Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

    Първоначално публикуван от emilio24 Преглед на мнение
    Бих искал да запитам някой от колегите чувал ли е на лада нива на предните главини да се прави така,че да се монтират не конусни,а прави лагери?Преди време бях чул,че има направена подобна Нива но как и защо?!
    Ако разбираш руски език, в nivafaq има обяснение как се прави.

    Коментар


    • #47
      От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Ако разбираш руски език, в nivafaq има обяснение как се прави.
      Последно, даже, като гледах, в нивашоп-а, имаше готови направени с лагер главини
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #48
        От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

        Това с нивашоп-а къде може да се види разполагате ле с линк към страница?

        Коментар


        • #49
          От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

          http://www.niva-diesel.pl.ru/index/stup.html
          УАЗ 452АЭ 1975г.

          Коментар


          • #50
            От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

            Първоначално публикуван от emilio24 Преглед на мнение
            Това с нивашоп-а къде може да се види разполагате ле с линк към страница?
            Ето това май, гледах, последно Но с цена от 447 лева, няма как да стане....
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • #51
              От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

              Моето скромно мнение е , че това можи би е проблемен но и важен възел и ако се кара много инвестицията си струва.

              Коментар


              • #52
                От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

                А моето нескромно мнение е , че тази концепция става само за гладък асвалт
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #53
                  От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

                  Развеселихте ме.
                  Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                  Коментар


                  • #54
                    От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

                    Преди време когато бях горд собственик на Нива се наложи на два пъти да сменям по-горе посочения възел което ми излезе по около 100 лв.на смяна.отделно,това,че не може да има доверие човек,който веднъж си е изпатил.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

                      Първоначално публикуван от emilio24 Преглед на мнение
                      Преди време когато бях горд собственик на Нива се наложи на два пъти да сменям по-горе посочения възел което ми излезе по около 100 лв.на смяна.отделно,това,че не може да има доверие човек,който веднъж си е изпатил.
                      Ако ползваш Нива по предназначение, разглобяемият конусен лагер има смисъл.

                      От друга страна, това нещо се чупи при два случая - пренатягане или менте.
                      Пренатягането се случва когато пипа някой който не знае какво прави. От това никаква конструкция не е застрахована.
                      Менте може да е както единият вид лагер, така и другият, с еднаква вероятност.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

                        Какво ще е по-различното в принципа, ако лагерът на глвината не е конусен? Трябва да има някаква причина да ги слагат още...! На Москвича не ми създаваше про блеми....

                        Коментар


                        • #57
                          От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

                          Цилиндричният двуредов лагер е по-висока технология. Той има предимството работните му хлабини да са настоени фабрично и да не зависят от уменията на монтьора.

                          За сметка на това за подмяната му вероятно трябва преса, не може да бъде почистван и не може да му се подмени смазката, когато се замърси. Той уж е капсулован де, ама достатъчно рядка кал при подходящо налягане ще влезе. Освен това не съм сигурен, че москвичовския (който се ползва за преработката на Нива) има достатъчен ресурс при натоварване със значително по-тежкото колело и значително по-разнообразните действащи сили.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Цилиндричният двуредов лагер е по-висока технология. Той има предимството работните му хлабини да са настоени фабрично и да не зависят от уменията на монтьора.

                            За сметка на това за подмяната му вероятно трябва преса, не може да бъде почистван и не може да му се подмени смазката, когато се замърси. Той уж е капсулован де, ама достатъчно рядка кал при подходящо налягане ще влезе. Освен това не съм сигурен, че москвичовския (който се ползва за преработката на Нива) има достатъчен ресурс при натоварване със значително по-тежкото колело и значително по-разнообразните действащи сили.


                            О, нямах предвид Москвичовски лагер да се слага на Нива. Външният лагер на главината на Москвича е доста по-малък в диаметър от Нивовия! Мисълта ми беше, че съм карал 300 000км на Москвич 2140 и този тип лагер на главинта не ми е създавал проблеми. Сменял съм го всичко два пъти, най-много 3 пъти. Затова се чудех дали си заслужава преработката от конусен на цилиндричен

                            Коментар


                            • #59
                              От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

                              Ами не.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

                                Замислете се къде върви едното и къде върви другото.
                                И при мен на леката кола-/Жигули 1600/ за 220 000км. са сменени веднъж предните лагери и чак сега им иде пак реда.
                                При Нивата,обаче същия тип лагери държат 4 пъти по-малко,ако се кара често през дълбоки води,калища,тини и какви ли още не мръсотии.
                                Също голямо влияние оказва и карането с по-големи гуми-при мен 205/80-16.
                                Тъпото е,че обикновено лагерите превъртат в главината и се налага смяна и на нея.
                                А тя за ресурса,който има хич не е евтина.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X