Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обръщане дирекцията на Фрилендър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: фрилендър с дясна дирекция

    Първоначално публикуван от allfriends
    Аз бих те посъветвал да отидеш до КАТ Габрово. Там не правят проблеми за фарове и каквото и да било друго. Няма навалици и не искат подкупи. Познавам хора минали от там и многократно. Ако не ти е проблем какви букви ще има на номера ти - разходи се до там 50км не са много...

    Пък и напиши тук как си минал или проблемите с фаровете са станали повсеместни.
    Здравейте действително не писах отдавна.Действително бях зает с обращането .Но слава богу утре го вземам.по вапроса с колко ми е излязал да веднага казвам-5000 лв.колата 400 лева регитрация и застраховки, 700 лв рейка,50 лева кутия за климатика,1000 лв на майстора,като там влизат и парите з кбели,маркучи и тръбички.Е направете си сметка колко ми е излязал.Не включвам разбира се обслужване и гуми защото те при всички 2-ра употреба ги има.Искам да запитам за капачките на огледалата .зНАЧИ почти Всички от Англия идват без капачки на какво се далжи не знам.Ходих питах навсякаде продават цели огледала и по морги и по магазини.Какъв е изхода не знам.Е разбира се най лесно бихме решили проблема с нощният магазин ,но все пак мисля че са минали тези времена .

    Коментар


    • #32
      До: фрилендър с дясна дирекция

      Първоначално публикуван от foris Преглед на мнение
      Здравейте действително не писах отдавна.Действително бях зает с обращането .Но слава богу утре го вземам.по вапроса с колко ми е излязал да веднага казвам-5000 лв.колата 400 лева регитрация и застраховки, 700 лв рейка,50 лева кутия за климатика,1000 лв на майстора,като там влизат и парите з кбели,маркучи и тръбички.Е направете си сметка колко ми е излязал.Не включвам разбира се обслужване и гуми защото те при всички 2-ра употреба ги има.Искам да запитам за капачките на огледалата .зНАЧИ почти Всички от Англия идват без капачки на какво се далжи не знам.Ходих питах навсякаде продават цели огледала и по морги и по магазини.Какъв е изхода не знам.Е разбира се най лесно бихме решили проблема с нощният магазин ,но все пак мисля че са минали тези времена .
      Пусни някоя и друга снимка да видим как е станало в крайния си вид откъм купето - табло, педали...
      На въпроса за огледалото - освен автоморга или ново огледало не виждам друг легален начин...
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #33
        До: фрилендър с дясна дирекция

        Първоначално публикуван от allfriends
        Аз бих те посъветвал да отидеш до КАТ Габрово. Там не правят проблеми за фарове и каквото и да било друго. Няма навалици и не искат подкупи. Познавам хора минали от там и многократно. Ако не ти е проблем какви букви ще има на номера ти - разходи се до там 50км не са много...

        Пък и напиши тук как си минал или проблемите с фаровете са станали повсеместни.
        Да клега и аз това си мислех да направя но не ли е по местожителство...мн колеги ми предлагат това да направя.....др. вариянт е ако някой се навие да ми ги даде на заем за 2 часа само за КАТ....СРЕЩУ ЗАПЛАЩАНЕ РАЗБИРА СЕ.......или някои ако попадне на 2 ръка фарове да пише ...аз се ровя постояно в мобилето...

        Коментар


        • #34
          До: фрилендър с дясна дирекция

          Значи приятелю ,1 колата с докарването ми излезе толкова ,частите купих -първо рейката от приселци -варна-0888 85 96 52 тази морга но не знам дали са доставили още запитай,кутията е вътре черната нея е купих от друга морга във самата варна тел. не мога да ти кажа .но ако знаеш варна под мебелната палата е. трабите изпозваха същите само ,че ги удължиха трябват само тези легенчета отгоре декоративните на таблото -тях не сам ги намерил .аа майстора ми не е претинциозен от турски происход е мога да ти дам телефона , сега съм го ангажирал и за още един такъв фрийлендър от същият човек който ми го докара телефонът му е 0894208258 сашо.Но моят съвет е изчакай да ти пиша след 2 дни как е защото утре отивам на реглаж и да пълня климатика. и след като го покарам ше рти кажа майстор ли е или не.

          Коментар


          • #35
            До: фрилендър с дясна дирекция

            Първоначално публикуван от foris Преглед на мнение
            Значи приятелю ,1 колата с докарването ми излезе толкова ,частите купих -първо рейката от приселци -варна-0888 85 96 52 тази морга но не знам дали са доставили още запитай,кутията е вътре черната нея е купих от друга морга във самата варна тел. не мога да ти кажа .но ако знаеш варна под мебелната палата е. трабите изпозваха същите само ,че ги удължиха трябват само тези легенчета отгоре декоративните на таблото -тях не сам ги намерил .аа майстора ми не е претинциозен от турски происход е мога да ти дам телефона , сега съм го ангажирал и за още един такъв фрийлендър от същият човек който ми го докара телефонът му е 0894208258 сашо.Но моят съвет е изчакай да ти пиша след 2 дни как е защото утре отивам на реглаж и да пълня климатика. и след като го покарам ше рти кажа майстор ли е или не.
            А чистачките и парното се обрЪщат като на чистачките се обрЪщат и рамената сАмоче хода е обратен.
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-02-10, 12:58.

            Коментар


            • #36
              До: фрилендър с дясна дирекция

              Благодаря ти много. Да не звучи глупаво, защото не разбирам от коли, но това, което ми е сега вляво под таблото - черната кутия, за нея говорим, че ми трябва нали? И ако е това, то кое е парното, защото аз си мислех, че вътре е и парното. Още повече, че аз имам шум в мотора за чистачките и затова исках да си взема, но може ли да кажеш как така се обръщат рамената, аз съм го свалял всичко, то е просто моторче, рамена и чистачки, но мисълта ми е, че ако се обръщат или ще си оправя моторчето или ще си купя само него, а за легенчетата, също нямам никакви претенции, така че пиши от къде може да взема/още повече че средното ще си остане оригиналното, а другите 2 не се виждат много/, също така къде се намира майстора. Иначе цените за частите, които си писал са идеални. Благодаря много - ще чакам да пишеш до 2-3 дни, тъкмо до тогава вече трябва да ми купят и рейката.
              http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

              Коментар


              • #37
                До: Кормилни рейки за Фрилендър

                Малко се позабавихме с проекта, но ето, че първия Фрилендър е готов!
                Скоро ще пусна снимки на цялата процедура

                Частите, които трябват са
                -Рейка
                -Климатик (кутията с филтъра, която седи вътре в купето)
                -Чистачки
                -Изолиращите вати (вътрешна и външна)
                -Металното бомбе, което обхваща кормилния прът
                -Декоративните гуми, които седят на таблото
                -Планката на таблото с бушоните
                Сън, почивка забравете и не бройте колко мрете,
                гладни, жадни, но безстрашни по пътеки стръмни, прашни слезте в нивята бойни с живи класове безбройни. Не жалете враговете - жътва кървава жънете.

                Коментар


                • #38
                  До: фрилендър с дясна дирекция

                  Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                  Благодаря ти много. Да не звучи глупаво, защото не разбирам от коли, но това, което ми е сега вляво под таблото - черната кутия, за нея говорим, че ми трябва нали? И ако е това, то кое е парното, защото аз си мислех, че вътре е и парното. Още повече, че аз имам шум в мотора за чистачките и затова исках да си взема, но може ли да кажеш как така се обръщат рамената, аз съм го свалял всичко, то е просто моторче, рамена и чистачки, но мисълта ми е, че ако се обръщат или ще си оправя моторчето или ще си купя само него, а за легенчетата, също нямам никакви претенции, така че пиши от къде може да взема/още повече че средното ще си остане оригиналното, а другите 2 не се виждат много/, също така къде се намира майстора. Иначе цените за частите, които си писал са идеални. Благодаря много - ще чакам да пишеш до 2-3 дни, тъкмо до тогава вече трябва да ми купят и рейката.
                  За съжаление няма как да се обърнат за да станат както трябва, пробвахме всички възможни варианти.. трябва да си е специално за лява дирекция
                  Сън, почивка забравете и не бройте колко мрете,
                  гладни, жадни, но безстрашни по пътеки стръмни, прашни слезте в нивята бойни с живи класове безбройни. Не жалете враговете - жътва кървава жънете.

                  Коментар


                  • #39
                    До: фрилендър с дясна дирекция

                    Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                    ...
                    Здрасти колега, да ти разясня аз преди колегата да се е включил
                    Аз съм го правил лично поне..
                    Тази черната кутия в краката на пасажера е климатика. Това е една пластмасова кутия вътре с някакво радиаторче(мисля че не се нарича точно така) и тръбички. Абе не разбирам много от климатици.. Тази цялата черна кутия ти трябва - тя е огледална! Има вариант да си намериш само пластмасата т.е. само кутията за лява дирекция и да преправяш вътре чаркуляците ама е доста трудно и не става хубаво.
                    По въпроса за парното. Тялото на парното се намира зад централната конзола и по нея не се сменя нищо освен че се обръща моторчето да духа от другата страна т.е. трябва да се сложи от страната на пасажера.
                    За чистаките ти трябват както по-горе писах в първото си мнение: самите чистачки, а не вътре рамената - те се нагаждат в обратната посока - не мога да ти го обясня лесно преди да го видиш сам и да си поиграеш. Моторчето също е огледално - т.е. трябва ти.
                    Легенчета също писах по-горе - трябват ти и трите! И трите са огледални - загледай се! Средното също.
                    И като заключение - най важните неща бе зкоито не можеш са рейка и пласмасовата кутия за климатика. Другите неща можеш да ги приживееш за сега, докато си ги намериш. Т.е. чистачките да работят на обратно и да нямаш легенчетата на таблото. Тръбите за климата и спирачките могат и да се удължат ако не се намерят същите.
                    Важното е, че ще въртиш геврека от правилната страна

                    P.S. Тъй като видях колегата "ranethel" какво е написал вдругата тема се сетих че ти трябва още и планката за таблото за бушончетата.
                    Последно редактирано от digigi; 20-11-08, 12:43.
                    LAND ROVER Freelander 1.8 2000

                    Коментар


                    • #40
                      До: фрилендър с дясна дирекция

                      Благодаря и на двамата. Радвам се, че споделяте, защото ранател беше писал отдавна и никакъв отзив след това. Сега аз рейка до 1-2 дни трябва да имам в Англия и ще дойде тук до 20 дни някъде/приятел ще я докара/, сега втората ми цел е тая кутия. В Англия ми искат доста пари и сигурно няма да я взема. Тамошните джамбази пък твърдят, че ми трябват чистачките и с рамената и моторчето можело да се ползва, аз почти си бях купил всички части от там за 600 паунда, но се оказа, че не включват моторче за чистачките, щото уж моето ставало. Аз обаче имам шум в моето и тези дни ще видя дали може да се направи или трябва ново, но ако със сигурност ми трябва ляво ще търся такова. Иначе легенчетата ще се загледам за средното, но си мисля, че от в Турция все ще ги правят или пък ще проверя за нови от Англия - не ми се вярва да е нещо над 30-40 паунда. Иначе мнението ми за частите съвпада с това на колегата - наистина в момента има огромно търсене и огромна спекулация с тези части - под 1600-1800 лв всичко няма как да се намери. Даже гледам някъв ентусиаст сложил продавам рейки за 1550 в мобиле.бг - моито уважения, ама вече се прекалява. Иначе за кабелите грешно си ме разбрал - не казвам че е лесно много, но идеята е, че се удължават, а при някои коли направо нови исталации трябват.Също така ми е ясно, че цялия процес си е доста работа, за да стане добре и да работи всичко добре - така че който мисли, че е лесна работа за 2 дни се лъже, но просто има коли, които се правят 3 пъти по-трудно. Извинявам се за въпроса, но в крайна сметка кво ми трябва на чистачките, щото някой казва, че може да си вървят на обратно, но да се обърнат рамената и да ти чистят левия ъгъл, аз грам не разбирам,но съм ги свалял и представлява, чистачки, рамена и моторче и като гледам дупките, ако си взема ляви, тряя да правя нови дупки, така че ясно, че ако взема всичко правя дупки и слагам, но ако не намеря, как се обръщат рамената да чистят поне левия ъгъл и наистина ли моторчето не става/вярвам ви колега/, но от Англия ми настояват, че може да си сложа мойто на леви чистачки. Също така смятам да проверя цената на нова кутия за климата, просто информативно. И дано всичко ми е наред с рейката, че кофти. Също така все още не съм се спрял на майстор и ако някой от вас му се занимава или има познат, който ще го направи ДОБРЕ, на нормална цена - нека пише.
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                      Коментар


                      • #41
                        До: Кормилни рейки за Фрилендър

                        Аз писах и в другия форум, но сега се изненадвам от частите. Чакай да уточним, това бомбе, бушоните задължителни ли са, защото ако ми падне нещо втора ръка да преговарям, иначе по всеобщо мнение, чистачки/в рамена и мотор/, кутията и рейка са достатъчни и другите неща се правят. Кажи важна ли е ролята на това бомбе или може да се направи нещо там, също така за бушоните, защото да ти кажа мен не ме бърка да си стоят от дясно и също така все забравям, копчето за управление на ел. огледалата никой не го спомената, то сега е крайно вдясно, и гледам, че в ляво си има тапа, но него местите ли го и как се запушва дупката и лесно ли става с кабелите, щото ако съм сам в колата тряя да ходя от другата страна да наглася огледалата))
                        Иначе за части сега преговарям с разни джамбази и ако евентуално изпаднат повече от тези, които ми трябват и някой търси ще свързвам.
                        Благодаря предварително!
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                        Коментар


                        • #42
                          До: Кормилни рейки за Фрилендър

                          Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                          Аз писах и в другия форум, но сега се изненадвам от частите. Чакай да уточним, това бомбе, бушоните задължителни ли са, защото ако ми падне нещо втора ръка да преговарям, иначе по всеобщо мнение, чистачки/в рамена и мотор/, кутията и рейка са достатъчни и другите неща се правят. Кажи важна ли е ролята на това бомбе или може да се направи нещо там, също така за бушоните, защото да ти кажа мен не ме бърка да си стоят от дясно и също така все забравям, копчето за управление на ел. огледалата никой не го спомената, то сега е крайно вдясно, и гледам, че в ляво си има тапа, но него местите ли го и как се запушва дупката и лесно ли става с кабелите, щото ако съм сам в колата тряя да ходя от другата страна да наглася огледалата))
                          Иначе за части сега преговарям с разни джамбази и ако евентуално изпаднат повече от тези, които ми трябват и някой търси ще свързвам.
                          Благодаря предварително!
                          Ако искаш да стане като оригинално - и тези части са задължителни Бомбето много хора смятат за маловажно, но ако не се сложи и ако не се изолира като хората - от там може да влиза вода, да изстудява купето през зимата и тн. Планката за бушоните е задължителна защото климатичната кутия и педалите са несъвместими от едната страна на купето - тоест бушоните задължително трябва да се преместят. Тя може да се изреже от ламарина, но е по-добре да си е оригинална. А копчето за огледалата - просто се одължават кабелите и се слага от другата страна, то е на щипки.
                          А ако имаш някакви излишни части - казвай, имаме още много фрилендъри за обръщане
                          Сън, почивка забравете и не бройте колко мрете,
                          гладни, жадни, но безстрашни по пътеки стръмни, прашни слезте в нивята бойни с живи класове безбройни. Не жалете враговете - жътва кървава жънете.

                          Коментар


                          • #43
                            До: фрилендър с дясна дирекция

                            Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                            ....
                            Здрасти пак. J Моторчето за чистачките наистина става, но трябва да се изчуква ламарината за да пасне. Аз ти казах, че трябва за да стане всичко като оригинално и както трябва иначе има начин вярно е! Междудругото аз като си вземах комплект частите преправих моето дясно моторче, защото не ми беше дошло моторчето още. После ми дойде но, вече не ми се занимаваше да го сменям и така сега си имам едно добре работещо ляво моторчеJ Иначе ти трябват само самите чистачки – левите и десните имат различни чупки. Дупки не се пробиват! Загледай се просто отвън и ще видиш че има място предвидено за леви чистачки – просто махаш едни тапи и ги слагаш на срещуположното място.
                            За рейката – наистина някакъв продава стари рейки в мобилето за 1550лв. JJJ - сигурно е луд! Аз мога да намеря за толкова пари и нова! Имам приятели които се занимават с части и могат да я доставят. За тялото на климатика мога също да питам ако искаш за колко пари могат да ти го намерят, но кажи какъв точно ти е Фрилендъра – до 2000 или след фейслифтовия 2001г. Иначе работата наистина не е за два дни тъй като е голяма играчка ако искаш да стане идеално.
                            За гумичките горе – също ще ги намериш много трудно, дори и в Англия! Проверено е на доста места там. Цялата работа е че такива части които са за лява дирекция много трудно могат да се намерят в Англия.
                            И моля те напиши откъде си в профила, че за мен и колегите е много по добре да разберат за кой град става въпрос.
                            А ако искаш да те свържа с някой сигурен човек за обръщането мога да ти дам номерът ми да ми се обадиш и да говорим и да ти обесня повече неща.
                            LAND ROVER Freelander 1.8 2000

                            Коментар


                            • #44
                              До: фрилендър с дясна дирекция

                              Да и на мен ми предлагат нови рейки за 1400 лв от Франция, а от Англия цената за нова лява е към 1320 лв. Значи както ти писах до 1-2 дни ще имам пътвърждение за рейка, макар че сме се разбрали, просто моя човек там трябва да я вземе. Така че остава чистачки с моторче и кутия. Ако твоето моторче е за продан може да говорим. Иначе кутия и рамената ми остават явно за да направя обръщането. Принципно съм от Смолян, но съм в Пловдив от 7 години. Сега пък заради работата/имоти/, обикалям и на двете места по задачи, но повече съм в Пловдив. Сега като цената за части и труд е добра няма проблеми където и да е в БГ, все пак не ни е кой знае колко голяма държавата. Иначе за гумчките си прав, но като гледам на първо време следната може да се резне издължението и да се сложи, пак ще скрива, а на другите места да се измисли нещо, но аз сериозно ще се заема да търся такива гумички. Ако можеш да ми помогнеш за чистачки и кутията ще съм много задължен.

                              Колата ми е 1998 година, 1.8 бензин.
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                              Коментар


                              • #45
                                До: фрилендър с дясна дирекция

                                Сега пък един тарамбук в Англия ми предлага кутията за климатика и гумичките за 100 паунда ама да видим. Иначе каза, че само за гумички може да осигури за 45 паунда комплекта/яка брадва/ ако някой иска..., но пишете дали около 60-70 паунда за кутията е добре, щото за толкова май може да го спазаря и то хубаво, че има кой да ми го докара, иначе с доставка става златна.
                                http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X