Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

    Здравейте,
    искам да попитам дали ще е добре да сложа 4 степенна кутия на ГАЗ 69 като се има в предвид че двигателя е от ГАЗ 24. Джипа се кара около 20% асфалт и 80% OFF-ROAD.За асфалта предполагам че ще е по-добре но за OFF-ROAD-а
    Мерси предварително
    http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

  • #2
    Ще имаш силов агрегат като на УАЗа.

    Коментар


    • #3
      Каква кутия смяташ да слагащ?
      А също и разпределителанта коя ще е????

      Ако смяташ да слагаш Уаз-кови скорости ще трябва да слагаш и Уаз-кова разпределителна защото иначе няма как да предадеш движението от СК на Уаз към РК на Газ69.

      Има и такъв варинат разбира се ама незнам дали ще е толкова лесен за усъществяване-намираш си 4 степенна от тия фургончетата където са без преден двигателен мост,а са с греда като на ЗиЛ(НА външен вид са същите като 452-ките,ама не им помня номера обаче са кът)и си готов.При тази комбинация се получава много добре защото хем първа е по бавна от тази на 3-степенната и така при бавните сатва много бавно и мощно,а също така ще си спестиш куп главоболия с присаждането на разпределителната от УАЗ и рязането на кардани и други разправии!!!
      Луд умора нема,само се поти!!!

      Коментар


      • #4
        Смятам да слагам рездатка и скорости от УАЗ като не е от значение колко са разправиите.Интересува ме само кое е по добро за проходимоста извън пътя?
        http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

        Коментар


        • #5
          Хм. Най-баш е УАЗовият агрегат с РК ГАЗ-69, тя е много по-понижаваща и неубиваема. Но ще станеш и по-бавен - нейната права не е 1:1 а 1,15.
          Големият въпрос обаче е как да завършиш уазовата СК тогава. Ще остане да стърчи гол вал, без фланец за кардана. И с неясна коравина на стената. Че и незатворена.
          Може да опиташ да сложиш газ-овата РК след уазовата. Тогава сигурно ще се катери по стената на празен ход, обаче сигурно и ще чупи де що намери по трансмисията щом пипнеш газта.
          Не знам колко място ще има .... Не съм чувал да го правят. А иначе Унимога например е с две скоростни кутии

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Стефан
            Големият въпрос обаче е как да завършиш уазовата СК тогава. Ще остане да стърчи гол вал, без фланец за кардана. И с неясна коравина на стената. Че и незатворена.
            Е точно това обяснявам да търси от фургоните без преден мост,тя отзад е затворена като на ГАз 69 има си фланец за кардан,абе скоростна от автомобил със задно, и става много добре+комбинация от РК от Газ69,не съм на 100% сигурен но май и карданчето си пасва от скоростите до разпределителната без преправки и рязане!
            Обаче големия проблем е дали ще намери такава СК,а аз мамка му и не се сещам кой номер се водеше това ама е еъщото като УАЗ452.

            Първоначално публикуван от Стефан
            Може да опиташ да сложиш газ-овата РК след уазовата. Тогава сигурно ще се катери по стената на празен ход, обаче сигурно и ще чупи де що намери по трансмисията щом пипнеш газта.
            Не знам колко място ще има .... Не съм чувал да го правят. А иначе Унимога например е с две скоростни кутии
            Не съм сигурен дали ще има място!
            А отделно нали става много тежко,двигатела ще харчи повече,все пак върти още бая колела и в краина сметка човека му трябва джип,а не трактор
            Луд умора нема,само се поти!!!

            Коментар


            • #7
              О.К. разбрах че скоростната кутия от УАЗ не става с рездатка от ГАЗ 69 , но не разбрах двигателя от ГАЗ 24 сложен на ГАЗ 69 с кое ще е по-проходим?Със 3 степенната скоростна кутия и рездатката от ГАЗ 69 или с 4 степенната скоростна кутия и рездатката от УАЗ-а?Питам за да знам дали има смисъл да ги сменям или не.
              http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

              Коментар


              • #8
                Ако толкова много те интересува взимаш една елка и почваш да смяташ предаяателните числа и ще си избереш това което те задоволява максимално!

                Предавателни числа СК

                ГАЗ69 УАЗ469Б
                1. 3,115 4,124
                2. 1,772 2,641
                3. 1,00 1,58
                4. - 1,00

                Предавателни числа РК

                ГАЗ69 УАЗ469Б
                1. 1,15 1,00
                2. 2,78 1,94

                От тука се вижда че с УАЗ-кова СК и ГАЗ-кова РК нещата ще са + от към гледна точка за проходимостта,максималната скорост ще падне малко,но пък и въртяшият момент към колелата ще се увеличи
                ,и сега само трябва да измислиш как ще я захванеш,но ако питаш мен ме послушаи и търси такава СК каквато съм описал по горе.

                От много голямо значение за проходимостта при твоита ситуация е задкормилното устройство
                Луд умора нема,само се поти!!!

                Коментар


                • #9
                  Има също и кутия от Жук със четири скорости която пасва идеално на ГАЗ69.

                  Коментар


                  • #10
                    451 е 4х2.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                      Двигателя от Волга е много по-добър от оригиналния, така че ако сложиш Уазковия моноблок(СК+РК) проходимостта няма да пострада от незначителната разлика в предавателните числа. Мощност има.
                      Ако трябва да се задълбочаваме комбинацията от СК+ оригиналната РК е по-добра защото:
                      1 Газковата РК е по-здрава от Уазковата и няма проблеми с "изключване".
                      2 Разпределинието на теглото при моноблока е по-напред, което не е много добре.
                      3 При моноблока предния кардан става доста къс, което ограничава възможностите за лифт и у въобще игра с хода на окачването.
                      4 Газковата РК е по "бавна" особено на "бавните" скорости, което е много добре. Освен това позволява вкл.-изкл. на предния мост в движение, както и превключване "бавни"-"бързи" в движение.
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                        Тази тема я бях забравил. Значи в крайна сметка по случайност намерихме СК от 451 (без предния мост) и със скасяване на кардана м/у РК и СК и промяна на захващането на СК за шасито стана добре. Но още няма крайни впечетления за проходимостта , защто има още неща за дооправяне
                        http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

                        Коментар


                        • #13
                          Re: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                          4.Освен това позволява вкл.-изкл. на предния мост в движение, както и превключване "бавни"-"бързи" в движение.
                          Че и УАЗ-ковата разпределителна позволява изброените от теб неща
                          Луд умора нема,само се поти!!!

                          Коментар


                          • #14
                            Re: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                            С колко си скъсил карданчето?
                            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                              Незнам с точност понеже ГАЗ-а не е мой а на 1-н приятел с който го правим. Но мога да питам и да пиша тук
                              http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X