Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на стари дизелови двигатели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Тунинг на стари дизелови двигатели

    здравеите. нов сам . имам тoyota 73 и мислех да правия малко ремонт на мотора с малко тунинг но явно не е много добре като чета какво пишете.

    Коментар


    • #17
      До: Тунинг на стари дизелови двигатели

      Аз имам Galant`83 с 2.3 литров дизелов двигател(4D55).Дали може да му се сложи глава с два вала от Pajero 2.5 или да се подобри по друг начин

      Коментар


      • #18
        До: Тунинг на стари дизелови двигатели

        Интересна идея за "вентилирана" глава, но дори и да намериш такава, тя ще е за новите дизели с директно впръскване, а там и буталата са други...

        Коментар


        • #19
          До: Тунинг на стари дизелови двигатели

          Za 2,3 на митсубиши се носят слухове , че става много добре да се сложи глава с турбото от 2,5 ТДИ
          Ама ....................
          Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

          Коментар


          • #20
            До: Тунинг на стари дизелови двигатели

            А нещо по-конкретно?Например откъде идва разликата в работния обем?И освен главата и евентуално турбото, има ли нужда да се сменя и още нещо?(колянов вал, ....)

            Коментар


            • #21
              До: Тунинг на стари дизелови двигатели

              Разбирам че става въпрос за стари дизели без електроника. А както казва Паджеровод ако такъв двигател не е предназначен за турбо - трудна работа . Не във всички случаи турбината ще му е от полза. Има разлика в конструкцията на буталото например и още някои неща , но може да се опита. Коляновия вал си е същия , но при всички положения ще иска усилени биелни лагери , както и промяна в центровката на помпата ( по принцип аз съм с предубеждение към старите роторни помпи). Освен това механичното увеличаване количеството гориво не е в права пропорция с мощността , по-скоро графиката е по експонента , т.е. увеличаване разхода на гориво с минимално покачване на мощността. Все пак с бърникане по помпата ( на стенд обаче ) и за сметка на разхода може да се качат десетина коня.
              Ако двигателя се произвежда във вариант и без и със турбо компресор вече става друга бира
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #22
                До: Тунинг на стари дизелови двигатели

                Честно казано не съм запознат с Галанта и даже се учудвам, че такова голямо и тежко дърво се е монтирало и на него.
                Но да, този двигател и 4D56 ги има във варианти с и без турбо. Обаче имат разлики в главите. Мисля, че на Галанта би трябвало да е с турбо, все пак не е трактор
                Разликата между двата е в ходовия обем, постигната чрез различни колянови валове (разлика в хода 5 мм.). А пък промяната на мощността е малка (мисля, около 5 коня при вариант без интеркулер), което обезсмисля упражнението.

                Коментар


                • #23
                  До: Тунинг на стари дизелови двигатели

                  Колата е с турбо и е 84 коня.При 2.5 литровия мотор мощността е 95 коня.И двете нямат интер-кулер.Значи главите са еднакви?

                  Коментар


                  • #24
                    До: Тунинг на стари дизелови двигатели

                    Грешиш. 95 са конете с кулер. Например моята джипка е с 4D56 без интеркулер и е 87к.с.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Тунинг на стари дизелови двигатели

                      [QUOTE=Тедо /LJ73/;382044]точно на ТЛК70 с 2ЛТ като сложиш и-кулер, вървежа се подобрява без да пипаш помпата... [/QUOT
                      Може ли малко снимки и ново мнение за интеркулера ? И на мене ми се въртят некви такива в главата .
                      TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                      Коментар


                      • #26
                        До: Тунинг на стари дизелови двигатели

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        Mоята джипка е с 4D56 без интеркулер и е 87к.с.
                        А колко и е въртящият момент?

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Тунинг на стари дизелови двигатели

                          Да не отварям нова тема тук ше напи6шем кво направих па 4Д56 при мен. на интернета видях ако се заврти един зобник за 180 градуса оставим един пласмасов прстен на вн и не го слагам на мембраната, и повдигнам за 2 мм вентил за турбо.
                          Прилагам снимки за да е поразумно.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:moteur-4.jpg
Прегледи:1
Размер:25.2 КБ
ID:5652921
                          помпа за дизел
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:moteur-05.jpg
Прегледи:1
Размер:15.4 КБ
ID:5652922
                          е тази прстен см оставил на вн
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:moteur-06.jpg
Прегледи:1
Размер:13.0 КБ
ID:5652923

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:moteur-7.jpg
Прегледи:1
Размер:25.1 КБ
ID:5652924
                          завртях тази зобник за 180
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:moteur-8.jpg
Прегледи:1
Размер:26.1 КБ
ID:5652925

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:moteur-15.jpg
Прегледи:1
Размер:20.3 КБ
ID:5652926

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:moteur-16.jpg
Прегледи:1
Размер:22.2 КБ
ID:5652927
                          повдигнах тази турбо вентил за 2 мм
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:moteur-18.jpg
Прегледи:1
Размер:19.9 КБ
ID:5652928

                          Как разбрах френски език на страница каде намерих това има двигателя сега 115 к.с. (не сем сигурен дали е така) Но осе6та се разлика при каране.

                          Сщо имам план да му махнем ЕГР.

                          Линк ако нее позволен да се го истрие. http://mitsu-l200.fr.gd/100cv-en-115cv.htm
                          o89 sedem sedem 33 986

                          Коментар


                          • #28
                            От: Тунинг на стари дизелови двигатели

                            Това е масова интервенция при Бош Ве помпи. Обаче е хубаво да си следите по някакъв начин температурата на димните газове, че да не стане проблем.
                            Land Rover Defender 110SW 300tdi

                            Коментар


                            • #29
                              Re: От: Тунинг на стари дизелови двигатели

                              Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                              Това е масова интервенция при Бош Ве помпи. Обаче е хубаво да си следите по някакъв начин температурата на димните газове, че да не стане проблем.
                              Сега преди да см блокирал ЕГР или после като го блокирам?
                              o89 sedem sedem 33 986

                              Коментар


                              • #30
                                От: Тунинг на стари дизелови двигатели

                                EGR няма толкова голямо значение. От значение е количеството гориво и налягането на въздуха. Щом сте пипали диафрагмата и колелото под нея е добре да сложите един термометър, за да не стан горещо на буталата. Правил съм го това само, че на Ленд Ровър и е нямало проблеми, но за успокоение е добре да се знае какво се случва след интервенцията.
                                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X