Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С леки коли до вр. Ботев

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: С леки коли до вр. Ботев

    Малко разминаване, от кв. Видима към Ботев е пътя за пеш, паркинга под коша за х. Плевен и нагоре по въжето. За Ботев с джип от кв. Острец.
    Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

    Коментар


    • #17
      До: С леки коли до вр. Ботев

      Първоначално публикуван от Christo Преглед на мнение
      Преди кадамлийското пръскало ако се пътува от с. Тъжа има бариера, но не с цел възпрепятстване и спиране, а само регистрация, човека е любезен и дава информация за ситуацията.
      До хижа Тъжа или поне до станцията на МВР Стра Загора се ходи с лека кола. До връх Ботев за момента и с джип доколкото знам не може дори да е JEEP. Приятели ходиха в неделя до х.Тъжа през с.Видима ( много интересен и предизвикателен маршрут ) с Дайхатцу и донесоха информацията , че до Ботев и с ATV е съмнително, явно има навявания или свлачища. При нормално време няма проблем, но колега за лека кола да изчакаме лятото и според състоянието на пътя. Мисля че трак не е необходим, след х. Тъжа, Табите, в дясно от вр. Марагидик и Ботев е пред Вас, макар и все още далеко. Тук е местото да спомена, че достигнал до там ( Табите ) човек трябва да изкачи Марагидик, с площ на самия връх 5-6 м2, той Ви дава прекрасна гледка каквато няма да имате дори от Ботев. Виждате Триглав, Априлци, река Видима, Габрово, Севлиево, самия Ботев..... толкова че пак ми се доходи.
      Същите приятели споделиха че района на х.Тъжа в неделя е било стълпотворение на мотори, ATV, джипове и байкове. Аз лично правя план за байк и заедно с някой от синовете си с удоволствие бих споделил всяка компания.
      Пътят от село Тъжа през хижа Тъжа за Априлци е един от малкото в Национален парк Централен Балкан, разрешен за движение на МПС. Той дори е част от националната пътна мрежа.
      Но отново Ви повтарям, изкачването на връх Ботев официално е забранено с автомобили и може да си навлечете сериозни проблеми и разправии с охраната на Парка.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #18
        До: С леки коли до вр. Ботев

        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
        Пътят от село Тъжа през хижа Тъжа за Априлци е един от малкото в Национален парк Централен Балкан, разрешен за движение на МПС. Той дори е част от националната пътна мрежа.
        Но отново Ви повтарям, изкачването на връх Ботев официално е забранено с автомобили и може да си навлечете сериозни проблеми и разправии с охраната на Парка.
        А за мотори важи ли забраната?
        0+

        Коментар


        • #19
          От: До: С леки коли до вр. Ботев

          Първоначално публикуван от Emil_PB Преглед на мнение
          А за мотори важи ли забраната?

          Някаква по-скорошна информация?
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #20
            От: С леки коли до вр. Ботев

            Забраната важи за всякакъв вид МПС. Качването става единствено след като си вземете пропуск от горското, в противен случай можете да отнесете някои акт. И през почивните дни винаги има патрули по пътя и проверяват.

            Коментар


            • #21
              От: С леки коли до вр. Ботев

              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
              Някаква по-скорошна информация?
              Първоначално публикуван от Емил Трайков Преглед на мнение
              Забраната важи за всякакъв вид МПС. Качването става единствено след като си вземете пропуск от горското, в противен случай можете да отнесете някои акт. И през почивните дни винаги има патрули по пътя и проверяват.
              Тоя път е на територията на НП Ц.Балкан. За разрешителни питайте в дирекцията на парка в Габрово. Пътя се контролира от КИП и е преграден с бариера и охрана.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #22
                От: С леки коли до вр. Ботев

                Разрешене не се ли взема от Парковата администрация, а не от горското ?

                Коментар


                • #23
                  От: С леки коли до вр. Ботев

                  А като цяло, как ви се струва идеята да карате МПС в забранена зона, природен парк и какво ли още не ? А като сложат оградите на цялата планина или по-лошо, съсипе се парка, кой ще е виновен?

                  Коментар


                  • #24
                    От: С леки коли до вр. Ботев

                    Нещо не се ме разбрал правилно, ако към мен се обръщаш - аз самият съм работил за изработването на Плана за управление на Парка, където са заложени при какви условия и кои пътища в Парка са разрешени за ползване, тъй като целия парк е защитена територия (а не "забранена зона")... отделно в парка има под-зони с различна степен на защита - оттам и ограниченията за движение с МПС или пеша - в резерватите например движение пеша е позволено, само по указаните пътеки. За огради не си спомням да е ставало дума, това да не е зоопарк?!

                    Коментар


                    • #25
                      От: С леки коли до вр. Ботев

                      Ясно ми е, че трябва да има пътища и да се движат машини, но някои хора искат разходки да си правят с колите. С коли ли вече се покоряват върхове и паркове?

                      Коментар


                      • #26
                        От: С леки коли до вр. Ботев

                        На едно мнение сме по въпроса, спор да няма.
                        По други места на света има и асфалтирани пътища до сериозно защитени обекти, ОБАЧЕ там има и правила които се спазват стрикно, както и солени глоби - за тези които не ги спазват.

                        Коментар


                        • #27
                          От: С леки коли до вр. Ботев

                          Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                          Ясно ми е, че трябва да има пътища и да се движат машини, но някои хора искат разходки да си правят с колите. С коли ли вече се покоряват върхове и паркове?
                          В някои случаи - да, планините се катерят с коли...
                          Сигурно можеш да си представиш огъня в очите на едни 80 годишен старец (с прекаран инсулт и тежка онкологична операция, но закрепил се), като го качиш горе...
                          Особено ако дядката е бил доста години тачен шеф на планинската спасителна служба в района (случката бе в Берковица)....
                          Поне затова си заслужава...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #28
                            От: С леки коли до вр. Ботев

                            А от Калофер?
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #29
                              От: С леки коли до вр. Ботев

                              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                              А от Калофер?
                              Имали инфо?
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • #30
                                От: С леки коли до вр. Ботев

                                Предишната събота се качвах до х.Тъжа.

                                Преди да тръгна, звъннах на телефона от сайта на Централен Балкан, където крайно любезен човек много учтиво и подробно ми обясни, че няма да имам проблеми за качването с джипа.
                                Пожела ми и приятно прекарване - готино ми стана.

                                На входа на парка имаше бариера, където друг много любезен човек ми обясни къде да карам, и къде да не карам. Там, където не биваше да карам, имаше вдигнати бариери. Съвсем откровено ми каза човека, че обикновено на известно разстояние от вдигнатите бариери стоят колегите му, и чакат с кочана с актовете.

                                - То и аз така правя, като съм наряд, де - съвсем чистосърдечно си призна човека...

                                Пътя до х. Тъжа определено не беше за леки коли.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X