Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип, кола или ... ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джип, кола или ... ?

    Здравейте ,
    Първо искам да се извиня на тези на които им е писнало от колебаещи се и недостатъчно информирани мераклии и на тези, които мислят че ако се разровиш в архива, ще откриеш всичко ... е, аз се рових, четох .. и в резултат на това идеята ми претърпя развитие, като стана много по-абстрактна отколкото беше .... т.е. започнах да се чувствам тук не съвсем на мястото си ... и все пак реших да пиша, защото останалите форуми които прегледах ми се видяха доста постни, а хората тук ми изглеждат сериозни капацитети в автомобилната тематика изобщо и в частност – 4х4 автомобилите .. въпроса поставен от мен има общи неща с различни теми във форума а съм сигурен, че така ще може да помогнете на още много със същата дилема
    Та ето какво ме вълнува мен - смятах, че за моите цели ще ми бъде нужна джипка .. не че съм увлечен по екстремни оф-роуд изживявания, но със семейството често ходим по разни язовири, екопътеки, пикници и т.н. а за да стигна дотам се налагам да минавам по места където изтръпвам сериозно дали ще мога да мина с колата и още повече – дали ще мога да се върна .. да не говорим какво става ако падне дъжд ... освен това, през последната година изминах хиляди километри с джипки /Туарег, Теракан, Санта Фе и Рекстън/ и по шосетата и установих, че по-високо разположеното място води до по-малка умора от дългия преход .. и така стигнах до мисълта да се сдобия и аз с такова чудо .. тук обаче виждам, че медала има и обратна страна и тя не е маловажна ..
    Нужен ми е автомобил за около 15 000 лева, който да ползвам основно за дълги преходи в страната и извън страната и освен това да мога да си ходя по черните пътища до язовири и туристически местенца .. това означава че трябва да бъде :
    първо и най – важно нещо - здрав и стабилен .. не искам да ставам постоянно присъствие в никой сервиз
    второ - да не бъде особено капризен и скъп за поддръжка
    предвид дългите преходи - трябва да има приличен комфорт на возене, интериор и визия .. по същата причина трябва да има и достатъчно динамика, съчетано с минимален разход на гориво
    сега ще кажете - човече ти не си за нас .. е .. и е така и не е така .. защото като потърся сред колите 4х4 и ми излизат основно VWPassat 2.8 V6 4Motion, AudiA6 Avant 2.5TDIquattro, RenaultScenicRX4x4 2.0 16V, Subaru Outback H6-3.0. Honda Cr-v - за шосето добре, ама не съм убеден как ще се представят на полето
    ами това е ... ще ви бъда благодарен ако можете да ме насочите .. вероятно има неща които изобщо не мога да оценя

  • #2
    До: Джип, кола или ... ?

    Suzuki Grand vitara 2.5Джипове
    15000 ЛВ.



    Данни:
    Дата на производство - януари 2003 г.
    Тип двигател - Бензинов
    Мощност (к.с.) - 140 к.с.
    Скоростна кутия - Автоматична
    Категория - Дълга база
    Пробег - 44500 км
    Цвят - Тъмно сив

    Особености:
    4x4
    ABS
    Airbag
    Автопилот
    Аларма
    Ел. Огледала
    Ел. Стъкла
    Имобилайзер
    Климатик
    Лети джанти
    Металик
    Нов внос
    Серво управление
    Стерео уредба
    Халогенни фарове
    Центр. заключване

    Продавач:
    Регион: Пловдив
    тел.: 0888602403
    www.automoni95.mobile.bg



    публикувана в 10:51 часа
    на 13 май, 2008 год.

    Обявата е посетена XXXXX пъти.


    Suzuki Grand vitara

    Изпрати на познат Печат
    Гуми
    Джанти
    Сервизи
    Резервни части
    Аларми
    Застраховки
    Лизингови къщи
    Услуги A U T O M O N I
    Рогошко шосе 6
    0888540625

    Коментар


    • #3
      До: Джип, кола или ... ?

      Пасата , Аудито и Субаруто са акцизни /над 160 к.с./ , което ги поставя над 15 000 лв. Витарата , както е написал kolonal май се явява най- актуалният избор според изикскванията ти.

      Коментар


      • #4
        До: Джип, кола или ... ?

        Мога да кажа, че от въпросното рено съм много доволен. Возията по асвалт(дори и супер разбит) е като на комфортна лека кола. Стойката не уморява и при 1000 километра на ден, интериора е комфортен, управлението леко, ако намериш модела с двата шибидаха на покрива никак няма да сбъркаш, дори да се наложи да дадеш някоя хилядарка отгоре . В случая с язовири и т.н. е достатъчно всико и с много добра защита отдолу, за да не се притесняваш, че ще задереш нещо на места, където и лека кола минава със зор. За кал и сняг системата на реното(производство на Даймлер-Пух) с виско и тракшън контрол работи добре(не забравяй обаче да спреш ESPто, ако имаш такова)... стига да е колкото да те измъкне от някъде, не бих рискувал с дълго боксуване поради опасност от повреди и износени накладки. От изброените коли обаче само Субаруто(ако е с ръчни скорости) е с принципно различна. Имай в предвид обаче, че за кал въпросът е повече в гумите, а не в машината. И най-зверския джип с неподходящи гуми ще се представи по-зле от лека кола с по-правилни...
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #5
          До: Джип, кола или ... ?

          Ако витарата ти е малка поинтересувай се и от Опел Фронтера...

          Коментар


          • #6
            До: Джип, кола или ... ?

            Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
            Мога да кажа, че от въпросното рено съм много доволен. Возията по асвалт(дори и супер разбит) е като на комфортна лека кола. Стойката не уморява и при 1000 километра на ден, интериора е комфортен, управлението леко, ако намериш модела с двата шибидаха на покрива никак няма да сбъркаш, дори да се наложи да дадеш някоя хилядарка отгоре . В случая с язовири и т.н. е достатъчно всико и с много добра защита отдолу, за да не се притесняваш, че ще задереш нещо на места, където и лека кола минава със зор. За кал и сняг системата на реното(производство на Даймлер-Пух) с виско и тракшън контрол работи добре(не забравяй обаче да спреш ESPто, ако имаш такова)... стига да е колкото да те измъкне от някъде, не бих рискувал с дълго боксуване поради опасност от повреди и износени накладки. От изброените коли обаче само Субаруто(ако е с ръчни скорости) е с принципно различна. Имай в предвид обаче, че за кал въпросът е повече в гумите, а не в машината. И най-зверския джип с неподходящи гуми ще се представи по-зле от лека кола с по-правилни...
            +1 видях през каква кал мина с обикновенни гуми

            Коментар


            • #7
              До: Джип, кола или ... ?

              Или ЛР Диско...

              Коментар


              • #8
                До: Джип, кола или ... ?

                Подкрепям Насов. Диското е идеален компромис. Единствения недостатък е, че няма да можеш да поддържаш по магистрала повече от 140 км/ч. Но при пътуване на дълги разстояния изобщо не уморява - все едно, че си седнал у вас на фотьойла пред телевизора.
                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                Коментар


                • #9
                  До: Джип, кола или ... ?

                  Хмм, то в Европата дето сме и ние, 130 е макс на магистрала разрешеното, та 140 и нагоре си е пиратлък, то не че не се кара бързо от всеки, но реално 110-130 си е ок за дълго пътуване, не е като 70-90...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Джип, кола или ... ?

                    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=33394
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #11
                      До: Джип, кола или ... ?

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      Хмм, то в Европата дето сме и ние, 130 е макс на магистрала разрешеното, та 140 и нагоре си е пиратлък, то не че не се кара бързо от всеки, но реално 110-130 си е ок за дълго пътуване, не е като 70-90...
                      Така е Насов, но до 150 никой не ти прави проблем, а в Германия направо се чуствам, като камион - там нали няма ограничение...
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Джип, кола или ... ?

                        В Германия неприятното е, че тук таме има ограничения, но нито е ясно каде точно са, нито по колко км са. Като цяло за път из ЕУ не бих ползвал джипката, но за България си е супер, пък и 130 км/ч по "магистралата" = около 4 часа до морето, което нищо не е. А и фронтера или гранд витара няма да могат много по-бързо. Пък и диското е дизел все пак, бензини тук така и не съм виждал да се продават. А и бая харчат. Витара и фронтера има предимно бензинови, но пак се съмнявам да са о'к над 150... Инак от леките автомобили може и нагоре, но човек трябва да е наясно преди да купи дали над 150км/ч е по важно от проходимост и обратното...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Джип, кола или ... ?

                          За неговата упортеба не мисля, че Диското или Витарата би било най-удачния избор. Не ме разбирайте погрешно, много харесвам дискавъритата... но като за джипка , дори в момента доста сериозно обмислям покупката на такова, което да превърна в експедиционен... В никакъв случай обаче не бих заменил Реното, което ползвам за ежадневна кола с него. Предназначението е коренно различно. Например с реното бихт тръгнал спокойно и из Европа . Човекът говори за язовири, където ходи и с леката кола, но с притеснения. За там не му трябва повече.

                          Първоначално публикуван от nedialko dimitrov Преглед на мнение
                          +1 видях през каква кал мина с обикновенни гуми
                          Е, те не са съвсем обикновени . А щатните му Мишелин 4х4(няма други означения ), които може да се каже, че са почти на границата с АТ... ама наистина не са за много сериозна кал. Само трябва човек да свикне, че техниката на каране е друга... там където нормално се включват бавните, тук трябва се дава цЕлата газ и да се гонят високи обороти .

                          П.П.: Ако някой се интересува мога да се опитам да изровя един статии на руски, за тестдрайва на RX4 в Африка(забележката на журналиста беше, че много боли сърцето като го вкарваш из реките и калните нанадолнища, също и като чуваш злавещи удъри отдолу... но иначе си минавало и не се чупело), както и за околосветска експедиция с леко модифицирано такова, която включва интересни месности из Африка и Азия ).

                          П.П.П.: Паркетник си е отвякъде. Не споря. За това си имам и друга машина за в гората. Обаче достатъчно сериозен, за да няма проблеми за там където минават и леките коли със зор и притеснения, че даже и малко отгоре .
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Джип, кола или ... ?

                            Помисли за Тоyota Land Cruiser 90. Къса или дълга в зависимост от предпочитанията ти. Мисля че ще се вместиш в тия пари. Само трябва да се потърси повече.

                            Това, ако е добре доправено, става и за по-сериозен оффроуд. А във фабричния си вид се е утепало за твойте цели.

                            Според изказвания на колеги е и страшно надеждна и здрава джипка, стига да си намериш читава.

                            Поддръжката е скъпа, ама пък тя при нормална експлоатация не се троши. А твоята експлоатация е дори по-лека от нормалната.

                            Но помни ми думата, щом се качиш на джипка, рано или късно ще ти влязат и други дяволчета в главата.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Джип, кола или ... ?

                              Хмм, да прав си за джипките, но то така излиза, че отговор няма как да се даде различен, от кола/то и джипа се води лек автомобил де/. Ако аз си избирам, сигурно бих се спрял на Субару Форестър, ако и да не е много евтин за ремонт, а и си пийва повечко. Другите изборени са доста нисинки, само Рено сценик 4х4 не е, незнам де, то пък уж френските автомобили не са от най-здравите. За тойота, може би рав4 е нещо подобно, но е малко, а 90-ката не е ли над 15к? Реално 1 град витара пасва добре на изискванията, ако и леката кола да си е друго нещо. Само за ходене на риба може и с 2 машини, 1 за около 10к асфалтова и 1 за 5к само за рибата. Незнам, има много неща да се мислят, аз май бих се спрял на витарата ако няма да е "кола"/но се спрях да Диско/. Успех колега, каквото и да избереш, дано е здраво и да те слуша, другото лесна работа

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X