дали не трябва на границата да спираме английските туристи с автомобили?
                            P.S. И да забраним автомобилите над 1000 кг и 60 к.с.
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • #15
                              До: Писна ли ви от обратни волани?

                              според мен въобше не трябва да ги регистрират в кат
                              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X