Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Намаляване на разход гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Намаляване на разход гориво

    Здравейте, преди няколко дни ми попадна следната информация и искам вашето мнение, особено ако някой вече е ползвал тези продукти:
    става дума за няколко продукта на американска компания (доколкото знам разработки на НАСА) - таблетки за намаляване мин. с 10-15% разхода на гориво "MPG- Caps"; течност за картера "MPG - Extreme" - намалява шума, увеличава мощността и живота на маслото и др.
    Ползвал ли ги е някой, наистина ли дават такъв ефект или не
    п.п. фирмата е "Fuel Freedom International".
    Последно редактирано от Фани; 23-05-08, 08:50. Причина: допълване
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

  • #2
    До: Намаляване на разход гориво

    Хм. Няма ли няколко теми по въпроса тук?

    Жалко че Стефан се подготвя усилено за Ладога, той щеше по-цветно да обясни за таблетките.

    Коментар


    • #3
      До: Намаляване на разход гориво

      Би трябвало тези таблетки да са аналога на амфетамините при хората !
      Били пуснали и едни такива добавки за минерална вода. Пускаш една таблетка и става "Пещерска гроздова" примерно. Или пък си насоляваш препечената филия и тя се превръща в свински котлет . Ако е така лесно, ще си поръчам една термоядрена и ще забравя кога за последно съм зареждал.
      Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

      Коментар


      • #4
        До: Намаляване на разход гориво

        Най-вероятно са поредните таблетки добавящи ацетон в горивото. Има хора, които твърдят, че файда има и други, които отричат. Тестовете обикновено тенденциозна се правят с двигатели за косачки и това не е случайно. При прост класически карбораторен двигател подобрение наистина може да се наблюдава понякога. При съвременните по принцип е умряла работа, но пак много хора успяват да се заблудят в резултатите, защото ако не друго, те поне се свързват с попадналата в резервоара вода и я премахват, а също така и почистват донякъде цялата система. Резултата е, че ако по принцип двигателя не е подържан, след това почистване известно време работи по-добре. Във всеки случай обаче не бих ги използвал точно тях за целта, има си по-истински почистващи смеси, които е хубаво да се ползват от време на време.

        Колкото добавките за масло. Наистина има такива, които могат да му подобрят качествата... но винаги съм смятал, че е доста по просто направо да си купиш по-хубаво...
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #5
          До: Намаляване на разход гориво

          Ацетон на таблетки - как? Виж, за идеята таблетката да е сушител не се бях сетил - да си остане в резервоара (почти не пречи), но да прибере водата от горивото.

          Е, после ще се разтроши, ще задръсти помпата и т н, но за това ще е виновна последната бензиностанция, а не таблетката.

          Коментар


          • #6
            До: Намаляване на разход гориво

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Ацетон на таблетки - как?
            Хъм.. да...
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Намаляване на разход гориво
              1. Името ми е Пламен Петров и съм лицензиран представител на въпросната американска компания. От това би следвало, че всяка моя дума би трябвало да се възприема като "платена реклама" - оставам на вас самите да прецените дали казвам истината или ви пращам за зелен хайвер.
              2. Освен, че съм дистрибутор на продуктите, ползвам ги на личния си автомобил от 19-20 месеца насам. Няма нужда тук да обяснявам защо разхода на един и същи автомобил варира доста и от кои фактори зависи това. При мен засега постигнатите резултати са 12-14% икономия на градско и 22-24% на извънградско шофиране. (За най-големите неверници - пазя си всички бележки от бензиностанциите за последните 3-4 години).
              3. Това за НАСА (аз съм чувал и за ЦРУ) са малко "градски легенди" - както във всеки бизнес, така и в този има неопитни търговци (и дори пълни откачалки), които разправят врели-некипели, но това не прави продуктите по-малко ефективни, нито бизнесът по-малко печеливш. Но е истина, че продуктът е на пазара сравнително отскоро (ноември 2005 г.), въпреки че е бил изобретен още в средата на 70-те.
              4. Продукта не е горивна добавка, а катализатор на горенето. Работи на практика при всички видове горива. Повече за принципа на работа (разбира се, не очаквайте да си кажат всичко - все пак това нещо е защитено с патент) можете да разберете от това видео: http://www.youtube.com/watch?v=7GOB28H8PVw
              5. Фирмата е абсолютно сериозна и коректна. Имах удоволствието да се запозная със собствениците наживо миналия септември в Орландо, Флорида. Ето един репортаж и интервю с един от собствениците по CNN: http://www.youtube.com/watch?v=dyaY8t5jOXo
              6. Фирмата вече не е непозната и за българските медии:


              http://www.class.bg/view.php?id=16724

              http://www.dnesplus.bg/Science.aspx?f=109&d=227449

              http://www.insurance.bg/news/?cat=ne...=1&sn_id=66276

              Сигурен съм, че дори и три пъти по толкова информация (а аз разполагам с още доста) няма да убеди най-твърдоглавите "разбирачи", но аз с такива хора просто нямам и работа.

              За всички останали ще дам няколко източника на допълнителна информация (моите лични сайтове като представител на този бизнес), а който се интересува може и да ми пише на plamen5rov@abv.bg

              Благодаря ви за отделеното време!

              http://biznet.ffitv.com

              http://biznet.ffivision.com

              http://www.biznet.myffi.biz

              "Не давайте бисери на прасетата!"

              Коментар


              • #8
                До: Намаляване на разход гориво

                Казваш, че продуктът е патентован? Кажи номерата на патентите, и в кое патентно ведомство са заявени - САЩ, България, другаде? Понятията патент и тайна са несъвместими, но нека да го отдадем на неопитност на търговеца.

                Тъй като истината не се доказва от медии, нито с патенти, предлагам ти експеримент:

                Вземаме продукт, достатъчен за тест с 5 литра гориво. Поканваме колкото свидетели искаш (форум голям, любопитни много, хора с познания и авторитет - също). Вземаме автомобил с проста горивна система (карбуратор, например). Ревизираме горивната система пред всички. Пресвързваме я за работа с мерителен съд. Заставаме в началото на магистрала Тракия и изразходваме точно 5л гориво, по мерителния съд, като се движим с постоянна, предварително определена скорост. Връщаме се в началната точка и повтаряме експеримента с използването на катализатора. Публикуваме резултатите тук.

                Съгласен?

                Коментар


                • #9
                  До: Намаляване на разход гориво

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Казваш, че продуктът е патентован? Кажи номерата на патентите, и в кое патентно ведомство са заявени - САЩ, България, другаде? Понятията патент и тайна са несъвместими, но нека да го отдадем на неопитност на търговеца.

                  Тъй като истината не се доказва от медии, нито с патенти, предлагам ти експеримент:

                  Вземаме продукт, достатъчен за тест с 5 литра гориво. Поканваме колкото свидетели искаш (форум голям, любопитни много, хора с познания и авторитет - също). Вземаме автомобил с проста горивна система (карбуратор, например). Ревизираме горивната система пред всички. Пресвързваме я за работа с мерителен съд. Заставаме в началото на магистрала Тракия и изразходваме точно 5л гориво, по мерителния съд, като се движим с постоянна, предварително определена скорост. Връщаме се в началната точка и повтаряме експеримента с използването на катализатора. Публикуваме резултатите тук.

                  Съгласен?
                  Що ли не ми се вярва да се съгласи? Както и да е. Ако се съгласи и има ефект- добре. Първи ще му стисна ръката.Ако не се съгласи- чудесен пример за антиреклама. Тука сме около 20000 човека. Всеки като сподели за тоя случай с 5-6 приятели........- гадничко. Ама нали имаше една поговорка-Човек каквото сам си направи................
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Намаляване на разход гориво

                    Каква антираклама? То фирмата е толкова сериозна, че пощата и е в АБВ
                    Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Намаляване на разход гориво

                      Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
                      Каква антираклама? То фирмата е толкова сериозна, че пощата и е в АБВ
                      Шшшшшш, трай сега! Ако мерителния съд и GPS-а покажат Истината, пощата лично аз ще му я преместя в Gmail (платения, със собствен домейн!)

                      Едит: targa, ще е класически пример за подвеждаща реклама, а не за антиреклама. Аз го правя от любопитство, а той - за пари. Значи, той прави реклама, а не аз.

                      Едит 2: Ще помоля колегата, модератор на този раздел, да не трие това, което явно е реклама, заради стойността му като христоматиен пример.
                      Последно редактирано от Ясен; 12-06-08, 08:36.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Намаляване на разход гориво

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Шшшшшш, трай сега! Ако мерителния съд и GPS-а покажат Истината, пощата лично аз ще му я преместя в Gmail (платения, със собствен домейн!)

                        Едит: targa, ще е класически пример за подвеждаща реклама, а не за антиреклама. Аз го правя от любопитство, а той - за пари. Значи, той прави реклама, а не аз.

                        Едит 2: Ще помоля колегата, модератор на този раздел, да не трие това, което явно е реклама, заради стойността му като христоматиен пример.
                        Не четеш внимателно.

                        Ако не се съгласи- чудесен пример за антиреклама. Говоря че сам си прави антиреклама.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Намаляване на разход гориво

                          Залагам каса бира, че този човек няма да се съгласи на честно измерване.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Намаляване на разход гориво

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Казваш, че продуктът е патентован? Кажи номерата на патентите, и в кое патентно ведомство са заявени - САЩ, България, другаде? Понятията патент и тайна са несъвместими, но нека да го отдадем на неопитност на търговеца.

                            Тъй като истината не се доказва от медии, нито с патенти, предлагам ти експеримент:

                            Вземаме продукт, достатъчен за тест с 5 литра гориво. Поканваме колкото свидетели искаш (форум голям, любопитни много, хора с познания и авторитет - също). Вземаме автомобил с проста горивна система (карбуратор, например). Ревизираме горивната система пред всички. Пресвързваме я за работа с мерителен съд. Заставаме в началото на магистрала Тракия и изразходваме точно 5л гориво, по мерителния съд, като се движим с постоянна, предварително определена скорост. Връщаме се в началната точка и повтаряме експеримента с използването на катализатора. Публикуваме резултатите тук.

                            Съгласен?
                            Аз съм на теста.
                            Ама няма да го бъде
                            Ами като е от 70-те,защо производителите на автомобили него препоръчват.Аз лично съм купил 3 нови,ама не ми препоръчаха добавки да пестя гориво.
                            Айде на теста,ще се видим
                            ТЛК 80 4,2ТД-95г

                            Коментар


                            • #15
                              До: Намаляване на разход гориво

                              Нещо ще тествате ли?
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X