Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматични бушони, ключ маса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автоматични бушони, ключ маса

    темата за бушоните много ме вълнува в момента защото джипа е на части и мислех да слагам автоматични но не намерих, имало някакви от камиони ама каде ... нищо не промених за сега, вранглера има две табла, едното е зад жабката а другото е при двигателя. във второто са най - важните, които се отнасят до работата на стартера, горивната помпа и разни други работи, в купето е само този, който е отгворен за електрониката, но той едвали ще изгори. при двигателя са и най важните релета. неможах да измисля начина да преместя това табло вътре, а и май няма място за него, май ще си остане така за винаги

    поне сложих ключ маса

    какво мислите по въпроса за втори ключ маса, който да е отговорен само за лебедката, дали има смисъл от него ?

    другото което много ме интересува е дали ако изкл. масата при работещ двигател ще изгори нещо, примерно електрониката
    drive alive

  • #2
    нищо не може да изгори ако изключиш масата при работещ мотор, аз първо спирам помпата да източа бензина от инжекцията и после масата, къв ключ маса взема колко А му дават?

    Коментар


    • #3
      взех от камион /не камаз/ по около 200лв са доата скъпи би трябвало да държат над 1000 ССА

      аз на горивната помпа не съм и слагал отделно задействане защото мисля да я сменям, понатам като ми дойде другия двигател и тогава ще се разправям с нея

      но все пак не се получава токов удар кото се изкл. масата
      drive alive

      Коментар


      • #4
        с тоците не съм запознат много но мисля че не, нека някой друг да каже, ама ти май само качваш екстри не махаш

        Коментар


        • #5
          напротив, махнах музиката и на нейно място се появиха копчетата на блокажа някои други дребни неща, махнах и компресора и пулта на старите помпащи се амортисьори

          махнахме и останалата тапицерия отвътре вкл. корите на вратите /много място заемат/ и направихме в багажника две кутии, преграда между багажника и седалките. предстои една стойка за две резервни гуми /прави отзад/ хахахаха като по филмите

          а ключ масата според мен е задължителен, досега карах без такъв, ама сега нали за състезателния клас има изисквания ...

          после остава да подредя вътре всичкия багаж и да измисля начин за укрепване и колата е готова за действия. лошото е, че май ще изпусна женското състезание в троян но това не пречи да ида за сеира нали
          drive alive

          Коментар


          • #6
            за мъжкото да си готов , а ключ масата и аз мислех че е ей така, ама откакто оголих салона вътре и има 100000000 жици се убедих че с 1 врътване отиваш да спиш спокойно после

            Коментар


            • #7
              Ключ-маса само за лебедката е умно решение за защита при проблем с управлението и.
              Ако изключиш основната ключ-маса при работещ двигател(не знам за какво ще ти е това, тя се щтрака само при изгасен?!) могат да изгорят всички консуматори, които имат отделна връзка към масата. Това значи на практика ВСИЧКИ! Това става заради загубата на напрежение за сравняване от реле-регулатора на алтернатора, от което той вдига много високо напрежение в елинсталацията

              Коментар


              • #8
                на запален мотор съм гасил масата и на лека кола състезателна много пъти с доста повече електроника нищо и няма , на кое викаш консуматори

                Коментар


                • #9
                  Въпрос на късмет! В инструкцията към елсхемата на всяка кола пише да не се откачва кабел от акумулатора, което е същото, при работещ двигател

                  Коментар


                  • #10
                    ама какво може да изгори наистина

                    Коментар


                    • #11
                      Това, което не издържа пренапрежение - горят електроники, диодите в алтернатора и накрая крушките
                      Но не е задължително затова казвам "може"

                      Коментар


                      • #12
                        ясно на късмет е работата все пак

                        Коментар


                        • #13
                          може да се наложи да се изгаси масата при работещ двигател при положение че нещо по токовете се е скапало и неможе да се изгаси по друг начин, но то ако е станало така значи вече нещо е изгоряло

                          има ли начин да се предотврати изпържването на електрониката като се откачи масата докато работи двигателя
                          drive alive

                          Коментар


                          • #14
                            Има. Има ключ-маси на Спарко с два допълнителни слаби извода, които не се обезточават. Те са за такива работи и разни аларми. Но за мене решението е разделени кръгове. Един шалтер да изключва всичко, без което колата може да се движи, един за мърдането. От там нататък - варианти бол, но с такава идея.
                            На камионските автомати най-тъпото им е, че съм виждал само за 20 и 25 ампера, много са. Приличат на старите кръгли копчета за звънец. Не съм сигурен обаче че няма да изключват от тежки удари.

                            Коментар


                            • #15
                              Никога не изключвай масата при работещ двигател!!!
                              Особено на автомобил с електроника. Въпрос на късмет е да не изгориш всичко. Особено ако оборотите са повечко
                              Реле-регулаторът не работи нормално. Липсва компариращо напрежение. Получава се пренапрежение - и...
                              Случвало ми се е на лада да се откачи клемата на акумулатора в движение и цъфнаха всички кондензатори на музиката, а те бяха с пробивно U - 25V!!! Гръмна като по филмите))
                              Ама това е малкия дявол, защото по нея няма електроника.
                              Верно, че реле-регулаторът и е много измислен, но огромна е вероятността да изпържиш и истински автомобил така...
                              Ако изгори само изправителната група на алтернатора би било добре
                              Може и нищо да не изгори няколко пъти, но това си е руска рулетка...
                              По въпроса за автоматичните предпазители - трябва да си 1000% сигурен в надеждността и бързодействието им, за да им довериш инсталацията си.
                              Доколкото си спомням в ключа за фаровете на старите москвичи 407-408 (мисля, че и на УАЗ) има вграден такъв на биметален принцип, но той е бавнодействащ. Намират се хубави водоустойчиви цокли за стопяеми предпазители и бих заложил на тях и кутийка предпазители в джоба на вратата
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X