Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero - Pinin - Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Pajero - Pinin - Freelander

    Здравейте колеги,спрял съм се на 3 "джипа" и немога да стигна до мнение какъв да си взема.
    -Mitcubishi Pajero
    -Mitcubishi Pajero Pinin
    -Land Rover Frilander
    Изчетох доста форуми но не стигнах до никакво мнение.
    По принцип съм харесал Mitcubishi Pajero 2.5TDI,но пинина е по нова година а е на същите парички.Върно е че е много малък ужасна возия но явно е проходим,а смятам да излизам с него и извън асвалта (не говоря за тежък офроут но мястото когато е мокро е трудно проходимо).Land Rover Frilander нова година но четох в този форум че постоянно има някакви дефекти по ходова част,уплатнения,гарнитури на главата и.н.
    Изкам да ви помоля да направим едно сравнение между тези автомобили
    Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм

  • #2
    До: Колеги помогнете за тоси избор

    Качи се да се повозиш и на останалите и тогава прецени. Конкретно за Free (бензин и дизел) - ако си запознат със слабите му пунктове и ги провериш (глава на бензиновия вариант, турбо-компресор, раздатъчна кутия и виско муфа - и на двата) не би трябвало да имаш кой знае какви проблеми. Винаги ще има някакъв компромис - важното е да не е критичен за теб. За моя избор разхода на гориво бе от огромно значение (при сумата с която разполагах).
    Успех и късмет
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #3
      До: Колеги помогнете за тоси избор

      Абсолютно съм съгласен с разхода на гориво,той и за мен е от значение.Но колкото и да избирам май се оказва че всички харчат,за това и везните се накланят леко към пинина макар и по малък клас но за него няма никакво инфо
      Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм

      Коментар


      • #4
        До: Колеги помогнете за тоси избор

        И на мен ще ми е интересно да науча нещо повече за този модел - не съм го чувал
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #5
          До: Pajero - Pinin - Frilander

          Колега, това Паджеро е съвместна разработка във студиата, на Пининфарина!Този модел е предназначен само и единствено за Европа и по точно, фешън женски СЮФ, удобен за паркиране и .. гъзария.Това е в сила за късата база особено.Дългата е по функционална, но и по-трудно се намира, а и цената и е друга.Окомплектовката/сглобката/ се прави в Италия!Това трябва да ти подсказва много...
          Иначе, не харчи много , но се кара предимно градско - това означава много голямо износване и вероятност за прегрявания, счупени съединители и други щети от дамска експлоатация.Чел съм във нета , че капацитета на двигателите им е не повече от 200-250хил....

          Продал съм това онова и мога да кажа , че в този диапазон градски СЮФ , най доброто съотношение цена - качество е Хонда ЦРВ, затова и съм с нея от най-дълго време - 15000км. без да пипам нищо с разход на гориво 8 /100 по Аутобан!!!
          Чети , чети из нета има доста инфо особено на Англииски!!
          Това е истината - дано да съм ти полезен.
          СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

          Коментар


          • #6
            До: Pajero - Pinin - Freelander

            Горе човека каза офроуд. Хондата да си стои на асвалта. Супер е.
            А аз съвсем случайно знам за какъв офроуд говори. Трудно проходимо ставало като се намокри. Аха. Редукторен УАЗ, Самурай, Г-класа, Гранд Чероки, кални гуми, две лебетки - един километър за 15 часа.
            С двете ръце съм за Пинина. Има по-добри ъгли на атака от Паджерото.
            Късото Паджеро е горе долу с един тон по-тежко от Пинина.
            На Пинина трансмисията е същата като на Паджерото. Големите мостове, раздатки ... здраво и хамалско. Фул тайм Супер селект със 100% блокаж в раздатката и задния диф. Разбира се има и бавни. Дизайна е Италянски ама като погледнеш тия огромни железа отдоло ти става ясно че няма нищо общо с Фиат.

            Коментар


            • #7
              До: Pajero - Pinin - Freelander

              Първоначално публикуван от TRANSPORTIOR Преглед на мнение
              Здравейте колеги,спрял съм се на 3 "джипа" и немога да стигна до мнение какъв да си взема.
              -Mitcubishi Pajero
              -Mitcubishi Pajero Pinin
              -Land Rover Frilander
              Изчетох доста форуми но не стигнах до никакво мнение...
              На твое място бих си взел първото - Паджеро, къса база. Не съм в час по линия на анатомията, но ако "Пинин"-ът беше толкова добър, колкото добре изглежда, щеше да се е разчуло. А не се е разчуло. Друг е въпросът, че изглежда приказно.

              (Обаждам се, само защото гледайки тройката за избор, допускам, че предпочиташ по-"прибрана" джипка.)

              Поздрави!
              Искам България чиста!

              Коментар


              • #8
                До: Pajero - Pinin - Freelander

                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                С двете ръце съм за Пинина. Има по-добри ъгли на атака от Паджерото.
                Късото Паджеро е горе долу с един тон по-тежко от Пинина.
                На Пинина трансмисията е същата като на Паджерото. Големите мостове, раздатки ... здраво и хамалско. Фул тайм Супер селект със 100% блокаж в раздатката и задния диф. Разбира се има и бавни. Дизайна е Италянски ама като погледнеш тия огромни железа отдоло ти става ясно че няма нищо общо с Фиат.
                Пинин-а сме го обсъждали и преди и май има модели без Супер селект и с вискомуфа.

                А според някои твърдения не можело да му се сложат по-големи гуми от щатните.

                Като ще е за офроуд - от трите аз гласувам за Паджеро.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  До: Pajero - Pinin - Freelander

                  Здравейте,

                  Аз също харесвам повече "прибраните" джипки. Колегата по-горе спомена хубави неща за офроуд възможностите на Пинин-а и солидната изработка. За жалост, чета доста негативи за двигателя им - GDI. Това не означава, че всички са бъгави, ама имай си едно наум.

                  Иначе Пинина е красавец, пък ако щат да ми кажат, че съм гей... Мно'у ми пука!
                  Поздрави от Lincoln, UK! :)

                  Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI GLS '95 (дълга база)

                  Коментар


                  • #10
                    До: Pajero - Pinin - Freelander

                    Освен като завали да вземем Паджерото и Пинина и да отидем на пътчето за което говори Краси. А то представлява километър два яко нанагорнище с коловози(ясно защо - долу има вилна зона) и една мазна червена глина. И двете са със СуперСелект и АТ гуми. Мога да се обзаложа че Паджерото ще грухти, а Пинина ще прецапа на пръсти. Защо така си мисля ли? Защото съм ги карал и двете извън пътя и разликата е осезаема. А като се закопахме цялата банда там, Самурая беше единствения джип който не опря до лебетка. Далеч съм от мисълта че Пинина е по-проходим от Паджерото, но в конкретните условия съм убеден че ще се справи по-добре.
                    И според мен, комплексно погледнато Паджерото е за предпочитане. Вози по-добре, повече място има вътре и като цяло е по-комфортно.
                    Пинина има пътно поведение като Витарата. Друса, подскача, вътре е тясно с доста твърди пласмаси.
                    При конкретни изисквания, избора няма да е труден.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Pajero - Pinin - Freelander

                      И все пак Пинин с кой двигател е за предпочитане?
                      [COLOR=red]ГАААЗ до тенекията![/COLOR]
                      [COLOR=palegreen]Спирачките са за страхливите.[/COLOR]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Pajero - Pinin - Freelander

                        Единственият проблем на GDi двигателите, е че не може да им се сложи алтернативно гориво (газ,метан), но като цяло са много добри двигатели, стига придишния/те собственици да са гледали добре колата.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Pajero - Pinin - Freelander

                          Първоначално публикуван от Dusesun Преглед на мнение
                          Единственият проблем на GDi двигателите, е че не може да им се сложи алтернативно гориво (газ,метан), но като цяло са много добри двигатели, стига придишния/те собственици да са гледали добре колата.
                          Вече може. Гледах АГУ система с частично подаване и на бензин през основните инжектори

                          Коментар


                          • #14
                            До: Pajero - Pinin - Freelander

                            Здравейте имаме PININ от доста време и се използва ГЛАВНО за разходки (не говоря за прескачане на скали !)Разхода със 100% сигурност е значително по-малък от на Вранглер с какъвто и да е мотор - Това е политиката на GDI моторите-галяма мощ придружена с нисък разход .Изключително удобен за гората може да обърнеш буквално навсякъде,Естествено за возия не можем да говорим но е около 4-5 по удобен за каране от VITARA (проверено) нашия е 99г. и със супер селект !Колата се кара по асвалт със 120 без проблем и шум в купето вдигал съм и 180 но не е препоръчително !Ако не ти пречат недостатъците й колата си има характер и ще ти хареса !Раздатката има 1-задно ,2- 4x4 FULL TIME ,3-4x4 PART TIME и 4 - БАВНИ ,за блокаж на задния диф. не сме проверявали ,но може и да има .Казват че е нисък ,но в никакъв случай не по-нисък от нетунингован ВРАНГЛЕР и ВСИЧКИ ТЕЗИ ТВЪРДЕНИЯ ЗА "ЛАДИЧКИТЕ" МОГАТ ДА ПРЕДИЗВИКАТ ЕДИНСТВЕННО СМЯХ !УСПЕХ В ИЗБОРА КОЛЕГА !
                            Последно редактирано от PAJERO-PININFARINA; 22-05-08, 15:33.
                            JEEP PATRIOT, 2.0CRD , 2008
                            JEEP CHEROKEE XJ ,SPORT 4.0L 2000
                            JEEP COMMANDER, 4.7L , 2009
                            JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4.7L H.O , 2005 OVERLAND 0878102108 -Иван

                            Коментар


                            • #15
                              До: Pajero - Pinin - Freelander

                              Благодаря на всички за изказаните мнения за сега се спирам на Пажерото дори съм в процес на търсене.Някой има ли снимка на скоростните лостове на Пажерота с супер селект и без или какви опции има единия и другия вариант
                              Последно редактирано от TRANSPORTIOR; 25-05-08, 12:40.
                              Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X