Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лов на мечки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лов на мечки

    Volk , веднъж преди много години ми се удаде да хапна меча сланинка и много ми хареса. Ти ял ли си такова нещо?

  • #2
    Не приятелю, ще хапна като му дойде времето, но куче съм ял /без майтап/нещо като жилаво телешко, въобще не е толкова страшно, змия също /супер/ все едно балканска пъстърва, водорасли /става жестока супа/, суров гълъб, за друго интересно не се сещам!

    А мечока си е нещо велико, обаче трябва да се готвиш за него много години / ако искаш да е заслужен/ и тогава да хвърлиш вкусната пържола в тигана...

    Между другото питай същото Хънтъра, той може да има какво да ти каже по въпроса...

    А забравих - суровия охлюв и бръмбари /не се шегувам/ - Рогачите са адски лютиви когато ги ядеш живи, затова трябва да се варят и прецеждат..., а охлювите като ги отхапеш ти цвърват една гадост в устата, дето после няколко часа имаш чувството, че имаш някаква лигава дъвка и няма отърване!

    За плъховете няма да давам рецепта, защото не съм ял, но един мой познат виетнамец с тях и ориз изкарал войната...

    Коментар


    • #3
      Re: Лов на мечки

      Първоначално публикуван от Тихомир Севов
      Volk , веднъж преди много години ми се удаде да хапна меча сланинка и много ми хареса. Ти ял ли си такова нещо?
      Приятелю,ако видиш одрана мечка без лапите и главата ти гарантирам
      че няма да хапнеш.Предполагам си виждал гола жена,еднакви са.
      Аз яко се бях наточил за хапване е,с наточването си останах.
      Имах чувството че съм канибал.Ако ви е интересно мога да ви
      разкажа още......
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #4
        Хънтър, слагаме ГОЛЯМА ЧЕРВЕНА ТОЧКА!

        МОЛЯ НЕ ЧЕТЕТЕ СЛЕДВАЩИТЕ РЕДОВЕ, ЗАЩОТО ТЕ НЕ СА МНОГО ПРИЯТНИ!

        Ха сега разправяй каква сте я свършили и кой омете пържолите?

        Коментар


        • #5
          Голям звяр : и малък , но грозен :

          Коментар


          • #6
            Хънтър , вярвам ти , ама аз не съм я виждал одрана , а във вид на сланина с червено вино. Иначе ако я видя одрана, със сигурност може и да не я хапна....

            Коментар


            • #7
              В средата на 80-те на миналия век,братовчед ми беше командир
              на застава под връх Ком.От селото/Дълги дел/до заставата
              има планински път но дълъг,заобикаля и пряка пътека за пеша
              или мотор.Много стръмна,на места улеи като за бобслей.Използва-
              ше се за бързо придвижване при внезапни проверки,абе знаете как
              беше.Та при едно такова бързо качване нагоре,братчеда не взел
              АК-то ами го ударил на крос само с ТТ-то.Точно в един такъв улей
              срещу него мецана ,изправена на задни крака-демек напада.С ИЖ
              между краката в улея наникъде.Давал газ,натискал декомпресора
              не.5 изстрела в мецана от 7-8 метра и накрая паднала.Заебал и
              мотор и мечка и газ на бегом надолу.Обади ми се-не беше жив.
              Не ме питайте как взех разстоянието през Петрохан.Когато стигнах
              цялата застава пуста,всички горе.Докато тръгна групата се появи
              влачейки това чудо.Аз я драх и най голямото ми учудване беше че
              от 5-те изстрела 4 бяха плътни топки козина,а единия беше влезнал
              през устата и пробил небцето.Явно5тия.А говоря за ТТ!!!После открих
              рана в бута,явно някой армеец я беше думнал та затова и ядосана.
              Много и се бяхме наточили ама-не,никой не яде,нищо че готвача
              пече лапи и разни други пинизи.М/у другото след два дни на моя
              човек косата стана почти бяла,та до днес е така.Имал съм още
              няколко срещи с този вид ама се уморих от писане.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #8
                Tо си е било направо за побеляване , още повече когато е ранена , напада при всички случаи , и то за да убие - не се отказва ... Имал е голям късмет твоят братовчед , и да се благодари , че е бил и точен стрелец.

                Коментар


                • #9
                  Абе той с ТТ си пишеше името,човек с железни нерви а и от
                  такова разстояние..После като им сменяха ТТ сМакаров 2 години
                  не можеха да му го вземат,а като успяха от едната до другата
                  застава,около16км.без АК не мърдаше.А аз като излизах по
                  периметъра на лов сам без него,де що имаше джоб беше
                  напълван до дупка с патрони като за 3 дни кръгова отбрана.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #10
                    Аз мога да ви разкажа поне за 5 одрани мечки,но това са дълги истории.На връх Великден след като бях на 4 агнета и след това на рожден ден и към 03,30 реших да ходя за глухари след като предварително бях намерил токовището му.И отивам аз сам в гората и започвам да чакам ,като съм се наметнал с одеало в очакване на любовната песен на въпросния глухар.Преплел се в природата спрял да дишам и изведнъж чувам съвсем тихо нещо и наострям уши и се взирам и какво да видя.На 15-20 метра от мен се спряла баба Лиляна и ме гледа.Пушката ми опряна на едно дърво и фенера в джоба,изваждам го и се опитвам да светна но........ се оказа първи приятел на врага.В момента в който се протягам за пушката мечката изфуча и скочи в близкото дере.Та така за последната ми среща с лябимата ми баба Лилянка.

                    Коментар


                    • #11
                      Inco, един от директорите на ДДС /може да го познаваш /е вкарал 6 броя 9мм. от ловен револвер в главата и го е отървал в последния момент колега отстрани с карабина!

                      Нито един от изстрелите не е бил смъртоносен, Хънтъра също говори за попадения от ТТ /оплетени в козината/, май с тоя дзвер шега не бива..

                      В същото време един мой познат, не го одобрявам, отнесе две за един месец, с карабина 30-06, с един изстрел, без повторение!

                      Почти пред мен, едно пиянде влезе в двора на мечката в Софийския зоопарк, много почерпен, животното избяга, а случая го описаха във вестиниците!

                      Коментар


                      • #12
                        Пичове, аз по мечка не съм стрелял, ама имам добър познат балистик, може би най-печения в България. В момента произвеждат кевларови каски, бронежилетки, както композитни, така и комбинирани и тн... По тях се стреля с най-различни видове оръжие, просто иначе няма как да се сертифицира. Та, ТТ-то пробива такива неща, за които е трудно да си помислиш че могат да се пробият с пистолет. Вярно, куршума е с малък калибър и висока скорост, затова обикновенно пробива човек и излита без да отдели енергията която носи, по този начин има ниска спираща способност, или шок. Има документирани много случаи на простреляни на много места с ТТ хора които са оцелявали, просто раните са били като нанеснени с шиш. Е не мога да си представя че козина каквата и да е, ще е по-здрава от кевларови влакна, че и комбинирани с титанови плочки. Още повече че върха на куршума на ТТ е бая остър и би трябвало да се промушва между космите с лекота. Това което разказвате за топките козина с заплетен в тях куршум ми прилича да е стреляно по мецана с въртящи се телени четки, от онези за бормашините
                        Значи според мен има две обяснения - или това е просто ловджийска история от типа "Ти кво си помисли, изяде ме разбира се!", или дефектни патрони, например с навлажнен заряд, криво-ляво гърмят и презареждат, ама силица особенно нямат. Просто сметнете джаулите които носи куршума от ТТ, и колко може да понесе козината, ако щете от мамут, и ще видите че нещата са много далече от някакво сравнение.
                        Тук с нищо не искам да обидя нито разказвача, нито човека на когото се е случило, просто се опитовам да мисля логически и да направя някакъв елементарен разбор, ако не съм прав поправете ме.
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          Колко джаула е куршума на ТТ ??

                          Руския Колт е наистина уникален..

                          Коментар


                          • #14
                            ТТ Тула-Токарев, наистина е известен като "Руския колт", има се предвид Колт-1911. ТТ се различава от оригинала най-вече по липсата на предпазители, но не само.
                            Колт, обаче е само пистолета. Патрона е Маузер, това е патрона на Маузер-1896, който е на въоръжение в Руската/Съветска армия до приемането на ТТ. Този патрон се е произвеждал в огромни количества, имало е големи запаси, а и оборудването за производство на цеви е останало същото. Затова ТТ е конструиран за този патрон.

                            обозначение 7,62х25/7,63х25 за Маузер
                            маса на патрона 10,2-11г
                            маса на куршума 5,52г
                            маса на заряда 0,48-0,52г
                            дължина на патрона 34,85мм
                            дължина на гилзата 24,7мм
                            дължина на куршума 16,3мм
                            мах налягане на газовете 2100кг/кв.см
                            дулна енергия/за ТТ/ 508дж
                            начална скорост 430м/с

                            П. П. Между Маузер и руския патрон има някои разлики, внесените промени касят по-добра екстрактация и по-сигурно възпламеняване. Патрони 7,62х25 са произвеждани и в България, когато това оръжие е било на въоръжение, интересно е, че те са били малко по-мощни от руските - начална скорост 470м/с. Реалния диаметър на куршума е 7,85мм. Между другото куршума е нормален пистолетен с объл връх, впечатление за "по-остър" може да остави поради по-малкия си диаметър /в сравнение с 9х18, или 9х19/
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #15
                              Куадра стига с тези легенди.Че ТТ-то е една изключително добра
                              комбинация е факт,но че кевлара не е най-здравото влакно-също.
                              Има един основен недостатък и ти сигурно го знаеш.При теб заблудата
                              относно баба Лиляна/както писа колегата по-горе/че не си се срещал
                              очи в очи с това уникално животно.Между другото и аз бях направо
                              шашнат когато видях резултатите от стрелбата.Но всичко това си има
                              обяснение и то е съчетание от доста фактори,но ако трябва да пиша
                              ще излезе дълго и досадно.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X