Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем (може би) с турбото на 300Tdi, и смяна на гумени съединения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Гумено съединение на турбото

    Чакайте бре, момци! Не говоря за водно съединение. Маркуча си е от системата на турбонаддува ( за високо налягане-е-е-е ) на Боксера и струваше към 60 лв. Само исках да кажа, че се продава в съвсем "обикновен" магазин. И за тези 60 лв сега имам и резерва. Мога да го взема с мен на събора и ако колегата не е намерил още, ще му "резна" и на него..подарък
    А, и при мен 10 000 км са малко над 2 месеца, не година..ама това не е важно
    00359893488603

    ....нямам си вече LR...

    Коментар


    • #32
      До: Гумено съединение на турбото

      Върху моето има нахлузени в двата края някакви сини "маркучи" и са пристегнати със скоби. Едва ли така е излязло от завода, но явно може и така.
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • #33
        До: Гумено съединение на турбото

        Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
        Върху моето има нахлузени в двата края някакви сини "маркучи" и са пристегнати със скоби. Едва ли така е излязло от завода, но явно може и така.
        Това са силиконови маркучи. По-принцип с тях турболага е по-малък. Тунинг един вид
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #34
          До: Гумено съединение на турбото

          Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
          Това са силиконови маркучи. По-принцип с тях турболага е по-малък. Тунинг един вид
          Чак пък да намалят турбо лага. Много по-издържливи са от обикновените, и издържат на по-голямо налягане и температура.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-12-09, 14:18. Причина: Главни букви

          Коментар


          • #35
            До: Гумено съединение на турбото

            Първоначално публикуван от robkobg Преглед на мнение
            чак пък да намалят турбо лага. много по-издържливи са от обикновените и издържат на по-голямо налягане и температура.
            Съответно се и разширяват по-малко
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #36
              До: Гумено съединение на турбото

              Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
              Това са силиконови маркучи. По-принцип с тях турболага е по-малък. Тунинг един вид
              Леле: още една екстра! А аз бунака мислех че е кърпено
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • #37
                До: Гумено съединение на турбото

                Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                Леле: още една екстра! А аз бунака мислех че е кърпено
                Кърпено е, ама с верните конци

                Коментар


                • #38
                  До: Гумено съединение на турбото

                  Ами моето е кърпено с маркучи от комбайн някакъв,временно една събота вечер и .... така вече седемнадсет хиляди км. И ъгъл от метална тръба добавихме с едно майсторче. Някой ден ще му купя силиконови, заслужил си ги е...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X