Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ 469 В

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • УАЗ 469 В

    Какво означава това "В" след 469? някой знае ли?

  • #2
    сори ама и аз незнам какво значи

    Коментар


    • #3
      Мисля,че УАЗ 469В е граждански вариант/хозяйственны/,а УАЗ 469 е с редукторните мостове за военно предназначение.
      Игнат Донев 0899952444

      Коментар


      • #4
        точно така "В" значи с военно предназначение !!!

        Коментар


        • #5
          Re: УАЗ 469 В

          Първоначално публикуван от DemonS
          Какво означава това "В" след 469? някой знае ли?
          Всъщност не е "В", а "Б" т.е. УАЗ 469Б. УАЗ 469 е военния вариант, а УАЗ 469Б е т.н. граждански вариант. Основните разлики са, че военния вариант е с редукторни мостове, екранирана електрическа инсталация, промени по двигателя и различно допълнително оборудване. След модернизацията означението на двата модела е съответно - УАЗ 469 става УАЗ 3151, а УАЗ 469Б се променя на УАЗ 31512.

          Коментар


          • #6
            А на военното чудо главното не са закопчалките за носилката а рамата. Наистина военните са с рами от П-профил а не от кутии. И тежи по-малко и не гние от калта вътре. Обаче е по-скъпо.

            Коментар


            • #7
              Да, наистина е "Б" а не "В". Наистина е и гражданското изпълнение.
              Питам защото ми изпадна една добра оферта за същия модел - добра означава 2 хилки, с добър двигател, ремонтирани раздатки и заден диф. Не вие, не изключва, двг е след ремонт със сменени семеринги и гарнитури, но просто ужасно изгнило купе.
              Благодаря за отговорите

              Коментар


              • #8
                Аз сам чувал че 469Б е рециклиран (старото купе с кръглите стопове и долните педали сложен новия двигател Волговия 2410 мисля) фабрично.
                Не съм сигорен
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • #9
                  Думата "рециклиран" значи "от основен ремонт".

                  http://www.uazbuka.ru/history.htm

                  Коментар


                  • #10
                    От: УАЗ 469 В

                    Добре колеги,а някой ще качи ли снимков материал за такива новаци като мен да разпознаем и да сравним кои уазки са граждански и кои военни,било то по купето,двигателя и други дребни детайли? За да не се подлъжем при покупката и човек да си направи добре сметката.

                    Коментар


                    • #11
                      От: УАЗ 469 В

                      Някъде бях чел, че има разлика в броя листове на ресорите, тоест военните са с повече.

                      Коментар


                      • #12
                        От: УАЗ 469 В

                        Ето ти за мостовете, четеш и гледаш картинки: http://prouaz.com/mostyi-na-uaz/
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: УАЗ 469 В

                          Първоначално публикуван от КАМАЗ Преглед на мнение
                          Добре колеги,а някой ще качи ли снимков материал за такива новаци като мен да разпознаем и да сравним кои уазки са граждански и кои военни,било то по купето,двигателя и други дребни детайли? За да не се подлъжем при покупката и човек да си направи добре сметката.
                          http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=124
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • #14
                            От: УАЗ 469 В

                            Благодаря,но системата не ми позволява да разглеждам Систематизираната информация а само форума....

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X