Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Песъкоструйни пистолети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Песъкоструйни пистолети

    Отлично се е получило
    Чувал съм за бластиране със сода, но за такива финни работи неправо е супер.
    С пистолет от тези от практикер дето е показано по нагоре предполагам ще е още по лесно
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • От: Песъкоструйни пистолети

      Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
      Отлично се е получило
      Чувал съм за бластиране със сода, но за такива финни работи неправо е супер.
      С пистолет от тези от практикер дето е показано по нагоре предполагам ще е още по лесно
      Аз и по-горе май съм писал - по дискавъри американците бластираха цяла кола със сода, но някаква по-едрокристалинна. Свяли боята и ръждата, и не пипна ламарината изобщо. Въпроса е че си трябва количество, а не съм наясно колко струва например 25гк чувал.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Песъкоструйни пистолети

        Е,то и това май е от някой иноземен сайт...Иначе бих пробвал и със сода,особенно за по-деликатни нещица.Ма,наистина ще си трябва количество.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • От: Песъкоструйни пистолети

          Oтносно употребата на сода,тук :http://www.sodablastnt.com.au/photos.html
          са показани някои примера.
          A за употребата на кварцов пясък,както казах не е шега работа:http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%...BE%D0%B7%D0%B0

          Коментар


          • От: Песъкоструйни пистолети

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Аз и по-горе май съм писал - по дискавъри американците бластираха цяла кола със сода, но някаква по-едрокристалинна. Свяли боята и ръждата, и не пипна ламарината изобщо. Въпроса е че си трябва количество, а не съм наясно колко струва например 25гк чувал.
            Колегата направо ме притесни с пораженията от кварцовия пясък та затова потърсих нещо за цената на содата.Ето какво открих.От наблюденията ми при работа с пясъка мисля че около 100-тина килограма сода ще свърши работа.
            http://obiavi.grad.bg/o-88129-Каменн...арбонат
            Ако някой знае нещо за цени нека сподели.
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • От: Песъкоструйни пистолети

              Ефекта от запрашаването при употреба на пясък, може да бъде намален като вместо компресор, за песъкоструенето се използва водоструйка. Но тpябва да е мощнa...
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sandblast_draw.jpg
Прегледи:1
Размер:38.3 КБ
ID:5237261
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sandblast.jpg
Прегледи:1
Размер:67.6 КБ
ID:5237262
              Последно редактирано от vlageo; 21-12-10, 10:23.

              Коментар


              • От: Песъкоструйни пистолети

                Аз, за това съм мислил отдавна, но не съм наясно как трябва да се направи приставката. Според мен трябва да се нанизва на стандартната дюза, за да може да се ускори водата. Пясъка трябва да се пуска отгоре за да може да се смесва с водата, иначе предполагам, че ако е отдолу ще го забива само надоло. Въпроса ми е, колко трябва да е дълга тръбата на приставката и дали трябва да има стеснение накрая? Сигурно трябва да се прави опитно, но дали има някой който да знае и каква е теорията.
                [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                Коментар


                • От: Песъкоструйни пистолети

                  Доста си поработих с песъкоструя и имам представа колко пясък отива.Вярно, че има и такъв вариант с вода, но не ми е ясно как ще събирам пясък, за да го използвам отново
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • От: Песъкоструйни пистолети

                    Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                    Доста си поработих с песъкоструя и имам представа колко пясък отива.Вярно, че има и такъв вариант с вода, но не ми е ясно как ще събирам пясък, за да го използвам отново
                    Ами ясно е, че не можеш. Минаваш с метлата и си купуваш нов чувал пясък. (от 0,4 до 1,2 мм - т.е. доста ситен)

                    Не знам колко дълъг е маркуча - мисля, че е около 1,5 до 2 м. Мога да проверя ако има интерес.
                    Консумацията на пясък е от 200 до 450 кг/час при налягане на водоструйката макс 200 бара (доста налягане).
                    Заради налягането от тоя калибър - не е необходимо пясъка да се сипе гравитачно - тя си го засмуква сама...
                    Цената на готовата приставка е някъде към 500 лв без ДДС. Произход - Финландия. Трябва обаче доста мощна и професионална водоструйка.

                    Коментар


                    • От: Песъкоструйни пистолети

                      Мен ми се струва че коя да е водоструйка ще е по-добре от пистолет за въздух.Разликата в наляганията е 10 ина пъти в полза на водоструйката.Разхода на пясък трябва да е по-малък защото кинетичната сила на песъчинката е по-голяма и се удря в детайла с по-голяма скорост.Само трябва да има допълнителен накрайник който да се преработи или приспособление което да се закачи след дюзата по някакъв начин.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • От: Песъкоструйни пистолети

                        Някой мислил ли е за варианта за събиране на пясъка с нещо тип прахосмукачка ?
                        Лудак

                        Коментар


                        • От: Песъкоструйни пистолети

                          Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                          Някой мислил ли е за варианта за събиране на пясъка с нещо тип прахосмукачка ?
                          Даже поизводителите на пистолети са мислили...има такива с гумени накрайници отпред,коита насочват пясъка в торбичка,но подобно нещо работи само когато чистената повръхност е равна и не се налага да отдалечаваш писталета от нея-както го дръпнеш и пясъка се изстрелва на всички страни.
                          За силикозата ставаше дума още в началото на темата-ако правиш малки детайли,камерата за песъкоструене ще помогне доста,за цели коли,или подобни големи обекти на открито,си има предпазно облекло...
                          Доколкото знам,метода за песъкоструене с водоструйка се ползва за фасади от камък,паметници и др.неметални обекти.Щото подобно измиване на голо купе ще доведе само до повече ръжда.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • От: Песъкоструйни пистолети

                            Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                            Доколкото знам,метода за песъкоструене с водоструйка се ползва за фасади от камък,паметници и др.неметални обекти.Щото подобно измиване на голо купе ще доведе само до повече ръжда.
                            Абсолютно си прав. Идеален е за премахване на графити.
                            За метални повърхности става само за средно големи повърхности които позволяват добро оттичане на водата.

                            Коментар


                            • От: Песъкоструйни пистолети

                              Като ми се отвори време мисля да пробвам номера със содата, пък да видим. Ръждиви железа - дал господ.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Песъкоструйни пистолети

                                Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                                Някой мислил ли е за варианта за събиране на пясъка с нещо тип прахосмукачка ?
                                Аз съм направил в сервиза, подобно съоръжение, прахосмукачка за камина, чиято тръба завършва в гумен накрайник / използвам гумена бъркалка за гипс /. Точно до входа на маркуча на прахосмукачката се закрепва пистолета на песъкоструя, който изстелва пясъка. Така отразените песъчинки, вече позагубили кинетична енергия се засмукват от парахосмукачката. Песъкоструя взима пясък от казанчето на прахосмукачката.
                                Целта е да се съберат 20% от отработения пясък.
                                Засега вървят експерименти с променлив резултат .
                                До определено ниво на пясъка в казанчето схемата работи, при по ниско започват да се изваждат едно от друго засмукващите ефекти на компресора и мотора на прахосмукачката. Засега се налага удължаване на казанчето по височина. На дъното, над нивото на засмукване на песъкоструя, трябва винаги да има гравитачно отложен пясък, поне няколко сантиметра. Мисля да пробвам и с конусно дъно, като фуния за бензин.
                                Когато свърша експериментите ще публикувам.
                                Последно редактирано от Nik Nikolov; 23-12-10, 10:18.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X