Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем (може би) с турбото на 300Tdi, и смяна на гумени съединения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем (може би) с турбото на 300Tdi, и смяна на гумени съединения

    Колеги,нарочно пускам темата тук(не в раздел двигатели)Ако модератор прецени,да я мести...
    Ta какъв ми е проблема:Вчера,като сменях маслото,забелязах че маркуча след турбото,дето влиза в кулера е омаслен и то доста.Че маркуча е заминал,ясно.Притеснява ме маслото.Дали ще мина само със смяна на маркуча или да ходя да ми видят и турбото?
    Прикачени файлове
    Виден столичен ихтиолог

  • #2
    До: Проблем(може би)с турбото на 300TDI

    Скъпичко е ти е турбото 350 лири (грубо) може би си сртува да му хвърлят поглед.. ама от друга гледна точка няма турбо в което да няма масло.

    Силиконови маркучи за 300 тди за турбото - 50 лири.
    LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
    LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
    [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

    Коментар


    • #3
      До: Проблем(може би)с турбото на 300TDI

      Това, което си показал на снимката ти е клапанът на EGR-a и маркучът от него до входящия колектор. През него минават димни газове и е нормално да е в този вид.
      Иначе да, нормално е след всяко турбо да има по малко масълце...

      Коментар


      • #4
        До: Проблем(може би)с турбото на 300TDI

        Този клапан (EGR-a) го запуши, а връзката (маркуча), който си снимал може нацяло да махнеш!
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #5
          До: Проблем(може би)с турбото на 300TDI

          Благодаря колеги,значи май няма от какво да се притеснявам.А колата иначе си върви без забележки.Знам че няма турбо което да не пуска по мъничко,но този маркуч,освен че е спукан е и невероятно омаслен.Влязох в сайта на РеалТурбо,там пишат за ремонтни китове за Гарет,струва ли си да ги посетя?Видях че има писано по въпроса,но мненията са противоречиви.Иначе,утре ми се налага да пътувам до Румъния,но няма да рискувам с Диското....Колега CarTest,ако вместо да запуша ЕГР-клапана веднага след турбото ,изведа маркуч(затапен от единия край),дали ще е по-удачно?Т.е,хем маркуча да играе ролята на тапа,хем да мога да източвам от там насъбралото се масло?И нали става въпрос за този маркуч?
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от бат'Марто; 31-05-08, 22:11.
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #6
            До: Проблем(може би)с турбото на 300TDI

            Да .... за това става въпрос.
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #7
              До: Проблем(може би)с турбото на 300TDI

              В моя двигател /също 300TDI/ връзката вежду EGR клапана и входящия колектор е месингова тръба, доста по-тясна от това, което виждам на снимката. Да знаете защо има разлика и има ли някакво значение ? Всъщност и аз съм запушил тръбата с ламаринена пластина в елисповидния фланец близо до EGR клапана.
              Доколкото зная, EGR клапана се се слагал по изискване за по-екологичен двигател, но всъщност нагнетява само сажди и масло обратно в двигателя. При по новите двигатели 300TDI той въобще не съществува.
              Land Rover Discovery 1-300tdi

              Коментар


              • #8
                До: Проблем(може би)с турбото на 300TDI

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Това, което си показал на снимката ти е клапанът на EGR-a и маркучът от него до входящия колектор. През него минават димни газове и е нормално да е в този вид.
                Иначе да, нормално е след всяко турбо да има по малко масълце...

                Абсолютно не е нормално да е така!
                Маркуча (тръбата със ширмовката) за ЕГР е повредена. Да я смени, защото така губи сгъстен въздух от турбото, когато ускорява.
                http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем(може би)с турбото на 300TDI

                  Вчера бях в МП...Въпросния маркуч вече не се произвежда,а е заменен от 3 тръбъчки,за които ми искат...над 500лвСигурно са от платина...Днес ще мина през Дару...Ако и там се опитат да ме заколят,минавам на вариант ТНТМ.
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем(може би)с турбото на 300TDI

                    Гофтирана тръба за твойте цели се продава в магазина под х-л диана в софия. Ползваш твойте фланци и купешката тръба- беше 20-тина лв нешо.
                    http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                    Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем(може би)с турбото на 300TDI

                      Първоначално публикуван от Asen - Dezki Преглед на мнение
                      Гофтирана тръба за твойте цели се продава в магазина под х-л диана в софия. Ползваш твойте фланци и купешката тръба- беше 20-тина лв нешо.
                      Благодаря за навременните и компетентни отговори, колега, и аз мислех нещо подобно да направя.500лв(словом ПЕТСТОТИН)за някаква тръбичка няма да дам.
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем(може би)с турбото на 300TDI

                        Проблема е решен(благодарение на Asen - Dezki).Оказа ето това гумено съединение.Асене,благодаря ти още веднъж!
                        Прикачени файлове
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем(може би)с турбото на 300TDI

                          Е, браво! Аз от доста време си мисля за комплект силиконови маркучи...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем(може би)с турбото на 300TDI

                            Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                            Е, браво! Аз от доста време си мисля за комплект силиконови маркучи...
                            Моят е точно такъвСлед малко ще го снимамAсене поклон
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем(може би)с турбото на 300TDI

                              Eто за това коляно става дума:
                              Прикачени файлове
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X