Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Галопер: Части и ремонти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Галопер: Части и ремонти

    Смяна на 4 свещи, масло и филтри - 280 лв.
    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

    Коментар


    • #17
      До: Галопер: Части и ремонти

      GOD,
      какви свещи взе ? Като марка ме интересува, че съм в размисъл.

      И като подадеш контакт, колко време ти свети лампата за подгряването, че вече взех да се взирам в релето, като възможна причина за непаленето
      При мен светва за 2 сек., а "цък"-ването на релето го чувам след още 5-6 сек.
      Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

      Коментар


      • #18
        До: Галопер: Части и ремонти

        Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
        GOD,
        какви свещи взе ? Като марка ме интересува, че съм в размисъл.

        И като подадеш контакт, колко време ти свети лампата за подгряването, че вече взех да се взирам в релето, като възможна причина за непаленето
        При мен светва за 2 сек., а "цък"-ването на релето го чувам след още 5-6 сек.
        Някакви корейски свещи за Паджеро, по 25 лв. всяка.
        Сега пали на четвърт оборот.

        Не съм обръщал внимание кое кога гасне и цъка, но като цяло ми се струва, че сега нещата се развиват много по-бързо, отколкото със старите свещи.

        Ти замерил ли си свещите си?
        Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

        Коментар


        • #19
          До: Галопер: Части и ремонти

          При мен имаше две изгорели свещи, и тъй като са на удобно място, ги смених само тях . Сложих много добри /според майсторчето/ - "Беру" се казват ! След изгасването на лампичката, свещите продължават да подгряват няколко секунди - за по добро отработване при запалване !
          А относно меренето на свещите, по добре да се свалят и пробват на акумулатора !!! Някой път дори изгоряла свещ, дава контакт на пробната лампа !
          Боян 0898 / 63 66 73
          Galloper II Exceed, 1999, 2.5 TDI, дълга база

          Коментар


          • #20
            До: Галопер: Части и ремонти

            Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
            Някакви корейски свещи за Паджеро, по 25 лв. всяка.
            Сега пали на четвърт оборот.

            Не съм обръщал внимание кое кога гасне и цъка, но като цяло ми се струва, че сега нещата се развиват много по-бързо, отколкото със старите свещи.

            Ти замерил ли си свещите си?
            Нищо не съм мерил, в събота ще ги свалям явно да видя къде е "ключа от бараката". Надявах се да се размина с почистване на контактите на релето, ама без нови свещи няма да мина определено.

            В Ind обявиха цена от 53 лв./бр., ама забравих да питам каква марка са
            Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

            Коментар


            • #21
              До: Галопер: Части и ремонти

              Да се похваля - в крайна сметка се оказа, че не паля сутрин, щото плюсовият кабел се е окислил сериозно, където контактува алуминиевата шина със свещите. Чак от лошата връзка и нагряването се беше деформирала и шината на мястото на свързването с кабела (на втората свещ, мисля).
              Таааа.....разминах се с 2 парчета шкурка, малко контактен спрей и половин час работа, вместо нови свещи
              Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

              Коментар


              • #22
                До: Галопер: Части и ремонти

                Здравейте, търся колянов вал за Галопер 3.0 1998г. Някой знае ли дали става от Паджеро?
                тел. 0897934179

                Коментар


                • #23
                  До: Галопер: Части и ремонти

                  Здр...паразитния хебел на галопера има луфт доста забелязах ...там на втулки ли е или се сменя целия понеже в темата се споменава за смяна на хебел...и откъде в Пловдив освен индкомерс
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #24
                    До: Галопер: Части и ремонти

                    Еееее глас в пустиня.......да бях си купил витара ...........
                    Паразитен хебел к-т 122.75 лв........IND COMMERCE art nomer HB578000
                    Тампон Надлъжно рамо зaден мост 6 лв.IND COMMERCE Парт номер MB584146
                    Всичко с ддс.

                    Последно редактирано от Roninn; 09-04-10, 19:58.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #25
                      До: Галопер: Части и ремонти

                      Каре за предния кардан .....45 лв....с ддс...part nom...SB000055A или S200055A...HYUNDAI MOBIS....
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #26
                        До: Галопер: Части и ремонти

                        Колеги, миналата седмица сменях ремъци, ролки, филтри, масла и т.н. Ще постна цените довечера, че ми ги няма пред очите. Платих си и за преглед на ходовата част, та ми казаха, че са ми разбити втулките на предните амортесьори и трябвало да сменя целите амортесьори.

                        В тази тема от подфорума на Мицубиши, се дискутира подмяната само на втулките, но така и не ми стана ясно какво точно трябва да търся.

                        Въпросът ми е, някой от вас сменял ли е само втулките и ако да - с какво, откъде и колко, ако може

                        Благодаря на отзовалите се
                        Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                        Коментар


                        • #27
                          До: Галопер: Части и ремонти

                          Първоначално публикуван от stefanb Преглед на мнение
                          Aз ходя в сервиза за корейски автомобили на Бистришко щосе - като се движиш от ракова болница по булеварда, след отбивката за Студ. град и след разклона за Младостите продължаваш около 1-2 км посока Бистрица към Околовръстното и сервиза е отляво, след едно като мостче, отдясно има масларница. Има табела - ремонт на корейски автомобили. По мое впечатление - разбират си от работата, но затова е пълно с бакшиши и е добре да си запазиш час. Иначе частите си внасят сами. Там ми превиха първоначалния ремонт и няколко по обслужванията и съм, общо взето, доволен. Трудът е нормално скъп. Може да си донесеш част от Инд, ако държиш, само ще ти я сложат.
                          Сервиза се казва "Виликар", и си разбират от работата.
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • #28
                            От: До: Галопер: Части и ремонти

                            Тъй като си сменях накладките вчера, малко информация за марки, цени и магазини. Аз лично взех Textar. Цените по-долу са за комплект/ос.
                            - Textar - 71 лв. комплекта, тая цена ми я дадоха всички представители на марката, има ги на официалният сайт на Textar. Единствено Аутохит ги имаха налични, останалите не са внасяли въобще за Галопер.
                            - Ferodo Premium - 91 лв. от Руди-96
                            - Lukas - 95 лв. от Аутохит.
                            - Rems - 54 лв. от Аутохит.
                            - Оригинални от Инд комерс - 114 лв. Предполагам, че са Mando, каквито ми бяха и старите. Цената на труда е около 40 лв. в Инд, аз си ги смених сам за около час с кафето и цигарата

                            Туй то, се надявам да е полезно
                            Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                            Коментар


                            • #29
                              От: До: Галопер: Части и ремонти

                              Това за предни или задни.........задните моите са челюсти......незнам абс отзад как е по принцип....! Моя няма абс......ако може пиши и парт номера...много помага..!
                              Последно редактирано от Roninn; 07-07-10, 19:43.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: До: Галопер: Части и ремонти

                                Ама и аз съм идиот... За предни накладки с ABS говоря. Задните и моите са челюстни. Каталожният номер на Textar за предни дискови на Galloper II е 2351801. На Ferodo - FDB1671.
                                За останалите нямам информация, ама общо-взето производителите имат що-годе добри он-лайн каталози
                                Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X