Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero V6 3000, 1996г. добра машина ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Pajero V6 3000, 1996г. добра машина ли е?

    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
    "Снаряженная масса" маи не беше чисто тегло.
    Снаряженная маса е теглото със стандартно оборудване, пълен резервоар и заредени всички други необходими консумативи.


    Тежичко си е паджеркото. И аз бях изненадан, ама пълната маса на късото Паджеро 2-ка е горе-долу, колкото на моето камионче - към 2,5 т
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      Re: Pajero V6 3000, 1996г. добра машина ли е?

      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
      Снаряженная маса е теглото със стандартно оборудване, пълен резервоар и заредени всички други необходими консумативи.

      Тежичко си е паджеркото. И аз бях изненадан, ама пълната маса на късото Паджеро 2-ка е горе-долу, колкото на моето камионче - към 2,5 т
      Добре де, но в таблицата, която е дал Паджеровод пише Kerb weight (да разбирам чисто тегло) 1735-1765кг. и gross weight (т.е. с полезен товар) - 2370-2420кг. Това за късите бензинови, за дизела няма данни.

      Не знам какво в случая се има предвид под kerb weight, при Ленд Ровър (например в книжката ми на Дифендъра от магазина) пишеше, че kerb weight включва всички течности, т.е. пълен резервоар и тегло на шофьора (брояха го ~85кг.). И така дългия Дифендър тежеше 2075кг.

      От таблицата обаче ми прави впечатление не особено добрия баланс преден - заден мост с разлика от ~500кг..

      Коментар


      • #33
        Re: Pajero V6 3000, 1996г. добра машина ли е?

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Добре де, но в таблицата, която е дал Паджеровод пише Kerb weight (да разбирам чисто тегло) 1735-1765кг. и gross weight (т.е. с полезен товар) - 2370-2420кг. Това за късите бензинови, за дизела няма данни.
        Kerb weight си е това, което си го прочел в книжката. Само че явно в различните източници има различни данни. А отделно данните се различават от измерените.

        По такива данни детевозът трябва да е 1860 кг. Само че моят при измерване в Мотоексперт излезе към 2040. Празен, с 1 момче от сервиза зад волана, БЕЗ лебедката и силовата броня, БЕЗ щатните брони отпред и отзад и БЕЗ третия ред седалки (28-30 кила) и С хай-лифт в багажника.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          Re: Pajero V6 3000, 1996г. добра машина ли е?

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          От таблицата обаче ми прави впечатление не особено добрия баланс преден - заден мост с разлика от ~500кг..
          това е при пълно натоварване /събери числата и ще видиш/... на празен джип дълга база са по равно /даже отзад малко повече/...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #35
            Re: Pajero V6 3000, 1996г. добра машина ли е?

            Паджеро, 3500 , къса база.

            Теглото измерено на кантара ( Надин) е точно 1850 кг.
            LZ1VMH

            Коментар


            • #36
              Re: Pajero V6 3000, 1996г. добра машина ли е?

              Моето Паджеро 2.8 ,къса база, 5 броя 31" гуми , лебедка, тръбен булбар отпред, 30 кг хай-джек и други глупости в багажника - 1910 кг без водача

              Мерих го събота на кантара на едно бивше ТКЗС
              Nissan Patrol Y61

              Коментар


              • #37
                Re: Pajero V6 3000, 1996г. добра машина ли е?

                Първоначално публикуван от Novice Преглед на мнение
                ...30 кг хай-джек и други глупости в багажника...
                30кг. е само хай-джека или + глупостите?

                Коментар


                • #38
                  Re: Pajero V6 3000, 1996г. добра машина ли е?

                  Джека май е към 15. (не съм го мерил) Другите са текелажи,секира,чук,компресор,инструменти, една джаджа дето се хваща на джантите за да се вдигне колата с джека и други такива
                  Nissan Patrol Y61

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Pajero V6 3000, 1996г. добра машина ли е?

                    2150 кг., мерил съм го на една везна за тирове Щото и на мен не ми се вярваше и мислех че нещо аз съм объркал, ама щом и други казват че е толкова, явно си е така...

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Pajero V6 3000, 1996г. добра машина ли е?

                      По-документи на внесено от Япония Pajero 97г.3.0 V6 е 1740кг.
                      А EVO-то е по-тежко.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X