Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Песъкоструйни пистолети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Песъкоструйни пистолети

    Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
    Даже поизводителите на пистолети са мислили...има такива с гумени накрайници отпред,коита насочват пясъка в торбичка,но подобно нещо работи само когато чистената повръхност е равна и не се налага да отдалечаваш писталета от нея-както го дръпнеш и пясъка се изстрелва на всички страни.
    За силикозата ставаше дума още в началото на темата-ако правиш малки детайли,камерата за песъкоструене ще помогне доста,за цели коли,или подобни големи обекти на открито,си има предпазно облекло...
    Доколкото знам,метода за песъкоструене с водоструйка се ползва за фасади от камък,паметници и др.неметални обекти.Щото подобно измиване на голо купе ще доведе само до повече ръжда.
    За час няма да корозира повърхността.Колко му е да има наблизо няколко сухи парцала и ръждопреубразовател (които всъщност и с нормален песъкоструй ще са наблизо).
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • От: Песъкоструйни пистолети

      Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
      За час няма да корозира повърхността.Колко му е да има наблизо няколко сухи парцала и ръждопреубразовател (които всъщност и с нормален песъкоструй ще са наблизо).
      Ще ми се,да видя как ще подсушиш праговете отвътре .И разни други кухини...
      Колкото до ръждопреобразувателя-ако няма ръжда,не ти е нужен.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • От: Песъкоструйни пистолети

        Не е лошо никак даже песъкоструенето с водоструйка ама това, че не може да се използва пясъка отново ще идва малко вътрешно при подобни цени на пясъка
        http://kamani.biz/index.php?option=c...mid=55&lang=bg
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • От: Песъкоструйни пистолети

          Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
          Ще ми се,да видя как ще подсушиш праговете отвътре .И разни други кухини...
          Колкото до ръждопреобразувателя-ако няма ръжда,не ти е нужен.
          На такъв който ще опесъчи с водоструйка праговете отвътре, и после няма вариант да ги грундира и боядиса, не му давай сам да си реже ноктите.В крайна сметка се обработват метали достъпни след това за още няколко обработки.И е.. то става с акъл.Ръждясали железа има не само по автомобилите -в някои случаи със сигурност ще е по-добре с единия в други -с другия метод ,а в останалите-ъглошлайф,дрелка,киселина,основа или вторични суровини.
          Колкото до ръждопреобразувателя-ако няма ръжда,не ти е нужен.
          Да речем ако се позабави изсушаването и се появат малки петънца.
          Последно редактирано от //Радо//; 24-12-10, 11:01.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • От: Песъкоструйни пистолети

            Лошото на водата е,че не ходи където ти се иска...Пясък и да не влезе във кухините водата ще влезе,ма който има акъл,ще я научи къде да ходи...
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • От: Песъкоструйни пистолети

              Решил съм, една стара бутилка от газова уредба да я преправя на машина за бластиране със сода. Имам въпрос към химиците тука, или поне към по-запознатите от мен. Каква е содата която се ползва за бластиране? Дали е калцинирана сода и ако е такава лека или тежка трябва да е? Разбрах, че "Приста ойл" продават калцинирана сода, ама за да питам там за цена трябва да зная какво ми трябва. http://www.prista-chem.com/products.htmlа можеби е това http://www.chimsnab.com/websitechims...t-soda-za.html
              Последно редактирано от nola; 27-12-10, 16:20.
              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

              Коментар


              • От: Песъкоструйни пистолети

                Малко да събудиме тая тема. Скапах няколко пистолета тип "хоби" и се поразрових за нещо по истинско. Тези http://www.blast-engineering.com/san...-pasat-100.php са може би най- евтините, защото в евромаркета подобен е около 6000, но и тая цена не ме устройва и се задействах. Бракуван балон от бойлер го изправих на елементарна стойка с колела..



                В долния край с обикновен тройник 3/4" подавам въздух, а през сферичен кран пясъка..



                Маркуча за пясъка е специален, та се наложи да го купувам с поръчка..



                Дюзата е 4мм боркарбидна с алуминиева обвивка, която преработих малко и я сложих на обикновен кран с холендър ..



                Сглобките са с пресови фитинги за тръба с ал. вложка , само им направих повече канали на мястото на рифела..В горния край затапих отворите за нагревателите и там сипвам пясъка, а в единия подавам въздуха за статичното налягане..



                И заграждане на един участък 3х2м. с гипсокартон защото с камера не става работата..



                ефекта е страхотен за цената си....приблизително
                Маркуч за пясък 5м.- 150лв.
                Дюза 4мм. - 120лв.
                Пресовите неща си ги направих аз, а кюмбето ми е подарък и това е общо взето. Сега започвам аспирацията и търся някаква предпазна маска с външен въздух. Има такива на пазара, ама цените пак не ме устройват, та май ще се наложи и нея да си я правя от някоя стара каска за мотор.
                И така.. дано съм бил полезен на някой..
                0888543685 Валери

                Коментар


                • От: Песъкоструйни пистолети

                  Първоначално публикуван от vgrig Преглед на мнение
                  Малко да събудиме тая тема. Скапах няколко пистолета тип "хоби" и се поразрових за нещо по истинско. Тези http://www.blast-engineering.com/san...-pasat-100.php са може би най- евтините, защото в евромаркета подобен е около 6000, но и тая цена не ме устройва и се задействах. Бракуван балон от бойлер го изправих на елементарна стойка с колела..



                  В долния край с обикновен тройник 3/4" подавам въздух, а през сферичен кран пясъка..



                  Маркуча за пясъка е специален, та се наложи да го купувам с поръчка..



                  Дюзата е 4мм боркарбидна с алуминиева обвивка, която преработих малко и я сложих на обикновен кран с холендър ..



                  Сглобките са с пресови фитинги за тръба с ал. вложка , само им направих повече канали на мястото на рифела..В горния край затапих отворите за нагревателите и там сипвам пясъка, а в единия подавам въздуха за статичното налягане..



                  И заграждане на един участък 3х2м. с гипсокартон защото с камера не става работата..



                  ефекта е страхотен за цената си....приблизително
                  Маркуч за пясък 5м.- 150лв.
                  Дюза 4мм. - 120лв.
                  Пресовите неща си ги направих аз, а кюмбето ми е подарък и това е общо взето. Сега започвам аспирацията и търся някаква предпазна маска с външен въздух. Има такива на пазара, ама цените пак не ме устройват, та май ще се наложи и нея да си я правя от някоя стара каска за мотор.
                  И така.. дано съм бил полезен на някой..
                  Няма ли да е по-лесно да се пригоди стар противогаз за целта.Верно,че малко ограничава обзора,ма си е направен за дихателна защита...
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • От: Песъкоструйни пистолети

                    И аз от два дни работя по темата, ама сега нямам снимки. Утре, ако не забравя ще пусна и тях. Въпроса ми към vgrig
                    с какъв компресор го захранваш?
                    [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                    Коментар


                    • От: Песъкоструйни пистолети

                      880л/мин. направо високото налягане преди регулатора, но не се справя компресора в смисъл работи непрекъснато за 10-11 атм., та ще го сваля на 7-8 атм. Резултатът е почти еднакъв.
                      0888543685 Валери

                      Коментар


                      • Здравейте, аз също си направих подобна пясъкоструйка с разликата, че дюзата е твърдосплавна 4 мм. и маркуча ми не е специален, но мисля че ще свърши работа.
                        Единствено имам проблем с пясъка, че не иска да тече равномерно от бутилката - един път пуска много, един път почти нищо.
                        Може ли причината да е едрината на пясъка, защото купих един насипен и ми се струва много едър или е в компресора, а той е ето такъв -

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20110614_141459.jpg
Прегледи:1
Размер:204.4 КБ
ID:5286200

                        Някой може ли да ми каже някакви данни за този компресор и дали с него ще може да захранвам подобна пясъкоструйка.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-06-11, 08:04.

                        Коментар


                        • От: Песъкоструйни пистолети

                          Проблема вероярно е в дозирането на пясъка и/или в налягането и дебита на компресора. Проблем може да създаде и влажен пясък. Най-добре се получава с кварцов пясък. Алтернатива е медната шлака, но тя е твърд абразив и ако детайла е по-мек го поврежда. Може да се ползват и черупки от ядки или стъклени перли.
                          Българския маркуч за бластиране на КАУЧУК Пазарджик също се държи добре и е достатъчно ефтин.
                          Добре е да намериш начин да изпразваш маркуча след употреба, защото и от това идват проблеми.
                          Специализираните машини го постигат това посредством вентил който когато машината неработи изпуска налягането от балона. Елементарна подвижна гъба с уплътнение.
                          Когато подадеш въздух за бластиране - първо се изпразва маркуча, а след това се подава налягане към съда и потича пясъка. Така не се задръства маркуча и имаш по-равномерно подаване.
                          Ако имаш въпроси - питай.
                          АИГ-Заваряване ООД
                          Производител на заваръчни апарати "DEL"
                          http://www.aigwelding.com
                          0889 522 036

                          Коментар


                          • От: Песъкоструйни пистолети

                            Колега Aig.. виждам че, че си запознат с фабричните машини..ако знаеш обясни ми как точно се изпуска налягането от съда с пясъка...сложил съм му кран..спирам му захранването с въздух, след това спирам главния въздух и остатъчното налягане в съда ми пълни маркуча. Пробвах да го изпусна бързо с 1 1/2 кран , но става направо взрив..оглушавам , а кучето цял ден не се появява после..та ме интересува как е решен тоя проблем..
                            0888543685 Валери

                            Коментар


                            • От: Песъкоструйни пистолети

                              Въздуха се разделя на две.
                              Едната част тръгва към пистолета, а другата вдига един пневматичен клапан - досущ прилича на гъба, който уплътнява в гумен геврек (голям О-пръстен).
                              Когато пуснеш спусъка, първо пада гъбата, а след това спира въздуха в шланга. На тази пневматика и се казва дистанционно за песъкоструйка. Не е ефтина, ноти решава много от проблемите.
                              Ако искаш обади ми се по телефона и ще видиме какво може да се измисли.
                              АИГ-Заваряване ООД
                              Производител на заваръчни апарати "DEL"
                              http://www.aigwelding.com
                              0889 522 036

                              Коментар


                              • От: Песъкоструйни пистолети

                                Здравейте колеги
                                Прегледах темата защото имам нужда от пясъкоструйка. За пистолет и компресор ми се изясниха нещата но някой има ли идея къде в Русе може да се намери подходящ пясък?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X