Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ладога 2008

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Ладога 2008

    Стефане, поздрави за приключението.С голямо удоволствие чета постовете ти.

    Коментар


    • До: Ладога 2008

      Участието на Стефан в Ладога 2008 и този репортаж се осъществиха с помощта на:


      OFFRoad-Bulgaria.com
      Списание OFFROAD BG

      Генерален спонсор T.T +
      Т.Т. Младши


      Тони Илиев
      Spas55

      rumbata
      Иван Алексиев
      Станко Вълчанов
      Pursie
      Александър Василев Димитров
      Евгении Кукурешков
      vladi333

      iiiopo
      Павлена Николова
      Tramp

      Веско
      sabin

      МИШО/ELEKTRIK
      zzlatev
      Yaro
      peppy

      Ivich
      BatGeorgeone

      Явор(dorzi)


      Снимките са правени с прахо, водо и ударозащитени фотоапарати ОЛИМПУС единият от които беше специално предоставен от представителството на ОЛИМПУС за БЪЛГАРИЯ.
      Последно редактирано от Венцислав Петров; 30-06-08, 13:39.
      VPetrov.photography

      Коментар


      • До: Ладога 2008

        По улиците около мястото спират обозите. По техните мерки това са кьорсокаци, по нашите - няма такива булеварди. Добре че е почивен ден и няма движение, а и милицията гони всички. Повечето са прости джипове, пикапи, каравани, но има и ценна техника.



        Исаакиевският събор е черква разбира се, но кой знае защо няма и капка излъчване на православен храм. Огромно подтискащо здание.



        Веднага се отказвам да го снимам. Както и нощният Петербург. Сигурно такива правилни снимки има по всички специализирани места. За да се снима каквото и да е от всичкото, не знам дали трябва специален апарат, но човек трябва да е голям художник. Красотата е объркваща. Не съм художник.
        Постепенно грамадният площад се пълни с джиповете, които нощеска ще се вмъкнат във вечно заблатената реликтова гора. Такова количество подготвена техника, вярно не може да се събере накуп никъде другаде по света.











        До нас доверчиво спира холандско Роки. Лъскаво, нагласено. Всичко му е на шест, само дето си няма военни уазови мостове със симекси 36 дюйма, и екипажът му вярва в доброто и цивилизацията



        Събира се народ, снима, удивява се, усмихва се със съчувствие. Част от народа деловито проверява има ли достатъчно буксирни точки за да се тегли лесно ако го срещнат после заровено. В главата ми дрънчи първият звънец и се събужда затисканата много дни тревога. Макар че още лежи на припека и лениво се протяга, това е то - глутницата на истинските щурмани.

        Заводът УАЗ е дал пари на някого за реклама на Патриота. Тунинговата кантора База Боевых Самопрыгов на Димка Самопрыг е направила от непонятното изделие много лъскав пикап





        В последната нощ в последния лагер, на официалното събиране, пилотът му съвсем сериозно ще помоли за микрофона, за да каже че на Патриота вече няма да тръгне и в категорията Туризъм.

        Мотоциклети няма. Квадроциклите са само 4х4, карат задължително в отбори по две машини. Събират се в отделно табунче



        Всичките имат горички от шнорхелчета,



        а най - напредналите - от части от УАЗ



        От трибуната казват речи. Точно в 12 часа гръмва оръдието на Кронщадската крепост, небето се пълни с балони, и от рампата под шарената арка тръгва първият отбор.
        Опашката е дълга, стартът е по бордовите номера. Покатервам се на седалката,



        и Сашка Боцманът се вмъква в колоната.





        В главата ми е каша. Мисля си за хората които ме поканиха, за хората които застанаха зад мене без дори да са ме виждали, и че понякога мечтите се сбъдват. Тълпата вика, слънцето свети, и още преди чувството за нереалност да ме изключи, минаваме през старта на Ладогата. Невъзможното се е случило.

        Коментар


        • До: Ладога 2008

          Еи, с това Българско знаме ми насълзи очите бре , радвам се че си си збъднал мечтата
          sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

          Коментар


          • До: Ладога 2008

            Стефане, само от написаното усещам, че още изживяваш нещата. Мисля, че те разбирам, и аз понякога сънувам Мозамбик, а минаха 10 години.
            Само корави непукисти като теб и Пеко Близнака могата да правят това, което направихте Вие. Браво. И благодаря. Чакам с нетърпение следващият репортаж.
            П.П. Знамето е при мен, с подписите. Ще се пази като ценна реликва за бъдещия музей. Благодаря ти и за него.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • До: Ладога 2008

              Първоначално публикуван от п-к A.Moralez Преглед на мнение
              " если б было море пива-
              я б дельфином был красивым,
              если б было море водки-
              я бы был подводной лодкой!"
              (Дюна)
              Стефан-плыви!

              Yellow submarine,
              Же"лть' Параход,
              Все" в порядкe.
              Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

              Коментар


              • До: Ладога 2008

                Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение

                Yellow submarine,
                Же"лть' Параход,
                Все" в порядкe.
                Грешка:Подводница не параход.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • До: Ладога 2008

                  Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                  Грешка:Подводница не параход.
                  Просто не е същата песен.

                  Коментар


                  • До: Ладога 2008

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Просто не е същата песен.
                    Същата песен е , само че така са я пели когато западните песни са били забранени у нас ... Битълс ... Ех .. старите плочи .
                    Важното е да се плува, под или над водата няма значение ...
                    ..чакаме продължение ....
                    Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                    Коментар


                    • До: Ладога 2008

                      От официалния старт, всички заминават при крайцерът Аврора. От там милицията трябва да изведе колоната с буркани и сирени на Мурманското шосе. И ние минаваме, гледаме корабът и ядем сладолед. Оказва се че за всички това е крайцер от боя при Цушима. За 17-та година никой не ще нито да говори, нито да мисли.
                      Ние обаче мислим. Измисляме че не ни трябва колона, ами един куп части. Пожарът е далече, за да се разгори му трябва още не по-малко от минута. Така че спираме да се правим на цивилни, изхвърляме локвичката стопено олово, ръгам където трябва гаечните ключове за да запали, и се омитаме. По пътя товарим клеми, грес, лагери, ритуални течности, стряскам се от табела "Мурманск, 1 500 км", и мирската суета остава зад нас.
                      По една лента във всяка посока, като нашите пътища. Само дето практически няма завои. Вече няма и села. Гората е от тънки, много високи борове. На много места изглежда като след пожар, на други - като болна. Полупаднали мъртви дървета. Само че не е болна, и не е имало пожар. Просто блата. Водата стига до шосето - на повечето места то всъщност е насип.











                      Усещането е че е привечер.



                      А е след 23 ...

                      Преди самия лагер, на около 130 километра от точката, за едната бройка да заврем Газелата пред нас под ТИРа пред нея. Спирачките са се свършили съвсем. Ситуацията е безнадеждна по всички учебници, обаче ние не сме ги чели. Саша съвършено чисто излита на десния банкет, понеже целият е в ями забива газта в пода, и колоната даже не разбира какво я е чакало. Някви от шарените джипове си правят купон. Нищо не е топло и от никъде не капе. Просто лявото предно колело се клати три пръста. Те ти тебе дискови спирачки. Теглим им майната, запомняме че нямаме спирачки, купуваме за всеки случай накладки и течност, и караме нататък. Все едно няма какво да направим.
                      Последната бензиностанция



                      още петнайсетина километра асфалт нанякъде, и влизаме в тъмната гора.



                      Това е максималната тъмнина, и то само защото аз толкоз и умея да снимам Всъщност е по-светло. Там вече ни чака нашият лагер



                      и печалната констатация, че додето сме се мъкнали счупени сме закъснели, и стартът на нощното ориентиране вече е закрит. Вкисваме се, разбира се, макар че никой не го показва.

                      Коментар


                      • До: Ладога 2008

                        мамка му й прасе (за старта)

                        P.S. не знаех, че Аврора е била при Цушима, ба мааму
                        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                        Коментар


                        • До: Ладога 2008

                          Много яко !
                          Искам превод.
                          Моля!
                          Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                          Коментар


                          • До: Ладога 2008

                            Участието на Стефан в Ладога 2008 и този репортаж се осъществиха с помощта на:



                            OFFRoad-Bulgaria.com
                            Списание OFFROAD BG

                            Генерален спонсор T.T +
                            Т.Т. Младши


                            Тони Илиев
                            Spas55

                            rumbata
                            Иван Алексиев
                            Станко Вълчанов
                            Pursie
                            Александър Василев Димитров
                            Евгении Кукурешков
                            vladi333

                            iiiopo
                            Павлена Николова
                            Tramp

                            Веско
                            sabin

                            МИШО/ELEKTRIK
                            zzlatev
                            Yaro
                            peppy

                            Ivich
                            BatGeorgeone

                            Явор(dorzi)


                            Снимките са правени с прахо, водо и ударозащитени фотоапарати ОЛИМПУС единият от които беше специално предоставен от представителството на ОЛИМПУС за БЪЛГАРИЯ.
                            Последно редактирано от Венцислав Петров; 30-06-08, 13:40.
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • До: Ладога 2008

                              Бааааааааа тези още продават бензин 76
                              Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                              Коментар


                              • До: Ладога 2008

                                Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                                Много яко !
                                Искам превод.
                                Моля!
                                на кое?
                                на това ли?

                                Ако бе морето пиво-
                                делфинче щях да бъда аз красиво.
                                Ако бе морето водка-
                                щях да бъда аз подводна лодка!

                                на тези младежи е http://www.limonia.ru/history.php ако не се лъжа
                                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X