Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С Жоро и австрийците на Свети Влас - бърз репортаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С Жоро и австрийците на Свети Влас - бърз репортаж

    както стана известно от други теми жоро и данчо са с една група австрийци на свети влас и се бяхме разбрали да ида и аз
    като тръгвах ми казаха че от два дни почти непрекъснато карат в дъжд но все пак реших да отида
    Слава Богу времето точно този ден се оправи и бе чудесно за ендуро
    все пак калта бе ...НАВСЯКЪДЕ
    по едно време имах чуството че караме ДЖЕТОВЕ
    Ето и кратко фоторепортажче жоро като се върне ще направи по обширно че правеше много интересни снимки

    пристигам надвечер и паркирам КДХ са до "елитните" машини
    пъво го сложих на обратно но ми се скараха че...имало ред и трябва всичко да е по конец

    гледка от терасата на нощтният залив м/у слънчев бряг и несебър
    от снимката най вероятно не личи но на живо бе красиво



    всяка сутрин групата се събира на закуска и се провежда и нещо като брифинг каква е програмата за деня тук още не всички са дошли
    аз използвах момента да съобщя добрата новина че съм забраван и съм си забравил ...ботушите в харманли веднага измъкнаха от някъде едни почти нови GAERNE SG10 които ми паснаха перфектно

    тръгнахме по една пътека която жоро намерил в гората жоро обаче подкара яко и дръпнахме много на групата а пътеката бе от по трудничките и мокрите камъни доста позабавиха и измориха повечето от групата че бяха все с по големи мотори 4т

    двата най бързи мотора


    един от австрийците естественно с ...ктм

    пътеката взе и първата "жертва" -разкървавен и ожулен нос на един от групата който между другото караше не лошо но нещо не можа да се разбере с гъстите храсталаци
    ние с жоро между другото също направихме по едно две "полягания"


    поредна спирка за отдих и събиране на групата

    на едно от по сухите места

    следващата спирка бе радио телевизионната кула

    кдх са пред кулата ,преди да тръгна не му обтегнах добре веригата и в тая кал за нула време се отпусна но с механика им ханес който носеше всякакви ключове я регулирахме

    вижте каква интересна табела видяхв гората пред кулата

    следващата спирка бе в едно малко селце където се проведе конкурс за най як мотор
    естественно победител бе КДХ-са

    след това покарахме още доста но снимаше жоро който между другото на едно качване успя да падне доста атрактивно че си счупи и ЧИСТО НОВИЯ ГПС гармин мап 60сх
    пак добре че на него нищо му нямаше
    на връщане леко групата се разпокъса и се разминахме понеже бяхме тръгнали по обратният път аз тръгнях по следите които сме оставили на отиване и като си поглеждах и гпс а от време на време стигнах в хотела по обратният път а другите на няколко групи един по един пристигнаха и те

    изсипах се со все калта в луксозната баня
    и направих последна снимка за довиждане от прозореца
    Последно редактирано от mitkov; 28-03-07, 11:04.


  • #2
    имах малко проблем с компютъра и затова първо излезе една съкратена версия за което се извинявам, но сега всичко вече е ок

    Коментар


    • #3
      Леле как ви завиждам само, и аз вчера легнах с мисълтта да покарам днес ама нещо съм станал зиморничев и не ми се излиза на снега...е утре вече няма начин

      Коментар


      • #4
        I love the mud!

        Коментар


        • #5
          Ей, тоя Митков бе.
          Голяма реклама от една година и нещо на тоя KDX!
          Направо ще му предложа да ги сменим с CRF-a, че да му дам и някой лев отгоре.
          Снощи късно се върнах от Св. Влас, та ще пусна снимки и аз, но по-късно, че днес бях затрупан от работа!
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • #6
            Тъй като изкарах цяла седмица в кал, дъжд и цапуртия с мераклиите австрийци, ще направя малко "по-бавен" репортаж от мястото на събитието - районът от Свети Влас до Дъскотна на запад и Несебър на юг.
            Ето така сварих моторите, наредени по цвят, качества и красота от Ханес , когато с Валтер прибрахме седемте гости от летище Варна. Как си мислите, че можеха да изтърпят Митков, който като дойде и си лепна KDX-са с гъза напред ?!


            Това е положението. Ред, дисциплина и точност. Разбира се всичко това обвързано с яка стоманена верига по мое предложение.


            Дежурният в такива случаи брифинг и обявяването, че аз ще ги водя в темпо за разходка.


            Тази група повече си падаха по шосейния туризъм и темпото за ендуро разходка се оказа малко бързичко за тях. Още в първия ден почти всеки посети по един трънак и се наложи лекарска намеса.


            А жилавият, малък Ханес се кефи, колкото по-шибано е времето.


            Така ентусиазирано тръгнахме в началото, но само след 20 км поискаха да се върнем


            Дежурно място за снимки между Влас и Емине. Само аз бях без регекомби и ботушите ми бяха пълни до горе с вода. Алпайнстарът ми потвърди славата си на водонепропускащи ботуши. Всичката вода остана в тях отначалото до края.


            Вторият ден бе кошмарен. Буквално плувахме навсякъде. Паданията бяха на всеки километър, но по-скоро беше вид приводняване. Гостите без особено желание излязоха на "разходка", но Валтер беше непоколебим и отсече, че ще се кара на 100%.


            Решх да ги заведа на едни хълмове край пътя Айтос - Сл. бряг и попаднахме на тази табела. Попитаха ме какво пише, а аз им обясних, че предупреждават да не се излиза с кални гуми по асфалта! Това също ги притисни.


            Групата стои на един от хълмовете и никак не и се слиза в калта.


            Ден трети. Вече съм с температура и с фервекса в джоба. Двата дни без регекомби и с водонепропоскливите ботуши ми се отразиха зле. Казах, че ще ги водя с джипката за да се пооправя малко. Австрийците недоверчиво посрещнаха това мое предложение, но като видяха от къде прекарах Витарката направо се смаяха и получих в края на деня бурни овации.


            Този ден беше сигурно най-ужасен. Теренът бе кошмарен, а на всичко отгоре падна и мъгла. Данчо си вдигна чукалата и замина за Гърция на топло, но веднага бе сменен от Митков.


            Ето го нашият приятел ухилен на KDX-са. Наистина с него не срещнахме трудности по пътечката в гората, която изимпровизирах набързо, но по-тежките КТМ-и и още по-тежките Хускварни БАЯ зор видяха. Пак си изпуших половината кутия цигари.


            Хванахме пътя Емине - Ком и там карахме по тревата за да не затъваме в калта. Garmin-ът все още чертаеше уверено, без да подозира какво ще му се случи.


            Карането в колона поразкраси някои повече, други по-малко.


            Митков се кипри в кофата на фадромата, а фадромаджията ме попита дали да го пусне в канала, ама аз излъгах, че ми е приятел.


            Ханес пък само чакаше да му посочим някое по-трудно деренце и тръгваше да го пробва.


            Е, не всеки път пробите бяха успешни, но който не пробва не може да разбере.


            Ето, това се случи с новичкия ми GPS след едно неочаквано падане, предизвикано от скрит в тревата голям камък. Тук е мястото да похваля Гарминът, който след като отхапа голям чим трева и така отчекнат си продължи да навигира без проблем. Събине, само предният панел е счупен, така че разчитам на теб!


            Докато Ханес разясняваше на групата как се почистват амотртисьорите след каране в кал ...


            ... аз и Валтер отидохме да разузнаем как стои въпросът с каране в пясък по дюните между Сл.бряг и Несебър. Нямаше жива душа, а пясъкът беше стегнат от влагата и решихме да доведем и остналите след като пристигнат 5-те комплекта накладки, изпратени ни любезно от Краси (Макея Спорт). Калта през предишните дни бе изпапала старите до желязо!


            Това беше чудесна школа за по-несигурните. Всеки се кефеше и караше смело, а честите падания на мекия пъсък бяха напълно безопасни. Жалко че нямаше кой да ме снима, тъй като отново прескочих смело една дюна и се преземих в един дълбок трап. Моторът се заби и остана прав, а аз след две салта и два винта се намерих на 10 метра от него в краката на Ханес, който умря от смях.

            След час свободни тренировки отидохме да пием безалкохолна бира в Стария Несебър. Тук пък имаше тренировка по качване и слизане от стъпала.


            Групата пие наливна бира "Бургаско пиво"от по 3 лева парчето.
            Казах на Валтер да не ходи да плаща сам, ама слуша ли ме?


            След "чудесната" бира отново се върнахме на дюните и си намерихме ново място за оран.


            Всеки си тренираше както иска и където поиска. Голям кеф!


            Резултатът от тренировката. Хубаво е докато няма много коловози. После те започват да те водят и мястото се сменя.


            Накрая заровихме моторите дълбоко и си направихме обща снимка за спомен. Жалко, че Митков не остана! Имаше голям мерак да караме по плажа, но друг път пак ще го направим.


            Ханес на тръгване се развихри отново и никак не му се прибираше. Тук точно до водата, на твърдия мокър пясък карах със 120. Обърнете внимание на следите, които се кръстосват на преден план по пясъка. Едва забележимите са от лекия CRF, a дълбоката оран от Хускварната


            Накрая ги прекарах по крайбрежната ивица до хотела и тези които минаваха бавно по камъните отново се озориха, тъй като това за повечето с изключение на опитните Валтер и Ханес беше нов елемент.


            Стария Несебър много хареса на гостите и казаха, че пак ще дойдат, но в по-хубаво време, че само два дни от пет не валя.


            Трябваше да си тръгна и аз ден по-рано поради спешно обаждане от "щаба". Успокоих австрийските приятели, че на другия ден със сигурност няма да вали и докато кача мотора на платформата, видях как един гларус умираше от смях на мокрите вече керемиди.
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • #7
              Прекрасни снимки !
              Може би нааааай-пълния материал правен до сега за една "разходка" разделена на няколко дни !
              Евала, Жоро, за невероятните снимки показващи голяма част от чувствата и атмосферата на преживяването !
              ----
              П.С. Тоя плаж там, вие ли го разорахте така
              Бях тотално смаян от стореното на плажа
              Лудница
              [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
              [/FONT]________________________________________
              [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
              [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
              [/CENTER]
              [/CENTER]

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Different_Soul
                Лудница
                Взе ми го от устата! Браво, Жоре! Яко сте поорали!

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Different_Soul
                  Тоя плаж там, вие ли го разорахте така
                  Бях тотално смаян от стореното на плажа
                  Лудница
                  Да, дори питахме управата дали можем да покараме там и те ни разрешиха без проблем, тъй като не е сезон. Казаха, че дъждът и вятъра ще заличат всичко.
                  ... и ние почнахме оранта!
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #10
                    Re: С Жоро и австрийците на Свети Влас - бърз репортаж

                    здравейте отново..1 година по късно австрийците пак са на влас и..аз пак бях там ..само че този път бяха дошли с мотоциклети за триал ..и имаха 2 в повече по поръчка на Жоро ги докарали

                    а отдавна ми бе мерак да покарам триал мотоциклет пък и винаги е интересно да се видиш с дезерт дрийм.. така че ходих в събота и покарахме пак..този път триал

                    много бе приятно -направихме и снимки утре ще кача някоя
                    ..между другото.. в началото се бях постреснал дали ще мога да карам с тях триал ..а и не бях карал такъв тип мотор ..без да броим няколко кръгчета и то много отдавна .. оначалото и австрийците бяха скептично настроени като им казах че не съм карал такова чудо. ..като стигнехме началото на някоя по трудна пътека и се чудиха да тръгват ли дали ще мога да карам с тях ..то и аз се чудех..но се оказа че си минах отвсякъде и то без да закъсвам докато на повече от половината група се случи да спират или позакъсат ..голяма веселба ..мисля че добре представих нивото ни в БГ ..много бяха изненадани особенно след като вече посвикнах направих и няколко номера които само един двама от тях ги можеха ама по едно време измислих и едни -дето и на тях не им се пробваха ..той обаче и единият направи няколко дето на мен ми се видяха трудниа и като цяло ..майстор си е човека ..ама .. другия път ще му кажа аз на него ..а бе ..веселби..ама пък не си мислете че се размина без мятане и фъргане на мотори де ..предимно от моя страна ..най вече заради безумни експерименти. но-
                    накрая след поредния преодолян екстрем скептицизма и шегите им по наш адрес се поизпариха.. та взеха да ме убеждават че трябва да популяризираме триала в бг и че е идея да стана представител на "гас гас" те щели да помогнат..
                    но ги полях със студеният душ и им обясних че у нас триала е нещо ново и не много популярно.. за сега поне още повече че еко -стяганията все още не са ни стегнали чак толкова а всъщтност донякъде бумът на триалките при тях на това се дължи..докато при нас -единственният дилър на триал мотоциклети който имаме а именно на - бета- е продал до сега само 1 бройка триалка ..но както и да е да не се отплесвам..

                    като цяло триала се оказа нещо много готино а и те го практикуват по много интересен начин..нещо като високо интелигентни културни и екологични разходки правят с триалките -без да ровят без да вдигат шум като в същото време си минават от всякъде и то поради естеството на моторите това става с голяма лекота ..къде на шега къде на истина ..като ме попитаха какво мисля за триала им казах че от това което виждам стигам до извода че това е -мотоспорт за ..аристократи ..на което те много се накефиха ..изключително приятно време бе прекараното с тях и въпреки дъжда който ни валя от половината на там пак се накефих мнооого
                    ..успях да тествам и няколко различни модели триал мотоциклети..всъщтност ..само два де-"гас гас" и "монтеса" ..ама то това са най известните ..имаше и едно 4 тактово триал моторче-"шерко" ..ама на него хич не го и погледнах че тия 4 т ..е гати таралясниците ..уж ново а на 2-3 места се наложи да го бута да запали ..докато от 2 тактовите даже и монтесата дето бе 10 годишна палеше от раз ..казах му да го хвърли някъде да го не мъчи.. ..но пък като запалеше ..добре вървеше де ..докъто пак да загасне

                    ..айде чоа за сега..утре ще подбера няколко снимки да кача ..
                    Последно редактирано от mitkov; 02-04-07, 00:25.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: С Жоро и австрийците на Свети Влас - бърз репортаж

                      Митков тия траяли пълни траяли ли бяха, в смисъл от тия дето изобщо нямат седалка, или .... ма то това ще го видя от снимките де?
                      Направи малко сравнение ако обичаш с ендуро от типа на КДХ-а.
                      Стават ли за по дълги преходи и по-уморителни ли са от нормално ендуро?
                      Поддържат ли някаква прилична скорост например по горски път ( пак сравнено с ендуро)?
                      Приблизителен разход на гориво?
                      Има ли ограничение в тежестта на ездача? Щото като гледам по телевизията само лекички момченца ги карат та да не вземе да издиша окачването от някой по-тежък?
                      Разговаряли ли сте с австрийците за издръжливостта на двигателите (нужда от чести ремонти и т.н.)?
                      Мисля че малкия интерес в БГ към тези мотори се дължи отчасти на недостатъчна информираност, и отчасти на грандоманията на българина, който си мисли че и мотор да е и кола да е ,колкото са по-мощни и по-големи толкова по добре (нали бая годинки по-мощно от лада и ЧЗ нямаше)!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #12
                        Re: С Жоро и австрийците на Свети Влас - бърз репортаж

                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...C8%C0%CB%CA%C0
                        DCRT®

                        Коментар


                        • #13
                          Re: С Жоро и австрийците на Свети Влас - бърз репортаж

                          ..ПЪЛНИ триалки си бяха..нема грижа и хора по 100килца ги карат и е супер..сега съм много зает не мога в момента да кача снимките..ето ви само 1 за загрявка

                          е така се подпират триалки

                          тоз мотор дадоха на мене-монтеса 1996 та модел



                          къщата на чиято врата ..почуках с триалката

                          Коментар


                          • #14
                            Re: С Жоро и австрийците на Свети Влас - бърз репортаж

                            Утре и аз заминавам за един-два дни, че трябва да ходя пак в Хисаря.
                            Митков, свободната траялка действително вече е една. Шеркото сдало багажа!
                            Време е и аз да покарам такова животно!
                            Ендурото и сексът не са шега работа !
                            -------------
                            Животът се измерва с броят на издишванията !

                            http://sixdayscrazyjob.com
                            http://crazy-job.com

                            Коментар


                            • #15
                              Re: С Жоро и австрийците на Свети Влас - бърз репортаж

                              Митков, свободната траялка действително вече е една. Шеркото сдало багажа!
                              нали..аз като му разправях на този той ми вика..аа само е влязла вода някъде за това изгаснало..та го завлякохме до хотела с едно въже..е гати 4 тактовите бънгии

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X