Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на лампите по таблото и ....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на лампите по таблото и ....

    Когато го купих дЖипа не светеше само една.Но после станаха две и така нататък.Днес реших да ги сменя, едната на осветлението на запалката и др на осветлението на вентилатора/врътките за парното.Те без проблемно се смениха.
    Но когато отворих блока с бутоните за управление на прозорците се оказа,че там лампичката не е същата... разглобих бутона и ето какво се появи там....

    ....някой виждал ли е да се продават такива лампички (по е къса от стандартните за таблото и отдолу е "равна" не е прищипана като др.
    Пак е с нажежаема жичка, бяла на цвят и отгоре има зелено "презервативче".... ,утре ще пробвам със светодиод дали ще стане.
    Прикачени файлове
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

  • #2
    До: Смяна на лампи по таблото и ....

    Имах 1 китайско фенерче с такава лампа. Ако не те затруднява, снимай я до някоя линийка, за да имам представа от размера. Извинявам се за въпроса, но е 12 волта, нали?

    Коментар


    • #3
      До: Смяна на лампи по таблото и ....

      Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
      .утре ще пробвам със светодиод дали ще стане.
      Ще стане, но не забравяй да му ограничиш тока с някой резистор, иначе ще изгори. 200 Ома мисля, че ще му е добре.

      Коментар


      • #4
        До: Смяна на лампи по таблото и ....

        Да стана със светодиод.
        Днес след 3ч.лутане по магазините и питане за такава лампичка,винаги наставаше паника в магазина...как може да има такъв модел, те не били виждали и чували....
        Купих си една запалка,извадих си светодиода и стана ето така.
        ...запалка-0.50ст.+ резистор (360ом.)-0.20ст. = 0.70ст.+ малко търпение и мерак.Това е цялата дяволия.
        Сега бутона свети по-силно от другите,и не грее като останалите, сигурно и другите ще претърпят същата операция...
        ..."пишльоците"на декоративния капак се чупят много лесно... сн.№7
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-05-08, 20:16.
        Land Rover Discovery:
        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

        Коментар


        • #5
          До: Смяна на лампи по таблото и ....

          Браво,станало е Супер!!
          Изкам да помоля някой ако има описание как се сменят на Р38А крушчиците по таблото(по-специално на часовника,на бавните,и на климатроника има 2)които не светят.Ще съм много благодарен ако приложи и снимки.
          Благодаря предварително

          п.п.Под БАВНИ имам впредвид бутона за включване и изключване.
          Бъдете здрави

          Коментар


          • #6
            До: Смяна на лампи по таблото и ....

            Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
            Да стана със светодиод.
            Днес след 3ч.лутане по магазините и питане за такава лампичка,винаги наставаше паника в магазина...как може да има такъв модел, те не били виждали и чували....
            Купих си една запалка,извадих си светодиода и стана ето така.
            ...запалка-0.50ст.+ резистор (360ом.)-0.20ст. = 0.70ст.+ малко търпение и мерак.Това е цялата дяволия.
            Сега бутона свети по-силно от другите,и не грее като останалите, сигурно и другите ще претърпят същата операция...
            ..."пишльоците"на декоративния капак се чупят много лесно... сн.№7

            +1000

            Слагай навсякъде. На мен все още всичко ми свети, обаче в момента, в който се наложи сменяме, ще разкарам всичко живо с нажежаема жичка.

            Бях си направил старата кола с диоди. И на индикаторните лампи, и на осветлението, и на бутоните. Забравих за всякакви проблеми. А и вече има диоди каквито ти душа иска.


            А ако някой все пак реши да ги смени пак със същите - такива има по магазините за радиочасти. Дори има и по-малки от оригиналните, обаче светят не по-слабо от тях. В софия съм купувал от магазина за радиочасти на колоните на Пиротска.

            Има магазин специално за автомобилни кручки на бул.А.Стамболийски. Като се тръгне от центъра към Западен парк, на около 300м. преди светофара на вагон-ресторанта. Отляво. До гумаджийницата. Когато не съм намерил нещо никъде другаде - там го имаше. Например крушка за вътрешния плафон на Ферозата. Беше някаква къса. Намерих само там.
            Последно редактирано от sparkybg; 29-05-08, 15:29.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Смяна на лампи по таблото и ....

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              А ако някой все пак реши да ги смени пак със същите - такива има по магазините за радиочасти. Дори има и по-малки от оригиналните, обаче светят не по-слабо от тях. В софия съм купувал от магазина за радиочасти на колоните на Пиротска.

              Има магазин специално за автомобилни кручки на бул.А.Стамболийски. Като се тръгне от центъра към Западен парк, на около 300м. преди светофара на вагон-ресторанта. Отляво. До гумаджийницата. Когато не съм намерил нещо никъде другаде - там го имаше. Например крушка за вътрешния плафон на Ферозата. Беше някаква къса. Намерих само там.
              Даа има но чак днес случайно ги намерих.Реших да си взема малко по-фин поялник и ето ги на в магазин за радиочасти.,а не в авто...
              Продавача е възрастен и вика:
              -..абе има и светодиоди с вградено съпротивление за 12V. ама един доиде и ги взе всичките....
              Така,че който търси ще намери, сега си имам и лапи и св.диоди.....
              ...лмпите са два вида 3V. и 12V. на външен вид нямат разлика..цветове:зелен,жълт и червен.

              ... като чета темата, ми заприлича все едно се в Vw Golf форум...
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-05-08, 21:04.
              Land Rover Discovery:
              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

              Коментар


              • #8
                До: Смяна на лампи по таблото и ....

                Първоначално публикуван от stanimirbg Преглед на мнение
                Браво,станало е Супер!!
                Изкам да помоля някой ако има описание как се сменят на Р38А крушчиците по таблото(по-специално на часовника,на бавните,и на климатроника има 2)които не светят.Ще съм много благодарен ако приложи и снимки.
                Благодаря предварително

                п.п.Под БАВНИ имам впредвид бутона за включване и изключване.
                Аз за да сменя мойте свалих целия преден панел със всичките бутони, часовника, панела за управлението на климатроника, махагона на лоста общо взето никога не бях разглобявал Range може и да сам поразглобил няколко елемента в повече , но бутоните иначе не излизат, или излизат с цената на надрани бутони от отверка което на мен лично не ми се нравише. Та следващата стъпка е да си купиш малко свето диоди от белите (който светят неоново) и да се въоражиш сас голямо търпение защото старата кружка седи на една много малка фасонка ( пласмасова) на която по касно ще трябва да набучиш един светодиод и едно сапротивление . Малко задаржане в повече на поялника ти коства фасонка. като слагаш свето диода имай найспредвид че трябва да сочи кам копчето ако го сложиш в оригиналното положение както е кружката нищо няма да свети. Колкото до панела на климатроника вадиш си радиото вземи едно малко огледалце и го огледаи със него Отзад са мисля 5 кружки общо по 1.5w. Двете са от долна страна ако не го извадиш целия панел немоиш ги извади, другите се вадят лесно. Едната е за осветленито там кадето ти изписва градусите на климатроника. По една има на бутоните за регулиране на температурата(бутончетата дето имат червен и син цвет по тях). Препорачвам ти да си купиш 2w нищо няма да ти повредят а и по добре светят. Успех и дано се справиш. Пак ако имаш път кам морето или по точно кам Сливен мога да ти покажя нагледно как става , като един професионалист станах

                Коментар


                • #9
                  До: Смяна на лампи по таблото и ....

                  благодаря ти колега,много ми помогна,а относно морето аз съм от Бургас
                  Бъдете здрави

                  Коментар


                  • #10
                    До: Смяна на лампи по таблото и ....

                    Аз скоро ще идвам в Бургас. Имам малко изпити за вземане може да се видим ако искаш хем да обменим малко инфо, и да си огледаме тоягите

                    Коментар


                    • #11
                      До: Смяна на лампи по таблото и ....

                      Колеги здравейте
                      От няколко дни имам Range Rover 97г. Та и аз страдам с таблото и то много ме дразни.При мен не свети нито една крушка.Светат само борд компа и дисплея на климатроника....и бутоните като ги натиснеш...
                      Иначе всякакво друго осветление липсва .
                      Дайте съвет според вас крушките ли са изгоряли или има някъде бушон който мога да погледна..знам ли ?!?
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Смяна на лампи по таблото и ....

                        Първоначално публикуван от Chocho1 Преглед на мнение
                        Колеги здравейте
                        От няколко дни имам Range Rover 97г. Та и аз страдам с таблото и то много ме дразни.При мен не свети нито една крушка.Светат само борд компа и дисплея на климатроника....и бутоните като ги натиснеш...
                        Иначе всякакво друго осветление липсва .
                        Дайте съвет според вас крушките ли са изгоряли или има някъде бушон който мога да погледна..знам ли ?!?
                        Поздрави!
                        Ако работи скоростомера и оборотомера,100% крушки.Ако НЕ,бушонте са отстрани на пътническата седалка.Успех.
                        Последно редактирано от stanimirbg; 16-06-08, 15:00.
                        Бъдете здрави

                        Коментар


                        • #13
                          До: Смяна на лампи по таблото и ....

                          На дневен ред дойдоха и двата плфона в купето (в багажника по натам)
                          .... парчета от монтажна платка ,някой светодиод,малко съпротивления и от старите лампи цоклите.
                          Получи се това, и така.
                          ... на плафона само трябва да видите/замерите коя от пластините е (+) и коя е (-)

                          Преден плафон:

                          .... на въпроса защо го правиш,неможеш ли да ги купиш от магазина (зададен от детето) се сетих за темата на Стефан за ТНТМ-то
                          .... стана ми гадно и надух музиката,не исках да обяснявам пак,наново и когато как каво е имало, и къде съм прекарвал времето си.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-07-09, 16:56.
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Смяна на лампи по таблото и ....

                            Заден плафон:
                            .... това малкото ключе ми такова майката,но стана (вътре има една медна пластинка като от цигарена хартия която се беше смачкала и нямше контакт)
                            Прикачени файлове
                            Land Rover Discovery:
                            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Смяна на лампи по таблото и ....

                              Първоначално публикуван от Chocho1 Преглед на мнение
                              Колеги здравейте
                              От няколко дни имам Range Rover 97г. Та и аз страдам с таблото и то много ме дразни.При мен не свети нито една крушка.Светат само борд компа и дисплея на климатроника....и бутоните като ги натиснеш...
                              Иначе всякакво друго осветление липсва .
                              Дайте съвет според вас крушките ли са изгоряли или има някъде бушон който мога да погледна..знам ли ?!?
                              Поздрави!
                              Колегата, който ти е дал съвета е много прав, а това масово горене на крушки става единствено от връщане на километража!!! Те му подават съпротивление и крушките горят!! на колко километра ти е джипа??? И автоматик ли е , защото автоматиците пазят паметтна на километрите в скоростите и е малко трудно връщането, но съм 95% СИГУРЕН че са ти връщали километража!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X