Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прехвърляне на автомобил - съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Прехвърляне на автомобил - съвет

    Не се занимавай с глупости. Аз така чакам един вече два месеца да си уреди взаимоотношенията с човека който му я е продал и му е издал пълномощно, Макар че предложих да покрия и разходите по предходното прехвърляне още нямам резултат, а преди това ми разправяше че е за един ден работа. По правило такива коли са с неплатени с години данъци. Бараки има много, не се занимавай с тая. Ако все пак искаш, провери номерата на ДВГ и на рамата дали отговарят на тези в предишните документи и на тези в пълномощното и парите ги даваш след изповядване на сделката ако евнтуално стане това. Отам нататък колата е твоя. Успех.

    Коментар


    • #17
      До: Прехвърляне на автомобил - съвет

      Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
      И от кога искат декларация от собственика или само си чул от трето лице а не от нотариус.Ако в пълномощното пише,че може да се преупълномощава нямя проблем и в новото пълномощно да се включи такава кауза.А за да няма хъра мъра с паричките продавача попълва нотариално заверена декларация,че е получил парите (сумата)от продажбата на колата което гарантира на новия собственик спокойствие за вложените средства.
      Изпревалили са ме с отговора:
      Първоначално публикуван от Цанко Преглед на мнение
      Ако имаш пълномощно , което включва упълномощеният да се разпорежда изцяло с автомобила + две декларации от собственика - едната , че няма задължения към държавата, а другата за семейно положение ( ако е женен незнам как става - май трябва документ от съпругата, или дори да присъстват двамата съпрузи) няма да имаш проблеми при нотариуса. Но трябва да се знае , че тези деклараций важат една година.
      Няма как да продадеш колата, по легален начин поне, без декларация за задължения и за семейно положение. А те важат само една година...
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #18
        До: Прехвърляне на автомобил - съвет

        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
        Няма как да продадеш колата, по легален начин поне, без декларация за задължения и за семейно положение. А те важат само една година...
        Важно уточнение! Важат за календарната година - съответно, ако са с дата 23.05.08 важат до 31.12.08
        Така се прецакахме с едно ремарке - направихме пълномощното септември, а тъста ми се накани да прехвърля през март и нотариуса му отказа... Продавачът категорично отказа да попълва втори път декларации пред нотариус... и така си остана...

        Според мен, това с нотариусите е пълна тъпотия и отживелица - МПС-тата трябва да си се продават с договор свободен текст и с двата талона направо в КАТ да се прехвърля собствеността... Като в Европа

        Един ЛСД телевизор е 2000лв и не ти трябва нотариус за да си го купиш или продадеш в магазин за крадени стоки /т.нар. "заложна къща"/, а за 20-30 годишна бангия от 200лв ти трябва една камара документи...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #19
          До: Прехвърляне на автомобил - съвет

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          Важно уточнение! Важат за календарната година - съответно, ако са с дата 23.05.08 важат до 31.12.08
          Така се прецакахме с едно ремарке - направихме пълномощното септември, а тъста ми се накани да прехвърля през март и нотариуса му отказа... Продавачът категорично отказа да попълва втори път декларации пред нотариус... и така си остана...

          Според мен, това с нотариусите е пълна тъпотия и отживелица - МПС-тата трябва да си се продават с договор свободен текст и с двата талона направо в КАТ да се прехвърля собствеността... Като в Европа

          Един ЛСД телевизор е 2000лв и не ти трябва нотариус за да си го купиш или продадеш в магазин за крадени стоки /т.нар. "заложна къща"/, а за 20-30 годишна бангия от 200лв ти трябва една камара документи...
          Много си прав, че са отживелица нещата с нотариусите, но ако нещата отидат само на договор - свободен текст ефектът е, че кражбите на ватомобили ще намалеят до минимум в България и зверски ще се засили търговията (покупко-продажбите) !

          Коментар


          • #20
            От: Прехвърляне на автомобил - съвет

            Извинявам се че пиша по чуждите теми но... въпроса ми е следния каква е глобата за пропуснат срок за прехфърляне (който беше 1 или 2 седмици ако не се лъжа) в моя случай става дума за години ако има значение (увеличава ли се глобата... ако съм закъснял с месец каква е ако със година каква)
            Историята е следната кола продадена с нотариус следващия собственик не я е прехфърлил на негово име в срок след време продава на 3-то лице но без малкия талон... т.е. аз искам да я купя от 3-тото лице но ми е нужен малкия талон искам да издиря човека в който е малкия талон и да му предложа да платя глобата... та да си я прехфърли на негово име че после да ми я продаде законно... някой може ли да ми каже колко е тази глоба да видя заслужава ли си тоя филм

            Коментар


            • #21
              От: Прехвърляне на автомобил - съвет

              Първоначално публикуван от cerebral Преглед на мнение
              Извинявам се че пиша по чуждите теми но... въпроса ми е следния каква е глобата за пропуснат срок за прехфърляне (който беше 1 или 2 седмици ако не се лъжа) в моя случай става дума за години ако има значение (увеличава ли се глобата... ако съм закъснял с месец каква е ако със година каква)
              Историята е следната кола продадена с нотариус следващия собственик не я е прехфърлил на негово име в срок след време продава на 3-то лице но без малкия талон... т.е. аз искам да я купя от 3-тото лице но ми е нужен малкия талон искам да издиря човека в който е малкия талон и да му предложа да платя глобата... та да си я прехфърли на негово име че после да ми я продаде законно... някой може ли да ми каже колко е тази глоба да видя заслужава ли си тоя филм
              e, то ако имаш големия талон, направо търси собственика, който е вписан вътре.......... минава на каналите/загубен малък талон/ и после ти я прехвърля.........

              с данъка как стоят нещата?
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #22
                От: Прехвърляне на автомобил - съвет

                При наличие на договор за покупко продажба не е възможно собственикът по талон да продава автомобила втори път (първият договор със сложна процедура се анулира през съд). Глобата по закон е от 20 до 150 лв. Но е много вероятно да не наложат никаква или най-много глоба с фиш (тоест максимум 50 лв.).
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X