Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За стоманата, металите и Менделеевата таблица

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За стоманата, металите и Менделеевата таблица

    Имаше един филм - "Острието". В него се ориентираха като натриха една карфица в плат за да се наелектризира, сложиха я в листенце, а листенцето във вода. Карфицата се завъртя и застана в посока север-юг.
    По Discovery Science има добра поредица - Survival Man. Един тип го оставят за 5 дена в различни условия: планина, пустиня, ледник и веднъж в надуваема лодка в океана...
    Последния път счупи камерата си и с лещата си запали огън като фокусира слънчевите лъчи.
    По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

  • #2
    Тия Остриета верно трябва да са били много способни щом са наелектризирали желязото)))))))))))))) Искам и аз Нобелова награда! По физика!!!))
    Хм. А после как са интерпретирали показанията?
    Тука нищо не вдявам(((

    Коментар


    • #3
      Прав си, че не може да се наелектризира желязо. Не се бях замислил
      От друга страна в критична ситуация човек озверява и сигурно и желязо може наелектризира...
      Иначе показанията бяха интерпретирани така: Натам сочи единия връх, значи е или север или юг.
      Мисля че е лесно да се налучка посоката след това.
      По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

      Коментар


      • #4
        )) Тия верно са яки, ние не можем да се мерим с гигантите) Макар че и аз като побеснея, даже се случва да забравя че съм гладен например))

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от VHS
          ...натриха една карфица в плат за да се наелектризира ...
          може би имаш предвид да се намагнетизира
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            Тогава трябва да я бият) И да чакат спонтанно ориентиране на всичките диполи в нея. Предполагам че вероятността е сравнима с тая от случая с маймуната, пишещата машина и двата тома "Война и мир")

            Коментар


            • #7
              Чакайте, или аз съм пълен профан или вие бъркате!
              В сърцевините на всички индукционни устройства се ползва меко желязо, не съм чувал за стомана с магнитни качества...
              Още повече, че намагнезирането, при постоянните магнтити, май изчезва при термообработка..
              Абе незнам, вие кажете...

              Коментар


              • #8
                Имах предвид да се наелектризира, но както каза Стефан това е невъзможно защото карфицата е от метал. Металът е проводник и не позволява "струпване на заряди" в определена част.
                Не съм чувал за намагнитване на желязо чрез триене.
                Стоманата съдържа желязо, а желязото може да се намагнитизира.
                Всички магнити губят магнитните си свойства над определена температура, май се наричаше точка на Кюри.
                По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                Коментар


                • #9
                  Карфицата не е от метал, а от стомана!
                  Освен това във филма изправиха кламер!
                  Имаш да черпиш една бира!

                  Коментар


                  • #10
                    М-ааагьосници! Ше почерпя и три бири, научете ме само, а?

                    Коментар


                    • #11
                      Стоманата е метал.
                      Във филма наистина изправиха кламер (имаш бирата )
                      Стефане, още ме е срам че не хванах пропуска във филма...
                      По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                      Коментар


                      • #12
                        Стоманата е желязо!
                        Метал е месинг, цинк и т.н.

                        Още две бири!

                        Коментар


                        • #13
                          Волк, моля те...
                          Стоманата е желязо и въглерод.
                          Елементите се делят на две основни групи - метали и неметали.
                          Метали са: Цинк, Мед, Желязо, Никел, Алуминий и т.н.
                          По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                          Коментар


                          • #14
                            ААААААААААААААААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                            Копеле, кво пиеш, да ти сипя 18 бири!))))))))))))))))))
                            От стотината устойчиви елемента в Менделеевата таблица, 78 са метали. Които имат химия, де. А то в подходящи условия и водорода проявява метални свойства. А въпросната таблица и теоретически няма край. Най-тежкият елемент в нея е най-голямата наблюдавана неутронна звезда. Но черните дупки вероятно са още по-тежки членове на семейството ...)

                            Коментар


                            • #15
                              В случая само цветните метали не се намагнетизират!
                              Това, че забиваш в Менделеев, не отменя двете бири!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X