Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С леки коли до вр. Ботев

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С леки коли до вр. Ботев

    Здравейте, прегледах тема:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=5220
    От прочетеното оставам с впечатление, че пътя от Калофер до вр. Ботев е проходим с по-висока лека кола.
    Ентусиазиран от темата и идеята - "организирано изкачване на вр. Ботев с леки коли", пускам текущата тема в търсене на други ентусиасти.
    Ако има други луди като мен може да измислим покоряването на вр. Ботев. Ще пробваме, а ако е речено ще стигнем
    Светът на Владо

  • #2
    До: С леки коли до вр. Ботев

    Без проблем се качва,аз съм присъствал на изкачване на няколко джипа и Фиат Панда,като малко преди връх Ботев спука гума ,продължи още малко и го оставихме там а ние ходихме до връх Триглав, фиата го караше на Димчо брат му.


    На третата снимка се вижда връх Ботев и все ми се струва , че е по нисък от връх Триглав
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      До: С леки коли до вр. Ботев

      Това е добра новина! Ако някой има трак по този маршрут ще съм благодарен.
      Светът на Владо

      Коментар


      • #4
        До: С леки коли до вр. Ботев

        Ако ми е останал ще го изпратя

        Коментар


        • #5
          До: С леки коли до вр. Ботев

          А това е един друг път през с.Тъжа по който също се минава без проблем,най отзад на снимка 063 се вижда се вижда пандата
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            До: С леки коли до вр. Ботев

            Супер разходки и снимки. От с.Тъжа до вр. Ботев през х.Тъжа ли се минава? А над Калофер от Паниците се виждат на картата няколко възможни пътя за вр. Ботев. (на 2 места има по 2 пътя които после се сливат). Ако някой открие трак ще е ми е много полезно
            Светът на Владо

            Коментар


            • #7
              До: С леки коли до вр. Ботев

              Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
              Супер разходки и снимки. От с.Тъжа до вр. Ботев през х.Тъжа ли се минава? А над Калофер от Паниците се виждат на картата няколко възможни пътя за вр. Ботев. (на 2 места има по 2 пътя които после се сливат). Ако някой открие трак ще е ми е много полезно
              Да и хижара е готин ,успя да ни издържи,защото имаше и среднощо каране и му бутнахме коневръза,но сутринта ни чакаше не с кафе а с зелева чорба и под строй му ремонтирах ме коневръза

              една малка снимка с лошо качество осветлява събитието "иванов ден"
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                До: С леки коли до вр. Ботев

                Хаха, весело сте си изкарали Браво
                Светът на Владо

                Коментар


                • #9
                  До: С леки коли до вр. Ботев

                  Видях снимки от другата тема, че има забрана за влизане в Централен Балкан с МПС. Има ли охрана или забрата не се спазва? Кога мога да мина без проблем с колата? Почивните или работните дни? На кои кръстопъти да внимавам да не объркам пътя?
                  Светът на Владо

                  Коментар


                  • #10
                    До: С леки коли до вр. Ботев

                    Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                    Видях снимки от другата тема, че има забрана за влизане в Централен Балкан с МПС. Има ли охрана или забрата не се спазва? Кога мога да мина без проблем с колата? Почивните или работните дни? На кои кръстопъти да внимавам да не объркам пътя?
                    От калофер нагоре няма охрана,а на слизане към с .Тъжа пътят е като на Дакар и с Русев си дадохме една газ ,така че замалко да отнесем бариерата,иначе ни записаха имената и номерата и продължихме с пълна газ.Това беше събота или неделя.

                    Коментар


                    • #11
                      До: С леки коли до вр. Ботев

                      Щом няма охрана се получава добре. А желаещи няма ли примерно за другия уйкенд 31.Май или 01.Юни?
                      Светът на Владо

                      Коментар


                      • #12
                        До: С леки коли до вр. Ботев

                        Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                        Здравейте, прегледах тема:
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=5220
                        От прочетеното оставам с впечатление, че пътя от Калофер до вр. Ботев е проходим с по-висока лека кола.
                        Ентусиазиран от темата и идеята - "организирано изкачване на вр. Ботев с леки коли", пускам текущата тема в търсене на други ентусиасти.
                        Ако има други луди като мен може да измислим покоряването на вр. Ботев. Ще пробваме, а ако е речено ще стигнем
                        качвал съм се на Ботев с Нивата,а преди това съм правил опит с лека кола,ако пътя е изровен от дъждовете,просто забравете качването с лека кола да се случи!

                        Коментар


                        • #13
                          До: С леки коли до вр. Ботев

                          говоря за пътя - Калофер -Паниците-вр.Ботев

                          Коментар


                          • #14
                            До: С леки коли до вр. Ботев

                            Актуално предложение за разходка до вр. Ботев на 01 Юни 2008г.
                            темата:
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...096#post390096
                            Светът на Владо

                            Коментар


                            • #15
                              До: С леки коли до вр. Ботев

                              Преди кадамлийското пръскало ако се пътува от с. Тъжа има бариера, но не с цел възпрепятстване и спиране, а само регистрация, човека е любезен и дава информация за ситуацията.
                              До хижа Тъжа или поне до станцията на МВР Стра Загора се ходи с лека кола. До връх Ботев за момента и с джип доколкото знам не може дори да е JEEP. Приятели ходиха в неделя до х.Тъжа през с.Видима ( много интересен и предизвикателен маршрут ) с Дайхатцу и донесоха информацията , че до Ботев и с ATV е съмнително, явно има навявания или свлачища. При нормално време няма проблем, но колега за лека кола да изчакаме лятото и според състоянието на пътя. Мисля че трак не е необходим, след х. Тъжа, Табите, в дясно от вр. Марагидик и Ботев е пред Вас, макар и все още далеко. Тук е местото да спомена, че достигнал до там ( Табите ) човек трябва да изкачи Марагидик, с площ на самия връх 5-6 м2, той Ви дава прекрасна гледка каквато няма да имате дори от Ботев. Виждате Триглав, Априлци, река Видима, Габрово, Севлиево, самия Ботев..... толкова че пак ми се доходи.
                              Същите приятели споделиха че района на х.Тъжа в неделя е било стълпотворение на мотори, ATV, джипове и байкове. Аз лично правя план за байк и заедно с някой от синовете си с удоволствие бих споделил всяка компания.
                              Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X