Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Подсказвач" за следваща скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Подсказвач" за следваща скорост

    Здравейте колеги!
    Имам Вранглер YJ 2.5 от 13 години. Скоро се зачетох в книжката му и се сетих за една лампа която никога не ми е светвала. Става въпрос за "Подсказвач" за следваща скорост. На мен определено не ми е нужна след толкова време, но сина вече порасна и се оглежда в джипа. Бих искал да я пусна в действие да му помага в началото. Питанията са ми две:
    1. Има ли някой на който да му работи това устройство.
    2. От кой датчик взема сигнал за оборотите или го получава от компютъра през реле /кое?/
    Колата е купувана от БГ и интервенции не е имало.

  • #2
    До: "Подсказвач" за следваща скорост

    Вероятно става въпрос за стрелката, която светва при около 2000 оборота... Много се смях, когато разбрах за какво е... Тя е само за американците!
    Мисля, че се управлява от оборотите, не светва на 5-а и вероятно на задна, последното не съм го пробвал, но няма логика....
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #3
      До: "Подсказвач" за следваща скорост

      На моя свети, откъде взима ток незнам. И аз доста се чудих в началото за какво е. При мен свети и когато колата има нужда от по-ниска скорост. В интерес на истината ако "слушаш" стрелката постоянно ще трябва да си играеш със скоростите.
      99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
      It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

      Коментар


      • #4
        До: "Подсказвач" за следваща скорост

        "Shift light".
        Лесно се изработва и като допълнително устройство но не е ли по-добре момчето да се научи да кара ?

        Коментар


        • #5
          До: "Подсказвач" за следваща скорост

          Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
          "Shift light".
          Лесно се изработва и като допълнително устройство но не е ли по-добре момчето да се научи да кара ?
          здрасти на всички !!!
          а как да се изработи това чудо..? не говоря джипките..а за стриит реисинг пищялките. там гъзарийката се оценява доста ? мерси предварително !!!!
          понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
          ********************************
          JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
          Honda Shadow VLX 600 - 1999
          FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


          0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
          Влади

          Коментар


          • #6
            До: "Подсказвач" за следваща скорост

            http://www.jegs.com/webapp/wcs/store...10337_-1_10331

            Коментар


            • #7
              До: "Подсказвач" за следваща скорост

              съжалявам, че ви разводнявам темата, но ако не беше сериозен форум щях да го взема з авиц за блондини.

              от друга страна ми напомни, че моя инструктор някога - след първото палене в колата ме накара да затворя очи и да не гледам оборотомер, а да потегля, когато според мена двигателя издава подходящия звук по моя прценка

              същото когато се сменяше - така, че за какви лампички говорим ,всяка кола си го казва

              Коментар


              • #8
                До: "Подсказвач" за следваща скорост

                Първоначално публикуван от Софианитка Преглед на мнение
                съжалявам, че ви разводнявам темата, но ако не беше сериозен форум щях да го взема з авиц за блондини.

                от друга страна ми напомни, че моя инструктор някога - след първото палене в колата ме накара да затворя очи и да не гледам оборотомер, а да потегля, когато според мена двигателя издава подходящия звук по моя прценка

                същото когато се сменяше - така, че за какви лампички говорим ,всяка кола си го казва
                Извинявам се, че сте си загубили време с блондинския ми въпрос. Тия тъпи американци слагат какви ли не неща в колите си. Дори и АВS! А това по-опитните /които го нямат/ го правят като натискат многократно педала на спирачката така, че да спира максимално, но в момента на блокиране на някое от колелата си вдигат крака. Така ме е учил моя инструктор. Някога. Когато още нямаше оборотомери в учебните коли. А сега освен със затворени очи /заради оборотомера/ се опитайте да потеглите и със запушени уши! Защото 18-19 годишните в колите слушат CD, а не оборотите на мотора. Та ония тъпите зад океана навярно за това и са сложили такава лампа. Да помага на тинейджърите, защото там Вранглера си е младежка кола и го карат доста преди 18 години. Друг е въпроса, че ние тук можем да си го позволим след 40.

                Коментар


                • #9
                  До: "Подсказвач" за следваща скорост

                  Колега, Петков, явно си падате по американските филми...
                  Вероятно не сте забелязали, че отвъд океана, по-точно в северната му част, карат предимно коли с автоматични скорости... или, че въпросната стрелка се намира на няколко сантиметра от оборотомера, който определено се вижда доста по-добре, особено в слънчево време и със свален гюрук... Масовата интелигентност на т.н. американци не се нуждае от коментар...
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #10
                    До: "Подсказвач" за следваща скорост

                    Първоначално публикуван от петко петков Преглед на мнение
                    Извинявам се, че сте си загубили време с блондинския ми въпрос. Тия тъпи американци слагат какви ли не неща в колите си. Дори и АВS! А това по-опитните /които го нямат/ го правят като натискат многократно педала на спирачката така, че да спира максимално, но в момента на блокиране на някое от колелата си вдигат крака.
                    Освен тъпите американци и тъпите европейци и тъпите азиатци карат коли с ABS защо ли ?
                    Надали има роден човек, който да може да натиска педала на спирачката с 10 импулса в секунда...
                    Искам да Ви обърна внимание над един факт, който може би не сте забелязал. Когато сте в завой на хлъзгав терен и ви се наложи рязко да намалите, тогава благодарение на ABS-а в повечето случай колата няма да ви поднесе или да се завърти. Иначе във всички останали случаи, при нормално каране с подходящи гуми според сезона и терена, ABS-a надали ще ви се включи повече от един два пъти годишно.
                    LZ1RED

                    Коментар


                    • #11
                      До: "Подсказвач" за следваща скорост

                      Поредната страшна дискусия!

                      Коментар


                      • #12
                        До: "Подсказвач" за следваща скорост

                        Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                        Освен тъпите американци и тъпите европейци и тъпите азиатци карат коли с ABS защо ли ?
                        Надали има роден човек, който да може да натиска педала на спирачката с 10 импулса в секунда...
                        Искам да Ви обърна внимание над един факт, който може би не сте забелязал. Когато сте в завой на хлъзгав терен и ви се наложи рязко да намалите, тогава благодарение на ABS-а в повечето случай колата няма да ви поднесе или да се завърти. Иначе във всички останали случаи, при нормално каране с подходящи гуми според сезона и терена, ABS-a надали ще ви се включи повече от един два пъти годишно.
                        коментарите в темата касаят подсказването на скорости - не спирачните системи на автомобилите или защо има вече ел. стъкла
                        плюс горната реакция на колегата Петков и въпрос

                        Приемате въпроса на лична основа и като опит за заядливост ли? - в този случай грешите (може да съм абсолютно технически неграмотна, но шофирам, сигурно и IQ-то ми не е на гений ) за мен темата и забавна и неразбираема

                        Моето мнение е лично и не ангажира никой, а форума е място за споделяне на различни мнения по даден въпрос

                        П.С. - прекалено обяснения дадох за позицията си не ми е в стила (и не мисля да си упражнявам ораторските способности)
                        Последно редактирано от Софианитка; 20-05-08, 19:13.

                        Коментар


                        • #13
                          До: "Подсказвач" за следваща скорост

                          все пак колеги...първоначално тук ставаше дума за "подсказвач за смяна на предавка" което се монтира по принцип на състезателните автомобили за смяна на предавка при наи-оптимално съотношение - обороти и въртящ момент на двигателя.Но маи тук се говори сега за абс и тъпи раси...и тъпи конструктори...егаси.... не защитавам никои..а ме интересува как да си направя това..но не за джипа
                          понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                          ********************************
                          JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                          Honda Shadow VLX 600 - 1999
                          FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                          0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                          Влади

                          Коментар


                          • #14
                            До: "Подсказвач" за следваща скорост

                            Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
                            все пак колеги...първоначално тук ставаше дума за "подсказвач за смяна на предавка" което се монтира по принцип на състезателните автомобили за смяна на предавка при наи-оптимално съотношение - обороти и въртящ момент на двигателя.Но маи тук се говори сега за абс и тъпи раси...и тъпи конструктори...егаси.... не защитавам никои..а ме интересува как да си направя това..но не за джипа

                            Добре.
                            Принципно шифт лайт-а се монтира за да улесни - да можеш да обръщаш повече внимание на пътя и другите коли вместо да гледашв таблото. Когато нещата се случват за части от секундата - така е по-лесно.

                            Зависи какъв комутатор/бобина ползваш. Най-често просто сработва над определено прагово напрежение - това е принципа (на който работи и всеки електрически изпарител за АГУ - но там взимат сигнала индуктивно от кабелите високо напрежение). Имай предвид че напрежението може да достигне доста големи стойности ! Изкарай си кабелче от първичната намотка на бобината (където се подава напрежение от комутатора) и измери какво става при различните обороти. После - схемата от НЕТ-а и си готов.

                            Коментар


                            • #15
                              До: "Подсказвач" за следваща скорост

                              мерси братле!!! това ме интересува за моето спортно фордче ))а и парички могат да се направят от това имаш една биричка за разбирането
                              понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                              ********************************
                              JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                              Honda Shadow VLX 600 - 1999
                              FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                              0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                              Влади

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X