Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на лампите по таблото и ....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Смяна на лампи по таблото и ....

    ... и багажното, е готово.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-07-09, 11:53.
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

    Коментар


    • #17
      До: Смяна на лампи по таблото и ....

      Правилно си тръгнал. На мойта не останаха обикновени крушки, освен на таблото и на номера, ама и на тях съм им взел мярка за шапка.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        До: Смяна на лампи по таблото и ....

        Вкарахте ме в приключение с тази тема Има поне 3-4 места за които се сещам, че може да сложа светодиоди и да докарам по-голяма осветеност без риск за стопяване на пласмаса.

        И за да не отварям нова тема. За един месец смених 4 ?!? (четири) броя крушки за заден стоп/габарит (комбинирана крушка 5/25 W по памет) в съотношение 3 към 1 в полза на левия заден стоп. Не ми е за крушките ама най-мразя някой да кара без изправни стопове, а в един момен аз се оказах 4 пъти в това положение. Първите бяха на бош. Сега тези са осрам и май държат, но дали не е възможно да ги сменя с светодиоди. Не знам дали светодиода може да докара силата на светлината на стопа, а и как ще се комбинират габарит/стоп? А и някаква идея каква може да е причината да горят толкова често... некачествени крушки или някакъв друг дефект в системата.
        Range Rover Sport 2.7

        Коментар


        • #19
          До: Смяна на лампи по таблото и ....

          Първоначално публикуван от incomis Преглед на мнение
          Вкарахте ме в приключение с тази тема Има поне 3-4 места за които се сещам, че може да сложа светодиоди и да докарам по-голяма осветеност без риск за стопяване на пласмаса.

          И за да не отварям нова тема. За един месец смених 4 ?!? (четири) броя крушки за заден стоп/габарит (комбинирана крушка 5/25 W по памет) в съотношение 3 към 1 в полза на левия заден стоп. Не ми е за крушките ама най-мразя някой да кара без изправни стопове, а в един момен аз се оказах 4 пъти в това положение. Първите бяха на бош. Сега тези са осрам и май държат, но дали не е възможно да ги сменя с светодиоди. Не знам дали светодиода може да докара силата на светлината на стопа, а и как ще се комбинират габарит/стоп? А и някаква идея каква може да е причината да горят толкова често... некачествени крушки или някакъв друг дефект в системата.
          Аз съм с такива навсякъде:


          От къде и как - тук:
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E%E2%E5%F6+LED

          Купуват се по цветове, иначе светят гадно, защото стъклата са предвидени за нормални крушки. Както казах, сменил съм всичко.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            До: Смяна на лампи по таблото и ....

            Сега ще разгледам. Мерси.
            Range Rover Sport 2.7

            Коментар


            • #21
              До: Смяна на лампи по таблото и ....

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Аз съм с такива навсякъде:


              От къде и как - тук:
              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E%E2%E5%F6+LED

              Купуват се по цветове, иначе светят гадно, защото стъклата са предвидени за нормални крушки. Както казах, сменил съм всичко.
              Аз искам да си сложа такива на стоп светлината и на мигачите, за да мига като супер гъзарските мерцедеси и бмв-та с диодни мигачи и стопове(концентрирана, силна и отсечена светлина) което за мен лично е ужасно красиво!! Обаче имам едно съмнение, че тази крушка ще свети концентрирано само в средата да стопа или мигача и няма да осветява цялото тяло, което ще е грозно??!?? Въпроса ми е ще можеш ли да сложиш снимки как ти свети стопа през нощта в нормално състояние и със стоп светлина, за да видя дали ще ми хареса, защото си написал че светят гадно и искам да видя в какво се изразява гадното???? Благодаря предварително

              Коментар


              • #22
                До: Смяна на лампи по таблото и ....

                Не си ме разбрал. Светят гадно белите, сложени под цветно стъкло. Червените под червено стъкло и жълтите под жълто стъкло си светят перфектно.

                Демек, за мигачи трябва да си вземеш жълти, за стопове и габарити - червени, а за задна - бели.

                Светят си перфектно. Ако забелязваш имат диоди, насочени и настрани и надолу - към евентуалния рефлектор отзад.

                Ако се сетя утре вечер ще снимам, но на снимка от телефон надали ще се види нещо особено. Светят съвсем сравнимо с обикновени крушки. Разликите съвсем не са големи. Това зад грапаво стъкло. Зад гладко - ще е специфично за всеки стоп.

                Аз лично не съм ги слагал заради отсеченото светене, макар че точно така светят, а заради факта че ще надживеят джипката, тоест изобщо забравям че имам крушки. А тия, дето съм сложил в предните габарити - тия във фаровете, светят отчетливо по-добре и по-бяло от оригиналните W5W габаритни крушки. Не синеят - топло бяло е, но бяло, а не жълто, като от свещ.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  До: Смяна на лампи по таблото и ....

                  Ако можеш прати снимки да видя, ама сега се замислям, че като запаля колата тя ще пипка(свири) 100 часа, защото компютъра ще ги детектва, като изгорели и ще ми сигнализира, и ако ги сменя и си пусна всеки път фаровете ще свири!!!

                  А и ако се сложат на мигачите, няма ли релето да не се натоварва достатъчно и да мигат много бързо, както когато ти изгори някоя крушка и мигат супер бързо????!?!?
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-07-09, 15:50.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Смяна на лампи по таблото и ....

                    Абре, Спарки, има ли как да турим на Диското "angel eyes" ? Ма ако може с трицветни светоидиоти. Сещаш ли се колко ше е яко, ъ?

                    Коментар


                    • #25
                      До: Смяна на лампи по таблото и ....

                      Първоначално публикуван от viki_ssf Преглед на мнение
                      А и ако се сложат на мигачите, няма ли релето да не се натоварва достатъчно и да мигат много бурзо, както когато ти изгори някоя крушка и мигат супер бързо????!?!?
                      От същия сайт се купува и реле. Само евентуално трябва да гледаш дали съвпадат изводите, и ако трябва, да размениш обувките в клемата. Иначе ще мигат бързо, да.

                      Колкото до компа - зависи каква е колата. Ако има тая "екстра" - забрави.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Смяна на лампи по таблото и ....

                        Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                        Абре, Спарки, има ли как да турим на Диското "angel eyes" ? Ма ако може с трицветни светоидиоти. Сещаш ли се колко ше е яко, ъ?
                        Ш'гу напраим бе! Вече има всичко.

                        Ма откога стана гъзар? Кой те зарази, да ходя да го трепя!!!
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Смяна на лампи по таблото и ....

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          От същия сайт се купува и реле. Само евентуално трябва да гледаш дали съвпадат изводите, и ако трябва, да размениш обувките в клемата. Иначе ще мигат бързо, да.

                          Колкото до компа - зависи каква е колата. Ако има тая "екстра" - забрави.
                          Има я тая екстра и сега ми пищи всеки път от диодите на габаритите!!!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Смяна на лампи по таблото и ....

                            Първоначално публикуван от viki_ssf Преглед на мнение
                            Има я тая екстра и сега ми пищи всеки път от диодите на габаритите!!!
                            Е тогава е лошо. Ще пищи и от другото. А какво е возилото?
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Смяна на лампи по таблото и ....

                              Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                              Когато го купих дЖипа не светеше само една.Но после станаха две и така нататък.Днес реших да ги сменя, едната на осветлението на запалката и др на осветлението на вентилатора/врътките за парното.Те без проблемно се смениха.


                              Здравейте, г-н Петракиев бихте ли ми помогнали как да си сменя крушката която осветява врътките за парното/вентилатора защото се пробвах но не успях не можах нито да извадя крушката която се вижда отпред нито успях да бръкна от зад да извадя крушката с фасунката. предварително благодаря
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 31-07-09, 21:04.
                              Jeep grand cherokee 4.0 zj

                              Коментар


                              • #30
                                До: Смяна на лампи по таблото и ....

                                Първоначално публикуван от svetliovelichkov Преглед на мнение
                                ..... как да си сменя крушката която осветява врътките за парното/вентилатора защото се пробвах но не успях не можах нито да извадя крушката която се вижда отпред нито успях да бръкна от зад да извадя крушката с фасунката. предварително благодаря
                                .... това ограденото в червено е лампичката която ти осветява врътките.
                                Свали първо врътките,после "мизерията" за степените на вентилатора,после винчетата който ще се покажат отдолу, издърпай панела и ... си там.
                                Лампичката излиза без усилия.
                                Прикачени файлове
                                Land Rover Discovery:
                                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X